K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorky se do čtvrtfinále neprobojovaly


Francie v čele s Prithikou Pavadeovou vrátila Češkám porážku z Ostravy

Na červencovém juniorském mistrovství Evropy v Ostravě české juniorky porazily v boji o třetí místo Francii a zajistily si tak účast na mistrovství světa. Jejich soupeřky se na šampionát v Thajsku probojovaly díky postavení na světovém žebříčku a využily šanci vrátit českým hráčkám porážku ze začátku prázdnin.

Oba celky se totiž utkaly v základní skupině soutěže družstev. Francouzky vyhrály 3:0 a postoupily do čtvrtfinále. Český tým bude bojovat o celkové 9. – 16. místo. Duel dobře rozehrála Prithika Pavadeová, když porazila Lindu Záděrovou 3:0 na sety. Bohužel, stejným poměrem uspěly i její spoluhráčky. Isa Coková porazila Zdenu Blaškovou a Camille Lutzová v poslední dvouhře Gabrielu Štěpánovou.

Prvními soupeřkami českého družstva v play off o konečné umístění byly hráčky Hong Kongu. Ani proti nim se českým reprezentantkám příliš nedařilo. Prohrály 0:3, když pouze Zdena Blašková svedla s Chau Wing Sze pětisetovou bitvu. Gabriela Štěpánová i Linda Záděrová podlehly svým soupeřkám 0:3.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Družstva juniorky, skupina 3: Francie – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Prithika Pavadeová – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (8,7,5), Isa Coková – Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (7,9,4), Camille Lutzová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (11,7,11).

Skupina o 9. – 16. místo: Hong Kong – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Lee Ka Yee – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (6,6,7), Chau Wing Sze – Zdena BLAŠKOVÁ 3:2 (8,-8,5,-12,5), Ng Wing Lam – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (5,10,4).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE