K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kasumi Ishikawová se v Olomouci dočkala


Vloni japonská jednička skončila druhá, letošní finále Czech Open zvládla lépe

Sedmý ročník turnaje světového okruhu v Olomouci je minulostí. Vítězi Czech Open ve dvouhře se stali Číňan Zheng Peifeng a Japonka Kasumi Ishikawová. Ve čtyřhře mužů titul obhájili Němec Patrick Franziska s Dánem Jonathanem Grothem, stejnou soutěž žen ovládly Číňanky Liu Gaoyang, Zhang Rui.

Portugalec Marcos Freitas vyřadil v semifinále japonského miláčka publika Tomokazu Harimota a moc si přál zopakoval v Olomouci svoje vítězství z roku 2014. To se mu ale nepovedlo. Do cesty se mu postavil Číňan Zheng Peifeng, přemožitel českých hráčů Ondřeje Bajgera a Pavla Širučka, který do finále postoupil až z kvalifikace. V závěrečném boji ho navíc za stavu 1:2 na sety začal pobolívat prsní sval a vyžádal si i medical time out. Od té chvíle jako kdyby ho masér polil živou vodou. Získal tři sety za sebou a přestože v jeho tváři byla během zápasu především bolestivá grimasa, nakonec se přece jen spokojeně usmál. „Zranil jsem se už v semifinálovém zápase a projevilo se to naplno právě teď. Moc mě to mrzí, že jsem si musel vzít medical time out. Nebylo to příjemné, ale chtěl jsem vyhrát za každou cenu, soustředil jsem se především na svůj výkon a přes bolest hrál maximálně soustředěně. Je to pro mne obrovská výhra a veliká motivace do dalšího tréninku,“ řekl po zápase.

V loňském roce prohrála ve finále Czech Open mnohem zkušenější japonská jednička Kasumi Ishikawová se svojí krajankou Mimo Itoovou a odjížděla z Olomouce určitě smutná. Letos si vše vynahradila Vítězka letošního German Open ve finále na Hané porazila Číňanku Wen Jia 4:2 a pozvedla nad hlavu pohár pro vítězku. Vstup měla lepší Číňanka, jenže Ishikawová dokázala vývoj otočit a vyrovnaný souboj vyhrát. „Hrála jsem proti ni někdy před deseti lety, takže jsme vlastně začínaly od nuly. Snažila jsem se předvést to nejlepší, co umím, hlavně ve chvílích, kdy se mi nedařilo. Musela jsem reagovat na taktiku soupeřky, a to se mi celkem dařilo. Mám velikou radost z vítězství, vloni jsem byla ve finále, letos také. Ale tentokrát z toho bylo vítězství. Jsem velmi šťastná,“ rozdávala při slavnostním vyhlašování úsměvy na všechny strany Kasumi Ishikawová.

Ve čtyřhře mužů proti sobě nastoupily dva evropské páry. Mistři Evropy a obhájci loňského prvenství Němec Patrick Franziska s Dánem Jonathanem Grothem a proti nim švédská dvojice Mattias Falck, Kristian Karlsson. Favorité potvrdili své nasazení v turnaji a po výhře 3:1 se radovali opět ze zisku poháru. „Byl to rozhodně těžký zápas, důležitý byl vstup a vyhraný první set, ovšem klíčem k úspěchu byla koncovka třetí sady. V setu jsme prohrávali už 4:8, ale nakonec se nám ho podařilo vyhrát,“ řekl Jonathan Groth a dodal, že ani jejich vzájemný zápas ve dvouhře, který ve druhém kole vyhrál jeho parťák, soudržnost týmu nenarušil. „Tohle je normální, že se můžeme na turnaji, kde hrajeme čtyřhru, potkat i ve dvouhře. Mrzelo mě, že to bylo už ve druhém kole, byl jsem po prohře trochu zklamaný, ale pak už jsem zase myslel jen na finále čtyřhry.“

Pro čínskou dvojici Liu Gaoyang, Zhang Rui bylo vítězství v Olomouci naopak vůbec první na okruhu World Tour. Ve finále Číňanky porazily sice rodilé krajanky, nicméně reprezentující Chorvatsko a Singapur Sun Jiayi a Zeng Jian 3:0. „Jsme opravdu velmi šťastné, nejtěžší zápas jsme sehrály v semifinále, kdy jsme porazily silnou japonskou dvojici Kasumi Ishikawová, Mima Itoová,“ řekla po zápase Liu Gaoyang.

 

Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open, Olomouc

Finálové výsledky

Dvouhra muži, finále: Zheng Peifeng (Čína) – Marcos Freitas (Port.) 4:2 (11,-6,-8,7,8,6).

Dvouhra žen, finále: Kasumi Ishikawová (Jap.) – Wen Jia (Čína) 4:2 (-8,8,4,-7,6,11).

Čtyřhra mužů: Patrick Franziska (Něm.), Jonathan Groth (Dán.) – Mattias Falck, Kristian Karlsson (Šv.) 3:1 (5,-9,10,7).

Čtyřhra žen: Liu Gaoyang, Zhang Rui (Čína) – Sun Jiayi (Chor.), Zeng Jian (Sing.) 3:0 (6,11,2).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE