K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Junioři prohráli se Slovenskem a mají poslední šanci na záchranu


"Tohle je opravdu zklamání. Prohrát se Slovenskem 0:3, to není dobré," řekl trenér Josef Braun

Zatímco české kadetky se na MEJ v rumunské Kluži v utkání proti Maďarsku vytáhly a zajistily si účast v elitní divizi na příštím šampionátu v Ostravě, junioři po prohře 0:3 budou mít už jen jednu možnost. V boji o patnáctou příčku je čeká Švýcarsko a v případě prohry budou začínat na příštím juniorském mistrovství Evropy ve druhé divizi.

Trojice František Onderka, Radek Skála a Radim Bako sice bojovala, ale to na výhru proti Slovensku nestačilo. Slováci hráli v mnohem větší pohodě, Jakuba Zelinku navíc trenér postavil až do třetí dvouhry a jeho trumf zápas uzavřel. „Je to pro mne obrovské zklamání. Prohrát se Slovenskem 0:3, to prostě nejde. Soupeř má velmi kvalitní mančaft, to samozřejmě ano, ale rozhodně jsme měli uhrát lepší výsledek,“ řekl po utkání trenér Josef Braun.

Smutně sledoval, jak jeden hráč za druhým marně hledají recept na své soupeře. František Onderka ho nenašel vůbec, Radek Skála prohrál až v pěti setech po velkém boji a Radim Bako si nevěděl rady se Zelinkovým servisem. „Franta Onderka to poprvé na šampionátu nezvládl hlavou. Byl asi přemotivovaný, vůbec se nedostal do hry. Radek bojoval, jako vždy, ale stejně nakonec prohrál. A Radim Bako, to jsem dokonce čekal. Zelinkův herní styl mu vůbec nesedí, hlavně jeho servis. Nedá se nic dělat. Máme ještě jednu šanci. Už před turnajem jsem říkal, že naším hlavním cílem je záchrana v první divizi. Tak teď na to máme poslední pokus. Švýcaři jsou sice papírově slabší, ale bude to utkání o všechno,“ dodal kouč českých juniorů.

Podstatně veseleji se odcházelo od stolu českým kadetkám. V skupině o 12. – 16. místo porazily Maďarky 3:0, přitom v základní skupině se stejnými soupeřkami prohrály 0:3. Tentokrát však hrála Linda Záděrová a Helena Sommerová úplně jiný stolní tenis. Csenge Adamikovou i Dorottyu Tolgyesovou přehrály a zaslouženě se zbavily strachu o udržení v elitní divizi. „Úplně jiná tvář zápasu, než co jsme odehráli ve skupině,“ hlásil trenér Martin Pytlík. „Holky do toho daly srdíčko, bojovaly a měly i to štěstí, které k nim odvrátilo ve skupině. Bylo vidět, že jsme víc chtěli, Maďarky si možná myslely, že to bude opět snadná záležitost. Nebyla a já jsem za to moc rád.“

Závěrečný den soutěží družstev na šampionátu v Kluži budou tedy hrát tři české týmy o umístění už bez hrozby sestupu do druhé divize, juniory však čeká těžká práce.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých družstev

Skupina o 9. – 12. místo

Kadeti: ČESKÁ REPUBLIKA – Maďarsko 3:2. Ondřej KVĚTON – Erik Huzsvar 1:3 (3,-7,-7,-7), Adam ŠTALZER – Mate Ocsai 3:2 (6,-4,-9,8,8), Ondřej KVĚTON, Adam ŠTALZER – Daniel Hogye, Mate Ocsai 1:3 (-4,9,-7,-10), Ondřej KVĚTON – Mate Ocsai 3:0 (11,4,8), Adam ŠTALZER – Erik Huzsvar 3:0 (5,5,2).

Juniorky: Španělsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Alba Fernandezová – Anežka ILČÍKOVÁ 3:2 (3,-6,-8,13,18), Ana Garciová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (2,9,9), Ana Maria Veritzová – Anna MATĚJOVSKÁ 1:3 (-9,-7,4,-7), Ana Garciová – Anežka ILČÍKOVÁ 3:2 (6,2,-5,-5,7).

Skupina o 12. – 16. místo

Kadetky: ČESKÁ REPUBLIKA – Maďarsko 3:0. Linda ZÁDĚROVÁ – Csenge Adamiková 3:1 (5,-9,10,11), Helena SOMMEROVÁ – Dorottya Tolgyesová 3:0 (10,9,9), Helena SOMMEROVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ – Csenge Adamiková, Dorottya Tolgyesová 3:1 (9,10,-10,9).

Junioři: Slovensko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Daniel Oráč – František ONDERKA 3:0 (9,7,4), Štefan Peko – Radek SKÁLA 3:2 (-8,6,-9,9,9), Jakub Zelinka – Radim BAKO 3:1 (-3,4,11,4).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE