K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorky vstoupily do světového šampionátu vítězně


České hráčky na úvod bez ztráty setu zdolaly Nigérii

V thajském Koratu začal světový juniorský šampionát a úvodní utkání soutěže družstev vyšlo českým reprezentantkám na jedničku. Svěřenkyně trenéra Tomáše Vrňáka porazily Nigérii jednoznačně 3:0.

Češky jsou nasazené jako dvojky do tříčlenné skupiny a s africkým outsiderem si poradily snadno. Utkání zahájila Gabriela Štěpánová výhrou 3:0 nad Iyanou Oluwou Falanaovou. I zbylé dvě české hráčky, které zasáhly do utkání, odešly od stolu bez ztráty setu. Zdena Blašková porazila Sukurat Aiyelbeganovou a Linda Záděrová duel ukončila výhrou nad Rofiat Jimohovou.

O postup do čtvrtfinále svedou v pondělí české reprezentantky souboj s družstvem Francie, které se společně s Polskem, Taiwanem a Hong Kongem probojovaly na šampionát díky umístění na světovém žebříčku. Francii sice na letošním evropském šampionátu v Ostravě české hráčky porazily v utkání o třetí místo, ovšem družstvo soupeřek doznalo jedné významné změny. Posílila ho totiž Prithika Pavadeová. V minulé sezoně ještě kadetka je nejvýše postavenou hráčkou Francie na juniorském světovém žebříčku. To však nic nemění na veliké šanci pro český národní tým postoupit mezi osm nejlepších družstev na světě.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Družstva juniorky, skupina 3: ČESKÁ REPUBLIKA – Nigérie 3:0. Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Iyanu Oluwa Falanaová 3:0 (8,8,7), Zdena BLAŠKOVÁ – Sukurat Aiyelbeganová 3:0 (4,6,5), Linda ZÁDĚROVÁ – Rofiat Jimohová 3:0 (7,7,7).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE