K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kdo letos zvedne nad hlavu pohár pro vítězky extraligy žen?


Finálová série mezi Hodonínem a Břeclaví by měla být vyrovnaná a nabídne tradičně skvělou podívanou

Zítra startuje prvním utkáním finálová série play off extraligy žen. Stejně jako v posledních dvou ročnících se i tentokrát do závěrečného boje o titul probojovaly týmy SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex a MSK Gumotex Břeclav.

Oba celky dohromady zdobí celkem šestnáct mistrovských titulů, z toho dvanáct jich má na svém kontě vítěz základní části letošního ročníku extraligy Hodonín. I letos bude mírným favoritem, ale čeká ho bezpochyby těžká série.

Trenér Jaroslav Mikeska má k dispozici široký kádr, ovšem jsou v něm poměrně velké výkonnostní rozdíly. O tom se jeho družstvo přesvědčilo například v semifinále proti SK Dobré, které vyhrálo těsně v obou utkáních 5:4. Pokud ovšem postaví do hry sestavu, která letos úspěšně postoupila až do čtvrtfinále ligy mistryň a v domácím prostředí porazila německý Berlín, jsou šance na úspěch vysoké. Oporami mistrovského celku jsou Iveta Vacenovská, Polka Natália Partyková a především pak Číňanka Guo Ruichen. Připraveny zasáhnout do mistrovských bojů jsou také Ukrajinka Solomiya Brateyková, Kateřina Pěnkavová i Markéta Ševčíková.

Naopak trenér Břeclavi Petr Nedoma prakticky žádnou možnost měnit sestavu nemá, ovšem o to vyrovnanější trojice hráček družstvo tvoří. Dana Čechová měla vůbec nejlepší bilanci v základní části (úspěšnost hráček, které odehrály více než 28 zápasů), Karin Adámková byla třetí a Vivien Ellöová sedmá. Náhradnicí této zkušené trojice je kadetka Helena Sommerová.

V základní části se oba týmy navzájem dokázaly připravit o výhodu domácího prostředí. Hned v 1. kole vyhrál Hodonín v Břeclavi 6:2, v 11. kole pak naopak Břeclav v Hodoníně 6:4. Jak dopadnou jejich další vzájemná měření sil se už brzy dozvíme.

 

Extraliga žen, 2018/2019

Program finále play off

Sobota, 18. května (1. utkání)

SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav (16 hodin)

Pátek, 24. května (2. utkání)

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex (17)

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE