K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadeti skončili osmí, trenér Demek to považuje za zklamání


Chtěli bojovat o medaili, ovšem prohry s Francií a hlavně Ruskem jejich plány zničily

Trenér českých kadetů na MEJ v Ostravě Tomáš Demek neskrýval po posledním vystoupení svých svěřenců v soutěži družstev zklamání. Prohra s Polskem 1:3 je odsunula až na konečné 8. místo. Přitom před turnajem se hovořilo o medailových ambicích.

Podobně jako v předchozím souboji s Maďarskem nechal sedět na lavičce Šimona Bělíka a dal příležitost jeho spoluhráčům. Ti opět prohráli, což ale nebyl hlavní důvod jeho špatné nálady. Pro ten se musel vrátit až do bojů v základní skupině. „Měli jsme těžkou skupinu, protože hrát s mistry Evropy o první místo není nic jednoduchého. Bohužel, právě před tímto klíčovým utkáním došlo k nepříjemnosti, kdy Šimonu Bělíkovi neprošly při testování obě pálky. Musel hrát s vypůjčenou, což výrazně ovlivnilo jeho hru. S Francií jsme prohráli a ve čtvrtfinále měli opět smůlu, když nám los do cesty postavil Rusko. Soupeře, který byl pro nás asi nejméně přijatelný. Prohra znamenala konec medailových nadějí,“ shrnul cestu turnajem.

S jednotlivými výkony mladých českých reprezentantů byl také spokojen pouze z části. Pochválit mohl vlastně jen Šimona Bělíka. „Podával dobré výkony, i s vypůjčenou pálkou odehrál proti Francii kvalitní zápas. U zbylých hráčů byla vidět velká nervozita. Ondra Květon střídal dobré výkony s těmi úplně špatnými, Víťa i Matyáš se nervozity nezbavili vůbec. Jak říkám, s vystoupením na šampionátu v soutěži družstev nejsem spokojen.“

O poznání optimističtější hodnocení měl trenér kadetek Martin Pytlík. Češky sice skončily až dvanácté, ovšem reprezentační kouč našel řadu pozitiv. Jeho svěřenkyně prohrály v posledním utkání s Maďarskem, což mu dobrý pocit z turnaje nepokazilo. „Nás vlastně může mrzet pouze to, že jsme nezvládli koncovku utkání se Slovenskem v osmifinále. Tam holky sahaly po velkém úspěchu. Pak už to bylo složitější v tom směru, že vyčerpáním onemocněla Nela Hanáková a my jsme museli v boji o udržení v elitní divizi nasadit Terezu Bártovou. Jsem rád, že svoji premiéru na šampionátu zvládla a v utkání proti Turecku zařídila rozhodující bod a podpořila také výborně hrající Helču Sommerovou. Z tohoto pohledu musím holky pochválit.“

Pozitivní na umístění českých kadetek je také skutečnost, že příští rok na MEJ v Záhřebu, budou moci startovat Sommerová, Bártová i Pisárová. „Je to ještě daleko, ale určitě by to měla být výhoda. Pokud budou holky na sobě pracovat a nic mimořádného se nestane, budeme za rok ještě silnější, než tady v Ostravě,“ dodal Martin Pytlík.

Vítězstvím se naopak s turnajem rozloučili junioři. Družstvo, které začínalo ve druhé výkonnostní divizi, splnilo svůj hlavní cíl a pro příští šampionát vybojovalo elitní divizi. Vítězstvím nad Chorvatskem 3:2 v boji o 13. místo to jen potvrdilo. Trenér Josef Braun tak mohl hráče za přístup a předvedenou hru pochválit. „Říkal jsem před šampionátem, že naším cílem je postoupit do osmifinále a tam se pokusit některého ze silnějších soupeřů překvapit. První cíl jsme splnili beze zbytku, ten druhý už se úplně nepovedl. Sehráli jsme vyrovnaný souboj s Německem, proti Itálii nám to vůbec nevyšlo, ale myslím, že utkání s Moldavskem potvrdilo, že do elitní divize patříme,“ řekl trenér Josef Braun a dodal, že největší sílu týmu spatřuje ve vyrovnanosti a dobré partě. „Je to přesně tak, my nedisponujeme žádnou výraznou osobností, ale na druhé straně, každý z hráčů družstvo v důležitých momentech v průběhu turnaje podržel. Tři jeho členové navíc zůstávají v juniorské kategorii i příští rok, naše výchozí pozice bude postupem do první divize lepší. Proto si myslím, že za rok si budeme moci dát ještě vyšší cíle.“

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých týmů v soutěži družstev

Kadeti, utkání o 7. místo: Polsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Mateusz Zalewski – Matyáš LEBEDA 3:0 (1,6,7), Dawid Kosmal – Vít KADLEC 3:1 (-8,6,8,8), Mateusz Zalewski, Dawid Jadam – Vít KADLEC, Ondřej KVĚTON 0:3 (-4,-9,-7), Mateusz Zalewski – Vít KADLEC 3:0 (5,5,7).

Kadetky, utkání o 11. místo: Maďarsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0 . Anna Volenticsová – Tereza BÁRTOVÁ 3:1 (6,-6,9,6), Csenge Adamiková – Kateřina PISÁROVÁ 3:0 (6,6,7), Csenge Adamiková, Kira Baloghová – Tereza BÁRTOVÁ, Kateřina PISÁROVÁ 3:1 (8,7,-8,5).

Junioři, utkání o 13. místo: ČESKÁ REPUBLIKA – Chorvatsko 3:2. Tomáš MARTINKO – Lovro Zovko 3:0 (5,10,6), Michal BLINKA – Ivor Ban 1:3 (-5,-4,10,-8), Radim BAKO – Leon Santek 3:1 (7,-10,4,8), Tomáš MARTINKO – Ivor Ban 1:3 (-6,3,-10,-5), Michal BLINKA – Lovro Zovko 3:2 (-8,8,4,-8,7).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE