K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorský evropský šampionát možná bude, Eurominichamps určitě ne


ETTU oslovila národní svazy s předběžnými přihláškami na MEJ, který by se mohl konat na začátku září

Tradiční červencový termín juniorského mistrovství Evropy byl kvůli pandemii koronaviru pochopitelně zrušen. Evropská unie stolního tenisu ETTU však po dohodě s Chorvatskou asociací stolního tenisu plánuje vrchol mládežnické sezony v Záhřebu uspořádat od 4. do 13. září tohoto roku. A to pouze v soutěžích družstev a ve dvouhrách.

Oslovila na začátku tohoto týdne všechny národní asociace s žádostí o zaslání předběžných přihlášek na tento turnaj. Prověřuje tak reálnou účast jednotlivých týmů. Vedení České asociace stolního tenisu na tuto výzvu pochopitelně bude reagovat, nejprve je však nutné zjistit postoj zákonných zástupců jednotlivých hráčů a hráček v tom smyslu, zda své děti v případě nominace na turnaj vůbec pustí. „Je to velmi citlivá záležitost a my k ní budeme přistupovat s maximálním pochopením. Proto jsme písemně oslovili trenéry a zákonné zástupce všech hráčů a hráček širších reprezentačních mládežnických kádrů, abychom věděli, s kým můžeme pro nominaci počítat. Jakmile budeme mít jejich odpovědi, mohou pak jednotliví reprezentační trenéři s Komisí vrcholového sportu předložit nominační návrh,“ vysvětluje předseda KVS a sportovní ředitel reprezentace Petr Nedoma.

K nominaci však komise přistoupí až ve chvíli, kdy bude ze strany ETTU konání šampionátu definitivně potvrzeno. „Česká asociace stolního tenisu zajistí všem reprezentantům maximální zdravotní péči, prevenci a bezproblémový průběh turnaje. Pro dopravu například počítáme s vyšším počtem mikrobusů,“ dodává Petr Nedoma.

Další oblíbený mládežnický podnik Eurominichamps ve francouzském Schiltigheimu se naopak letos s jistotou konat nebude. Už 16. ročník byl plánovaný na termín 28. – 30. srpna, organizátoři však s oznámili, že přesunutí termínu není možné a rovnou pozvali všechny tradiční účastnické země na další ročník. V minulém roce se turnaje zúčastnilo 348 mladých hráčů a hráček z celého světa, z toho jedenáct z České republiky.