K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorky skončily pod stupni vítězů, na Japonky nestačily


Trenér Tomáš Vrňák byl na turnaji velmi spokojený především s výkonem Zdeny Blaškové

České juniorky, které jako jediné domácí družstvo postouply do play off turnaje Czech Junior & Cadet Open, na medaili nedosáhly. Ve čtvrtfinále prohrály s největšími favoritkami na zlato Japonkami 1:3.

Trenér Tomáš Vrňák zamíchal oproti utkáním v základní skupině sestavou a na trojku postavil Zdenu Blaškovou. „Šli jsme v tomto utkání v první řadě pro bod. Proto jsem Zdenču, která předváděla na turnaji vynikající hru, postavil na trojku, kde jsem naopak čekal nejslabší Japonku. To se povedlo a já jsem s výsledkem spokojen. Podle mého názoru Japonky celý turnaj vyhrají,“ komentoval svůj záměr po utkání.

To se vyvíjelo přesně podle předpokladů. Nejprve si Yukari Sugasawová poradila hladce s Gabrielou Štěpánovou a pak vítězka dvouhry na letošním Czech Junior & Cadet Open Honami Nakamoriová porazila bez ztráty setu Lindu Záděrovou. Další Japonka Kaho Akaeová se se Zdenou Blaškovou potkala na stupních vítězů při vyhlašování dvouhry. Obě totiž skončily bronzové. Ve vzájemném souboji byla lepší česká hráčka a trenér Tomáš Vrňák nešetřil slovy chvály. „Turnaj ji sedl, jsem s jejím výkonem v Hodoníně absolutně spokojený, vždyť prohrála jen jeden zápas. A vlastně jsem spokojen i s výkonem družstva. Více než půl roku jsme na turnajích nepostoupili ze skupiny, tady to bylo i díky losu bezchybné. Proti Japonkám se holky snažily, nic nevzdaly předem a určitě to byla přinejmenším skvělá zkušenost,“ dodal.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky soutěží družstev

Družstva juniorek, čtvrtfinále: Japonsko – ČESKÁ REPUBLIKA 1 3:1. Yukari Sugasawová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (5,6,3), Honami Nakamoriová – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (7,2,5), Kaho Akaeová – Zdena BLAŠKOVÁ 2:3 (-9,8,-8,7,-10), Yukari Sugasawová – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (5,2,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE