K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadet řádil mezi juniory. Matěj Stach v Havířově příjemně překvapil


„Tušil, jsem, že mohu klidně celé mistrovství vyhrát,“ tvrdí hráč pražské Kotlářky

Na začátku sezony figuroval v osmé desítce republikového pořadí dorostenců, o půl roku později už s úsměvem třímal trofej pro českého vicemistra ve dvouhře. Matěj Stach, 14letý odchovanec TTC Bělá pod Bezdězem, se na mistrovství republiky juniorů v Havířově postaral o největší překvapení. Jeho spanilou jízdu, na které kosil jednoho soupeře za druhým, ukončil až ve finále Tomáš Martinko. Stachův úspěch je o to pozoruhodnější, že věkem stále ještě spadá do kategorie staršího žactva.

Co pro tebe tedy znamená druhé místo ve dvouhře dorostenců?

Vzhledem k tomu, že jsem byl sedmý nasazený, tak jsem věděl, že se dá hrát s každým a mohu každého porazit. Před měsícem jsem byl na BTM v Hluku třetí v juniorech. Tím jsem si ověřil, že mohu mistrovství klidně vyhrát.

Což se nakonec téměř povedlo…

Skoro to vyšlo. Své účinkování na turnaji hodnotím jako povedené, protože všichni hráči, které jsem porazil jsou starší než já. Nejvíce si cením výhry nad Radkem Skálou, se kterým hraji vždy vyrovnaně. Semifinále bylo od nás obou super zápas.

Rozhodně. Ve srovnání s loňskou sezonu jsi udělal veliký progres.

Cítím, že se zlepšuji, protože třetím rokem trénuji v pražském RCM. Stříbro z Havířova je pro mě motivací do dalšího tréninku.

Na šampionátu jsi zaujal agresivní a tvrdou hrou. Vyhovuje ti takový styl?

Ano, ale v poslední době se snažím trochu krotit, do úderů dávám menší razanci a mám tedy větší jistotu. Někdy se mi totiž stává, že první dva sety do toho buším a nechodí mi to tam.

Mohl se projevit i fakt, že proti starším soupeřům můžeš hrát uvolněně, nemáš co ztratit?

Určitě, vůbec jsem nebyl pod tlakem. Rád bych toto sebevědomí přenesl i do kadetských mezinárodních turnajů. V této sezoně jsem odehrál už čtyři a cítím, že se to na mých výkonech pozitivně projevuje.

Tvým nejlepším výsledkem bylo osmifinále v Srbsku a Slovensku. Je těžké prosadit se do bojů o medaile?

Je to těžké, ale není to nemožné. Ve dvou případech jsem se soupeři prohrál až v pěti setech a rozhodně jsem na ně měl. Konkurence na mezinárodních turnajích starších žáků je obrovská. Jezdí tam jak kvalitní Evropané, tak nepříjemní Asiaté.

Za dva týdny proběhne republikový šampionát starších žáků, tvé „hlavní“ kategorie. Podle výsledku mistrovství dorostu bys měl být velkým favoritem…

Na turnaji sice budu druhý nasazený, ale budu ho chtít vyhrát. Do mistrovství zbývá ještě 14 dní, které chci věnovat poctivé přípravě a doufám, že předvedu podobný výkon jako v Havířove.