K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadeti a kadetky v Hodoníně do bojů o medaile nezasáhli


Nejdál se ve dvouhře dostal Ondřej Květon. Vypadl až v osmifinále s Japoncem Michihirem

Závěrečný program letošního Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně se obejde bez české účasti. Kadeti a kadetky vypadli dřív, než mohli zasáhnout do bojů o medaile. Nejlepším výsledkem byl postup Ondřeje Květona do osmifinále dvouhry.

Ambice českých barev poklesly ve chvíli, kdy se na Šimonu Bělíkovi naplno projevily příznaky nachlazení, s nímž bojoval už od pátku. Se zvýšenou teplotou ještě zkusil první zápas ve čtyřhře, ale po prohře s francouzskou dvojicí už ani nenastoupil do dvouhry.

Ostatní kadeti se snažili podle svých možností. V prvním kole vypadl po velmi dobrém výkonu Štěpán Brhel, ve druhém pak Vít Kadlec a jediný, kdo se probojoval do osmifinále, byl Ondřej Květon. Poradil si s Portugalcem Davidem Bessou, ale pak už na Japonce Haruki Michihira nestačil. „Celý dojem z vystoupení kadetů na turnaji pochopitelně zkresluje onemocnění Šimona Bělíka. Je to škoda, protože si myslím, že třeba už v družstvech bychom v plné síle byli schopni porazit v boji o medaili Poláky. Ale to je teď jedno, Šimon zkrátka onemocněl a do dvouhry ani nenastoupil. Z ostatních zaslouží pochvalu všichni, kteří postoupili do hlavní soutěže. Ondra Květon zabojoval v zápase s Bessou, to se mi moc líbilo. Taky Kadlecova výhra nad Francouzem Jelloulim má vysokou cenu. A nesmím zapomenout na Štěpána Brhela, zahrál velmi dobře a jen těsně prohrál s Polákem Kosmalem,“ hodnotil výkony nejlepších kadetů trenér Tomáš Demek.

Kadetky už tolik úspěšné v soutěžích jednotlivců nebyly. Do druhého kola dvouhry se neprobojovala ani jedna, pouze Helena Sommerová si v něm zahrála jako nasazená. Měla však smůlu na los, protože nastoupila proti Japonce Yura Shinoharové. Prohrála 1:3 a se soutěží se rozloučila.

Podobně odehrála jediný zápas ve čtyřhře. S Terezou Bártovou byly nasazené přímo do druhého kola, v něm vyhrály bez boje, takže až v osmifinále je čekal opravdový souboj. Bohužel s Japonkami. „Myslím, že holky odehrály turnaj v Hodoníně v rámci svých možností. Ve dvouhře jsem podle vylosování předpokládal, že tři až čtyři postoupí, což se potvrdilo. Pak už to byla otázka losu. Ten měla třeba i Helena Sommerová hrozně těžký. Trochu mě zklamala čtyřhra, ale na druhou stranu musím pochválit dvojici Monika Pařízková, Kateřina Pisárová. Jely tady sbírat zkušenosti, ale například v soutěži družstev si vedly velmi dobře,“ shrnul vystoupení českých kadetek na turnaji reprezentační kouč Martin Pytlík.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra kadetů, 1. kolo: Dawid Kosmal (Pol.) – Štěpán BRHEL 3:2 (-8,5,6,-5,8), Ondřej KVĚTON – Stepan Mul (Ukr.) 3:2 (9,-9,4,-6,4), Vít KADLEC – Milhane Jellouli (Fr.) 3:0 (6,5,6), 2. kolo: Thibault Poret (Fr.) – Šimon BĚLÍK w.o., Ondřej KVĚTON – David Bessa (Portug.) 3:2 (-12,-9,9,8,3), Finn Luu (Austr.) – Vít KADLEC 3:0 (7,10,5), osmifinále: Haruki Michihiro (Jap.) – Ondřej KVĚTON 3:0 (3,9,4).

Dvouhra kadetek, 1. kolo: Světlana Dmitrienková (Rus.) – Tereza BÁRTOVÁ 3:0 (13,4,4,), Sakura Iokoiová (Jap.) – Barbora BŘEZINOVÁ 3:0 (4,3,1), Sijia Liu (Sing.) – Nela HANÁKOVÁ 3:1 (-10,8,5,7), 2. kolo: Yura Shinoharová (Jap.) – Helena SOMMEROVÁ 3:1 (-10,9,6,4).

Čtyřhra kadetů, osmifinále: Vladislav Makarov, Sergej Ryžov (Rus.) – Ondřej KVĚTON, Martin SKOTNICA 3:0 (2,8,7), Šimon BĚLÍK, Erik Huzsvar (Maď.) – Haruki Harada, Akito Saeki (Jap.) 3:1 (5,-5,11,5), čtvrtfinále: Milhane Jellouli, Alexis Kouraichi (Fr.) – Šimon BĚLÍK, Erik Huzsvar (Maď.) 3:0 (5,11,6).

Čtyřhra kadetek, osmifinále: Ami Shirayamová, Sakura Yokoiová (Jap.) – Helena SOMMEROVÁ, Tereza BÁRTOVÁ 3:0 (5,8,3).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE