K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadetky a juniorky si na MEj zahrají o medaile


Kristýna Pěnkavová byla u všech tří bodů při výhře kadetek nad Bulharskem

Česká děvčata svedla v osmifinále velmi podobná utkání. Na obou stolech se bojovalo téměř tři hodiny, v obou bitvách to vypadalo, že Češky prohrají, ale obě měření sil nakonec vyzněly lépe pro české stolní tenistky.

Kadetky se střetly s Bulharskem, v jehož kádru nastupují hráčky s nepříjemným materiálem. Rozhodující postupový bod získala Kristýna Pěnkavová. V zápase odvrátila 3 mečboly, a nakonec soupeřku v páté sadě udolala. „Kristýnka prohrávala 0:2 a zdálo se, že si na hru soupeřky nezvykne. Nedokázala ukončit výměnu a trápila se. Zaslouží si ale velikou pochvalu, že zápas nevzdala a výhra je tou nejlepší odměnou,“ zářila po utkání Andrea Botková.

Hlavně díky Pěnkavové mohlo družstvo kadetek po utkání slavit. Vlašimská kadetka totiž vyhrála obě své dvouhry a po boku Lindy Záděrové také čtyřhru. Ta si také zaslouží uznání, neboť odehrála tři zápasy v řadě a potýkala se s nepříjemným zraněním nohy. Při svém mečbolu v prvním zápase uklouzla a zranila si kotník. Následně zápas prohrála a musela podstoupit ošetření. „Navzdory zranění řekla Linda, že chce hrát. Za to ji moc chválím, ukázala, jaká je bojovnice,“ řekla Botková.

Kadetky tak zcela využily příznivý los a postupem mezi osm nejlepších zaznamenaly obrovský úspěch. V pondělním čtvrtfinále vyzvou nejvýše nasazené Rusky, utkání začíná ve 12:15 středoevropského času. Dobrou zprávou je, že Záděrová nebude v sestavě chybět.

Radost kadetek

Kadetky se radují z postupu do čtvrtfinále

Juniorkám přidělilo losování také hratelné soupeřky, Belgičanky. České dorostenky prošly do čtvrtfinále po výhře 3:2 a po utkání je zaplavila vlna euforie. Všechny tři hráčky se na vítězství podílely ziskem jednoho bodu a předvedly zatím nejlepší vystoupení na mistrovství Evropy. „Kvůli podobným utkáním s vítězným koncem se vyplatí všechna ta dřina v přípravě,“ hlásil po utkání viditelně vyčerpaný Tomáš Vrňák.

V týmu Belgičanek byla stoprocentní šestá hráčka evropského žebříčku Lisa Lungová, ale její spoluhráčky ji nedokázaly podpořit. I když Natacha Koszulapová k tomu neměla daleko. Nad Kateřinou Čechovou vedla 5:2 v pátém dějství, se Zdenou Blaškovou zase 2:1 na sety. České juniorky však pokaždé dokázaly nepříznivý stav zvrátit a nejenže příští rok budou hrát divizi A, ale mohou si zajistit také postup na mistrovství světa. V pondělí ve 12:15 SEČ čeká juniorky boj o medaile proti turnajovým jedničkám, Rumunkám.

Chlapcům se do čtvrtfinále proklouznout nepodařilo

Naopak pro juniory neskončila pěti zápasová bitva šťastně. „Proti Řekům jsme ve dvou zápasech nevyužili své šance a Honza Valenta nedokázal překonat nervozitu a rozhodující zápas prohrál,“ komentoval výsledek 2:3 Marek Klásek. Ten poprvé na šampionátu nasadil Jana Góreckého a český junior ukázal, že si nominaci do Portugalska zasloužil. Bojoval jako lev, nevypustil jediný míček a za odměnu se mohl radovat z premiérové výhry. „Před zápasem jsem byl opravdu, ale opravdu nervózní. Nechtěl jsem to spoluhráčům zkazit, ale kluci mě báječně hnali dopředu. Svůj první zápas jsem si užil, byl jsem šťastný ze hry. O to více mě mrzí, že jsme nepostoupili,“ řekl skleslým hlasem Górecki. Bylo jasně vidět, že výsledek celého týmu je pro něj mnohem důležitější. Junioři nyní mohou skončit nejlépe devátí, v pondělí od 12:15 SEČ vyzvou Anglii.

Na velmi těžkého soupeře narazili v osmifinále kadeti. Třetí nasazení Maďaři byli nad síly svěřenců Josefa Brauna a sám trenér po utkání uznal, že soupeř vyhrál zaslouženě. „Hlavně maďarská jednička Csaba je lepší než naši hráči. S tím jsme ale počítali a doufali jsme, že se nám podaří bodovat přes druhého Maďara.“ Bohužel Braunovo přání nevyšlo, ale kouč mohl být tentokráte spokojený se čtyřhrou, která zařídila jediný bod pro Čechy. Kadeti dále změří síly s Norskem, utkání startuje v pondělí ve 12:15 SEČ.

 

Mistrovství Evropy mládeže, Guimarães

Výsledky českých reprezentantů

Družstva kadetky, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA-Bulharsko 3:2. Kristýna Pěnkavová-Kalina Hristová 3:0 (7,6,8), Linda Záděrová-Ivet Ilievaová 2:3 (5,-6,-9,4,-10), Kristýna Pěnkavová, Linda Záděrová-Ivet Ilievaová, Kalina Hristová 3:1 (5,8,-8,10), Linda Záděrová-Kalina Hristová 2:3 (-6,-5,10,6,-8), Kristýna Pěnkavová-Ivet Ilievaová 3:2 (-7,-7,9,13,6).

 Družstva juniorky, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA-Belgie 3:2. Kateřina Čechová-Natacha Koszulapová 3:2 (-7,-7,6,9,9), Zdena Blašková-Lisa Lungová 1:3 (0, -8,-12,-6), Stanislava Slezáková-Jana Bernardová 3:1 (4,-8,8,10), Kateřina Čechová-Lisa Lungová 1:3 (-4,-13,12,-9), Zdena Blašková-Natacha Koszulapová 3:2 (3,-8,-8,8,7).

 Družstva junioři, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKAŘecko 2:3. Jan Valenta-Ioannis Sgouropoulos 0:3 (-7,-3,-7), Jiří Martinko-Georgios Stamatouros 3:0 (7,8,8), Jan Górecki-Efstratios Damianis 3:1 (-6,8,11,3), Jiří Martinko-Ioannis Sgouropoulos 0:3 (-8,-9,-4), Jan Valenta-Georgios Stamatouros 1:3 (-8,8,-7,-6).

 Družstva kadeti, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA-Maďarsko 1:3. František Onderka-Andras Csaba 0:3 (-1,-6,-5), Tomáš Martinko-Oliver Both 1:3 (-3,2,-8,-11), František Onderka, Radek Skála-Andras Csaba, Oliver Both 3:2 (14,7,-8,-7,6) Tomáš Martinko-Andras Csaba 1:3 (-8,9,-3,-9).

Kompletní výsledky naleznete zde