K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadeti prohráli s Rumunskem a skončili na MEJ třetí


Na nasazené jedničky v kategorii U15 čeští reprezentanti nestačili
Foto: ettu.org

Postup mezi nejlepší evropské týmy na šampionátu ve Varaždinu, byl pro české kadety obrovský úspěch. Stejně jako nakonec zisk bronzových medailí. Svěřenci trenéra Bohumila Vožického v semifinále prohráli s favorizovaným Rumunskem 1:3 a nebudou chybět na medailovém ceremoniálu soutěží družstev.

Rumuni už v červnu na turnaji WTT v Havířově naznačili, že společně s Francií budou patřit ke hlavním aspirantům na medaile v kategorii kadetů. Potvrdili to v semifinálovém duelu proti českému výběru, kdy ovládli tři dvouhry a dovolili pouze ve čtyřhře páru Martin Šíp, Štěpán Brhel vybojovat bod. Od úvodních míčků šla dvojice Iulian Chirita, Alexandru Bujor jasně za postupem, a to se jí nakonec i povedlo.

Úplně jiné starosti než čeští kadeti, mají jejich reprezentační kolegyně. Ty totiž stále ještě nemají jistou účast v elitní divizi pro příští šampionát. V utkání o 13. – 16. místo prohrály se Slovinkami 2:3 a čeká je rozhodující souboj o 15. příčku s Tureckem.

Proti Slovinkám to byl velmi vyrovnaný duel. Adéla Sazimová vyhrála druhou dvouhra a společně s Veronikou Polákovou i čtyřhru. Jenže pak přišly dva prohrané singly v pěti setech, které poslaly české reprezentantky do přímého souboje o záchranu.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých družstev

Družstva kadeti U15

Semifinále: Rumunsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Iulian Chirita – Štěpán BRHEL 3:0 (10,3,3), Alexandru Bujor – Martin ŠÍP 3:0 (10,7,6), Alexandru Bujor, Iulian Chirita – Štěpán BRHEL, Martin ŠÍP 1:3 (-6,7,-14,-10), Iulian Chirita – Martin ŠÍP 3:1 (3,-10,2,5).

Družstva kadetky U15

O 13. – 16. místo: Slovinsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:2. Sara Tokičová – Vendula ŠICHANOVÁ 3:0 (10,9,9), Enya Moltarová – Adéla SAZIMOVÁ 2:3 (-3,10,-9,4,-7), Sara Tokičová, Enya Moltarová – Adéla SAZIMOVÁ, Veronika POLÁKOVÁ 0:3 (-9,-6,-10), Sara Tokičová – Adéla SAZIMOVÁ 3:2 (-8,-6,6,4,9), Enya Moltarová – Vendula ŠICHANOVÁ 3:2 (-7,9,-9,8,5).

Kompletní výsledky najdete ZDE