K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Junioři Onderka se Skálou mají v Hodoníně jistou medaili


Čeští junioři zvládli dvě pětisetové bitvy a ve čtvrtfinále smetli Chorvaty

Na letošním Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně čeští reprezentanti bez medaile neskončí. Dvojice František Onderka, Radek Skála postoupila do semifinále čtyřhry juniorů a bude mít minimálně bronz.

Už před dvěma lety ostravsko-brněnský pár v Hodoníně jednu medaili ve čtyřhře získal. To bylo ještě v kategorii kadetů. Nyní je v semifinále v kategorii juniorů a o postup do finále je druhý hrací den turnaje čeká singapurská dvojice Chua Josh Shao Har, Pang Yew En Koen.

Cestu mezi nejlepší přitom čeští reprezentanti rozhodně neměli jednoduchou. Dvakrát vyhráli až po pětisetovém boji a z postupu do semifinále měli pochopitelně radost. „Zase budeme mít v Hodoníně medaili, to je skvělé. Nepolevíme a budeme dál makat,“ usmíval se po semifinálové výhře nad Chorvaty František Onderka. „Nebylo to rozhodně jednoduché, hlavně zápasy se Slovinci a pak se Slováky byly těžké. Proti Slovincům jsme snad dokonce utíkali i z mečbolu. Ale jsme tam a to je hlavní,“ dodal. Jeho parťák Radek Skála přiznal, že herně jsou oba v pohodě. „Dobře se hýbeme, jsme u balonku včas, prostě forma je dobrá.“

Sehraná dvojice nebyla jediná, kdo bojoval o medaili. Do čtvrtfinále se trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě probojovali také Filip Černota s Adamem Štalzerem. Ti naopak ještě pár dnů před turnajem ani nevěděli, že spolu budou hrát. Filip Černota se na turnaj dostal na poslední chvíli místo zraněného Jana Valenty. Společně s medailistou loňského MEJ v Kluži ovšem dokázali porazit velmi silný polský pár Maciej Kubik, Samuel Kulczycki a teprve až ve čtvrtfinále nestačili na běloruskou dvojici Heorhi Kunats, Vladzislav Rukliatsou.

Zbylé české deblové páry střídaly dobré chvíle se těmi špatnými. Tereza Pytlíková s Gabrielou Štěpánovou měly obrovskou smůlu, když vedly nad ruským párem Abraamianová, Slautinová 2:0 na sety a 5:1, jenže pak je dokonale vyvedla z tempa hádka o sporný míček, vyvolaná ruskými hráčkami. V závěru zápasu už se nedokázaly soustředit. Ve 3. kole skončila také nasazená dvojice Zdena Blašková, Linda Záděrová, která prohrála s polskými sestrami Wegrzynovými.

Program prvního dne turnaje zakončil za stoly František Onderka. V předkole hlavní soutěže dvouhry juniorů porazil Izraelce Tal Israeli 4:0 a postoupil do prvního kola.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, předkolo hlavní soutěže: František ONDERKA – Tal Israeli (Izr.) 4:0 (5,2,7,5).

Čtyřhra juniorů, 1. kolo: Ted Li, Alexander Wu (USA) – Jan MOKREJŠ, Radim MORÁVEK 3:2 (-9,-8,8,10,10), Michal BLINKA, Filip VYBÍRAL – Haruki Marada, Akito Saeki (Jap.) 3:1 (-6,7,9,5), František ONDERKA, Radek SKÁLA – David Bessa, Silas Monteiro (Portug.) 3:1 (5,-9,7,6), Filip ČERNOTA, Adam ŠTALZER – Essa Alblooshi, Zubair Sahran (SAE) 3:0 (8,9,3), Marco Cappuccio, John Oyebode (It.) – Vojtěch MYNÁŘ, Matěj STACH 3:2 (-10,9,-11,5,9), Radim BAKO, Tomáš MARTINKO – Johan Derit (Fra.), Erik Huzsvar (Maď.) 3:0 (7,9,2), 2. kolo: Ivor Ban, Jakov Jakelič (Chor.) – Michal BLINKA, Filip VYBÍRAL 3:2 (8,9,-4,-10,5), František ONDERKA, Radek SKÁLA – Matija Novel, Rok Trtnik (Slovin.) 3:2 (1,-10,-8,8,10), Filip ČERNOTA, Adam ŠTALZER – Stepan Mul, Mykyta Zavada (Ukr.) 3:0 (6,7,8), Radim BAKO, Tomáš MARTINKO – Beh Kun Ting, Koh Dominic Song Jun (Sing.) 3:0 (14,6,9), 3. kolo: Owen Cathcard (Ir.), Alex Naumi (Fin.) – Radim BAKO, Tomáš MARTINKO 3:1 (2,-7,4,10), Filip ČERNOTA, Adam ŠTALZER – Maciej Kubik, Samuel Kulczycki (Pol.) 3:1 (10,6,-3,6), František ONDERKA, Radek SKÁLA – Filip Delinčák, Adam Klajber (Sloven.) 3:2 (-11,8,9,-7,7), čtvrtfinále: Heorhi Kunats, Vladzislav Rukliatsou (Běl.) – Filip ČERNOTA, Adam ŠTALZER 3:1 (8,-8,8,4), František ONDERKA, Radek SKÁLA – Ivor Ban, Jakov Jakelič (Chor.) 3:0 (6,10,9).

Čtyřhra juniorek, 1. kolo: Reka Bezegová, Radmila Tominjaková (Srb.) – Klára HRABICOVÁ, Jana VAŠENDOVÁ 3:2 (12,5,-3,-9,6), Kristýna PĚNKAVOVÁ, Ulyana Arlouskaja (Běl.) – Parinaz Hajilouová, Shima Safaeiová (Írán) 3:2 (-0,3,-6,7,9), Tereza PYTLÍKOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Darya Vasilenková, Vera Volkavá (Běl.) 3:1 (6,7,-7,9), Isa Coková, Hanitra Rahamaninanová (Fr.) – Helena SOMMEROVÁ, Tatsiana Chakavaja (Běl.) 3:2 (6,-6,6,-7,9), Rebecca Muskantorová (Šv.), Rikke Skattetová (Nor.) – Tereza JIRÁSKOVÁ, Anna KLEMPEREROVÁ 3:1 (8,12,-7,10), 2. kolo: Raquel Martinsová, Celia Silvaová (Portug.) – Kristýna PĚNKAVOVÁ, Ulyana Arlouskaja (Běl.) 3:2 (-5,5,9,-7,4), Elizabet Abraamianová, Arina Slautinová (Rus.) – Tereza PYTLÍKOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:2 (-8,-6,6,8,2), Zdena BLAŠKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ – Oleksandra Tsiupková, Alina Vydruchenková (Ukr.) 3:1 (-9,5,6,6), 3. kolo: Anna Wegrzynová, Katarzyna Wegrzynová (Pol.) – Zdena BLAŠKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (7,9,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE