K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorky v osmifinále proti Italkám, junioři rovněž postoupili


Šimon Bělík proti Nizozemsku výhrou otočil vývoj barážového duelu

Mezi šestnáct nejlepších týmů na juniorském mistrovství Evropy ve Varaždinu se probojovali po českých juniorkách také junioři. V nervydrásajícím barážovém utkání proti Nizozemsku už prohrávali 0:2, ale pak třemi vyhranými dvouhrami vývoj utkání otočili a radují se z postupu.

Když František Onderka prohrál s Gabreliusem Camarou a po něm nestačil ani Tomáš Martinko na Kase Van Oosta, nevypadalo s českým týmem dobře. K protiútoku zavelel nejmladší člen družstva Šimon Bělík. Mila de Boera porazil ve třech setech a vykřesal naději na úspěch.

Výměna soupeřů prospěla i obě zkušeným českým juniorům. Nejprve Tomáš Martinko  po pětisetové bitvě vyrovnal a pak vybojoval postupový bod František Onderka. „Řekl jsem hráčům zastavu 1:2, aby se mentálně nastartovali, že tohle je soupeř, kterého by měli porazit. Ať se soustředí jen na své dvouhry a nemyslí na to, že je to soutěž družstev. Tohle je asi trochu svazovalo, ve dvouhrách normálně na turnaji by byli vždy v roli mírného favorita. Zvládli to, ale ve čtvrté dvouhře za stavu 0:2 na sety už jsem v náš postup moc nevěřil. Tomáš Martinko se ale dokázal vzchopit, stejně jako Franta Onderka v rozhodující dvouhře. Všechny tři zkrátka musím za jejich bojovnost pochválit. Udělali mi obrovskou radost,“ řekl po utkání trenér Marek Klásek. Soupeřem českého týmu v osmifinále bude velmi silné Švédsko.

České juniorky měly dopoledne volno. Netrpělivě ovšem čekaly na tým, který jim přidělí los. Ve hře bylo Turecko, Ukrajina a Itálie. A právě s Italkami svěřenkyně trenéra Jaroslava Mikesky změří síly o postup do čtvrtfinále. Hraje se od 17 hodin a utkání můžete živě sledovat na streamu ETTU TV ZDE

Ve skupině D skončily Italky druhé za Německem. Porazily však Maďarsko a Polsko, takže je to velmi kvalitní soupeř. Ve svém středu má juniorskou vicemistryně Evropy z Ostravy 2019 Jamilu Laurentiovou. „Pocitově bych asi bral raději Turecko, ale ono je to těžké. V této fázi soutěže už si člověk fakt nevybere. Ale se svojí šancí se chceme poprat, věřím, že se holky vyrovnají s nepříjemnou hrou Laurentiové a zabojují o postup mezi osm nejlepších,“ vzkázal z Varaždinu český kouč.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých týmů

Junioři U19, baráž o postup do osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Nizozemsko 3:2. František ONDERKA – Gabrelius Camara 1:3 (-7,7,-6,-4), Tomáš MARTINKO – Kas Van Oost 1:3 (-8,-9,10,-9), Šimon BĚLÍK – Milo De Boer 3:0 (6,5,7), Tomáš MARTINKO – Gabrelius Camara 3:2 (-15,-6,8,7,9), František ONDERKA – Kas Van Oost 3:1 (5,-7,11,2).

Kompletní výsledky najdete ZDE