K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadetky zvládly baráž a jsou rovněž v osmifinále


Adéla Sazimová kromě dvou bodů ve dvouhře přispěla i k vítězství ve čtyřhře.
Foto: ettu.org

Mladé české stolní tenistky na evropském šampionátu ve Varaždinu zvládly skvěle barážové utkání o postup do osmifinále a po výhře 3:1 nad Rakouskem budou ještě dnes večer usilovat o postup do čtvrtfinále.

Po třech porážkách v základní skupině čekal české kadetky důležitý souboj s vítězkami z jedné skupin druhé divize. Trio Adéla Sazimová, Veronika Poláková a Vendula Šichanová však hodilo nezdary prvního dne za hlavu a proti Rakušankám nastoupilo maximálně soustředěné.

Klíčovou postavou družstva byla Adéla Sazimová. Zvládla obě své dvouhry a společně s Vendulou Šichanovou vybojovaly velmi důležitý bod i ve čtyřhře. Trenér Tomáš Vrňák byl pochopitelně s výkonem svých hráček spokojen. „Já jsem toho holkám nemohl moc vyčíst ani po prvním hracím dni. Dvě utkání se dala možná i vyhrát. Se Slovenkami a pak i s Belgičankami to bylo o několika chybách o nevyužitých šancích v koncovkách a dalších detailech. Jistě, ty prohry nebyly dílem náhody, byly tam jasné chyby, ale hráčky bojovaly a viděly, že ten rozdíl není nikterak velký,“ vrátil je ještě k úvodním utkáním ve skupině.

Za přístup a výkon proti Rakousku svůj tým pochválit musel. „Los jsme měli dobrý, s Rakušankami jsme trénovali a potkali jsme je na turnaji v Linzi. Hráčky věděly, co je čeká, a hlavně Adéla Sazimová odvedla skvělou práci. Splnila roli jedničky, a kromě dvou singlů hrála skvěle s Vendulou Šichanovou i debl. Byla to první vyhraná čtyřhra na turnaji, přitom neustále opakuji, že právě debl je v soutěži družstev kadetek klíčový. Jsem rád, že budeme hrát mezi šestnácti, teď jsme se trochu nadechli a uvidíme, co bude dál. Předpokládám, že v osmifinále proti jednomu z vítězných týmů základních skupin moc šancí mít nebudeme, ale pak zase musíme zabojovat a poprat se o co nejlepší umístění. Holky viděly, že to jde, takže jim věřím,“ dodal kouč českých kadetek.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých družstev

Družstva kadetky U15

Baráž o postup do osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Rakousko 3:1. Adéla SAZIMOVÁ – Celine Anubis Panholzerová 3:0 (3,8,4), Veronika POLÁKOVÁ – Kiara Segulaová 1:3 (-5,7,-6,-9), Vendula ŠICHANOVÁ, Adéla SAZIMOVÁ – Celine Anubis Panholzerová, Kiara Segulaová 3:1 (3:1 (-12,11,6,9), Adéla SAZIMOVÁ – Kiara Segulaová 3:1 (6,9,-11,8).

Kompletní výsledky najdete ZDE