K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Junioři a kadetky jsou v osmifinále, kadety a juniorky čeká postupová baráž

Jiří Martinko

Jiří Martinko slaví výhru nad Dánem Dillingem, která poslala juniory přímo do osmifinále

Druhý hrací den 60. mistrovství Evropy mládeže v Guimarãesi nabídl závěrečné boje v základních skupinách. Na stole číslo 2 se postupně představily hned tři české kolektivy.

Junioři nastoupili proti Dánsku s vědomím, že jediná výhra jim stačí k postupu do osmifinále. Nicméně svěřenci Marka Kláska neponechali nic náhodě a vítězstvím 3:1 si zajistili druhou příčku ve skupině. „Čekal jsem těžký zápas, a to se také potvrdilo. Ale kluci ho zvládli a udělali mi radost,“ řekl Klásek.

Stejně jako proti Srbsku poslal Čechy do vedení Jan Valenta, který porazil leváka Dillinga. Dokázal eliminovat soupeřovu největší zbraň, servis a sám precizním podáním sbíral jeden bod za druhým. „Honza svou úvodní výhrou soupeře nalomil, hrál perfektně takticky,“ chválil Klásek. Nezapomněl zmínit také kvalitní trénink na soustředění s Miroslavem Hořejším. „Právě on nás výborně připravil na nepříjemnou hru leváků,“ poznamenal. O další dva body se postaral Jiří Martinko, jenž svým spolehlivým a bojovným výkonem celé družstvo podržel.

Také nejlepší hráčka kadetek se na televizním stole vyhecovala k bezchybné hře. Linda Záděrová byla strůjkyní vítězství svého týmu nad Anglií, když vyhrála obě své dvouhry a po boku Kristýny Pěnkavové triumfovala i ve čtyřhře. „Dnešní a včerejší výkon byl jako nebe a dudy,“ usmívala se spokojeně Andrea Botková. „V týmu fungovalo povzbuzování, bojovnost, komunikace, zkrátka všechno,“ pochvaluje si.

Právě v těchto věcech viděla trenérka největší nedostatky družstva po prvním hracím dni. „Jsem ráda, že holky kritiku přijaly a poučily se z ní. Pak jim to může pomoci dosáhnout podobných krásných okamžiků,“ uzavírá Botková.

Junioři i kadetky nyní mají dost času pro přípravu na veledůležitý osmifinálový souboj, který odehrají v neděli odpoledne.

Linda Záděrová

Linda Záděrová byla nezastavitelná

Nejvíce napilno měly v sobotu juniorky, které sehrály dvě utkání. Hned ráno se svěřenkyně Tomáše Vrňáka střetly s dosud neporaženým Nizozemskem.  A důležitost utkání se na výkonu českých reprezentantek pozitivně projevila. „Ačkoliv to byl zatím nejtěžší zápas, holky předvedly dobrý výkon,“ komentoval výhru 3:1 Vrňák. Dvěma body se na ní podílela Zdena Blašková, která ve svých dvouhrách neztratila ani set. „Mám radost, že se Zdena herně zvedla,“ ulevilo se po utkání trenérovi juniorek.

Zbylou výhru přidala Kateřina Čechová, která si poradila s nepříjemnou hrou obranářky van Boheemenové. „Kačka podává stabilní a spolehlivé výkony, celý tým se o ně může opřít,“ dodává Vrňák. Bodově naprázdno tentokráte vyšla Stanislava Slezáková, která těšně podlehla Yoeke Gunsingové.

I své druhé sobotní vystoupení zvládly juniorky vítězně. Atmosféru šampionátu si poprvé vyzkoušela Anna Matějovská, která přispěla jedním bodem k výhře 3:0 nad Arménií. Juniorky tak suverénně ovládly skupinu a v neděli je čeká utkání o postup do osmifinále.

Naprosto v totožné situaci se nacházejí také kadeti. Po jednoznačné výhře 3:0 nad Izraelem ovládli svou skupinu B divize a mohou se těšit na barážový duel. Stejně jako bratr Jiří, tak i Tomáš Martinko se v sobotu ukázal v dobrém světle. Svému soupeři povolil v každém setu jen čtyři míčky, a když se k němu přidali František Onderka a Radek Skála, smetli kadeti Izrael za necelou hodinu.

 

Mistrovství Evropy mládeže, Guimarães

Výsledky českých reprezentantů

Družstva junioři: ČESKÁ REPUBLIKA-Dánsko 3:1. Jan Valenta-Andreas Dilling 3:1 (2,-8,9,3), Jiří Martinko-Thor Christensen 3:1 (2,5,-9,6), Vlastimil Buben-Rasmus Mikkelsen 0:3 (-6,-4,-8), Jiří Martinko-Andreas Dilling 3:1 (-6,4,6,3).

Družstva kadetky: ČESKÁ REPUBLIKA-Anglie 3:1. Linda Záděrová-Megan Gidneyová 3:0 (4,3,2), Helena Sommerová-Charlotte Bardsleyová 0:3 (-9,-7,-9), Linda Záděrová, Kristýna Pěnkavová-Charlotte Bardsleyová, Megan Gidneyová 3:0 (8,6,8), Linda Záděrová-Charlotte Bardsleyová 3:0 (8,6,8).

Družstva juniorky: ČESKÁ REPUBLIKA-Nizozemsko 3:1. Kateřina Čechová-Vera van Boheemenová 3:1 (8,10,-5,3), Zdena Blašková-Rachel Gerartsová 3:0 (8,6,4), Stanislava Slezáková-Yoeke Gunsingová 2:3 (6,-6,-7,9,-9), Zdena Blašková-Vera van Boheemenová 3:0 (6,5,10).

ČESKÁ REPUBLIKA-Arménie 3:0. Anna Matějovská-Diana Khojagoryanová 3:2 (9,-3,-10,3,9), Zdena Blašková-Meri Hovhannisyanová 3:0 (5,4,8), Kateřina Čechová-Armine Petrosyanová 3:0 (5,10,4).

Družstva kadeti: ČESKÁ REPUBLIKA-Izrael 3:0. Tomáš Martinko-Jonathan Mainzer 3:0 (4,4,4), František Onderka-Tal Israeli 3:0 (4,16,8), Radek Skála, František Onderka-Jonathan Kouchly, Jonathan Mainzer 3:1 (-8,5,12,6).

Kompletní výsledky naleznete zde