K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadetky i juniorky postoupily na MEJ v Kluži do osmifinále


Linda Záděrová měla klíčový podíl na postupu českých kadetek mezi šestnáct nejlepších

Po kadetech, kteří si zajistili místo v play off o medaile na MEJ v Kluži přímo ze skupiny, se do osmifinále probojovaly také české kadetky a juniorky. V prvním kole baráže porazily kadetky tým Běloruska 3:2 a následně pak juniorky přehrály Německo 3:0. Juniory poslední šance na postup teprve čeká třetí hrací den ráno.

Po nevydařeném dopoledním utkání proti Maďarkám nebylo těžké družstvo kadetek motivovat. Hráčky si moc přály postoupit a samy se hlásily, kdo si troufne na nepříjemnou obranářku Ulyanu Alkhouskajovou. „Víme, že Helena Sommerová nehraje do obrany moc dobře, naopak Linda se sama ozvala, že by ráda proti obranářce začala. Nakonec jsem tedy postavil sestavu, které jsem věřil i já. Holky utkání vydřely, soupeř nebyl vůbec snadný a moc důležitý byl právě hned ten první bod Lindy Záděrové. Nerodil se však vůbec snadno,“ řekl po vítězném duelu trenér Martin Pytlík.

Česká jednička totiž skvěle začala, vyhrála první set a v tom druhém vedla už 7:1 a ještě 10:5. Stačila však chvilka nepozornosti a najednou se Běloruska zvedla. Nepříjemnými útočnými výpady zaskočila českou reprezentantku a otočila vývoj zápasu. „Já jsem s ní prohrála letos v Hodoníně a chtěla jsem ji to oplatit. Myslím, že jsme měli dobrou taktiku, jenže po promarněné koncovce druhého setu jsem se najednou bála. Moc jsem si nevěřila, ale pak ve chvíli, kdy jsem prohrávala, zbylo mi jen jediné, a to bojovat. Začala jsem zase hrát na sto procent a zápas jsem dotáhla do vítězného konce,“ popsala souboj s dvěma zásadními obraty Linda Záděrová.

Na její vítězství se Anně Klempererové navázat nepodařilo, nicméně přišla silná zbraň českého družstva, čtyřhra. Dvojice Záděrová, Sommerová bez ztráty setu klíčovou fázi utkání zvládla a český tým byl krůček o postupu. „Čtyřhra se nám opravdu povedla. Vždycky do ní jdeme naplno od začátku, protože v kategorii kadetek je to moc důležitá součást soutěže družstev. Jsme moc rády, že nám podařilo Bělorusky nakonec porazit,“ dodala za souhlasného pokyvování svých spoluhráček Linda Záděrová. Ta totiž výhrou nad Daryou Vasilenkovou postup českých kadetek pečetila.

Souběžně s tímto dramatem se v hale hrálo také barážové utkání juniorek, v němž české hráčky nastoupily proti silným Němkám. Jen málokdo by si před tímto soubojem tipnul, že svěřenkyně trenéra Tomáše Vrňáka vyhrají 3:0. Jenže trojice Anežka Ilčíková, Zdena Blašková a Gabriela Štěpánová hrála jako z partesu. Vše začala Anežka Ilčíková, která dokonale zaskočila Franzisku Schreinerovou. Vyhrála první set, pak sice dovolila soupeřce otočit vývoj, ale závěr patřil opět jí. „Bylo moc důležité vyhrát první set. Bohužel jsem pak neudržela míček na stole, hodně jsem spěchala a toho soupeřka využila. Začala jsem zase hrát dobře až od čtvrtého setu. Hlavní bylo se nevyházet, hrát trpělivě a hlavou,“ řekla k důležitému úvodu utkání.

Nečekaný vstup do souboje s Němkami Zdenu Blaškovou vůbec nezajímal. Chtěla potvrdit, že v souboji s Anastasií Bondarevovou je favoritkou. To se jí také podařilo. Sice po vyhraném prvním setu soupeřka srovnala, ale jinak byla česká reprezentantka lepší hráčkou. „V tom druhém setu jsem pokazila pět balonů v koncovce. To pak mohu těžko pomýšlet na vítězství. Ale jinak jsem byla spokojená a cítila jsem se za stolem dobře,“ prohodila se svým typickým úsměvem.

Spokojená, ale rozhodně ne příliš veselá byla po utkání Gabriela Štěpánová. Přiznala, že nebýt obrovské bojovnosti, asi by zápas se Sarah Mantzovou do vítězného konce nedotáhla. „Vůbec jsem se necítila dobře, nic mi nevycházelo. Musela jsem o to víc bojovat. Ale naštěstí to dobře dopadlo. Je super, že jsme postoupily do osmifinále z této fáze baráže. V tom dalším kole jsou tam totiž dost nepříjemné soupeřky jako Švédsko, Itálie a další. A tam už by šlo o všechno,“ dodala Štěpánová.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých družstev

Juniorky, baráž o postup do osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Německo 3:0. Anežka ILČÍKOVÁ – Franziska Schreinerová 3:2 (8,-2,-6,6,5), Zdena BLAŠKOVÁ – Anastasia Bondarevová 3:1 (7,-8,8,9), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Sarah Mantzová 3:2 (18,-11,-12,9,7).

Kadetky, baráž o postup do osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Bělorusko 3:2. Linda ZÁDĚROVÁ – Ulyana Alkhouskaja 3:2 (6,-10,-4,7,5), Anna KLEMPEREOVÁ – Darya Vasilenková 0:3 (-8,-7,-7), Linda ZÁDĚROVÁ, Helena SOMMEROVÁ – Darya Vasilenková, Vera Volkavová 3:0 (7,5,9), Anna KLEMPEREOVÁ – Ulyana Alkhouskaja 1:3 (-1,-2,9,-1), Linda ZÁDĚROVÁ – Darya Vasilenková 3:1 (-4,6,3,7).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE