K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kemp minikadetů v Akademii Petra Korbela se vydařil


Na ETTU Eurotalents Development Camp trénovalo devatenáct talentů z deseti zemí

Ve dnech 3. – 10. března 2019 se v prostorách Akademie Petra Korbela v hale TTC Ostrava 2016 uskutečnil  tréninkový kemp projektu ETTU Eurotalents Development Camp pro kategorii minikadetů do 13 let. Tréninkový kemp probíhal pod vedením trenérů Petra Korbela, Tomáše Demka a Ivety Vacenovské.

V první polovině kempu byl též přítomen ETTU Development Manager Neven Cegnar. Kempu se zúčastnilo devatenáct hráčů a hráček z deseti zemí spolu se svými trenéry. Českou republiku reprezentovali Štěpán Brhel (nominovaný ETTU), Daniel Košťál, Matyáš Lebeda, Monika Pařízková, Kateřina Pisárová a Kateřina Ďuláková (na pozvání TTC Ostrava 2016) pod vedením trenérů projektu Hledáme budoucí olympioniky Martina Bajgera, Radka Košťála a Martina Linerta.

Hlavní část kempu proběhla od pondělí do pátku, kdy byly pro účastníky připraveny vždy dvě tréninkové jednotky, dopoledne od 9.00 do 11.30 a odpoledne od 15.00 do 18.00. Pravidelnou součástí odpoledních tréninků byla též kondiční příprava pod vedením kondičního trenéra Dominika Piskoře. Ve čtvrtek odpoledne a v pátek dopoledne proběhl turnaj hraný na tři hrané sety systémem každý s každým. Celkovým vítězem turnaje se stal Daniel Berzosa ze Španělska. Z našich mladých nadějí dopadl nejlépe Daniel Košťál, který obsadil 5. místo, Matyáš Lebeda skončil sedmý, Štěpán Brhel osmý, Monika Pařízková šestnáctá, Kateřina Pisárová sedmnáctá a Kateřina Ďuláková devatenáctá. Vzhledem k tomu, že mnoho účastníků odjíždělo již po pátečním tréninku, byl sobotní program zaměřen na individuální trénink účastníků kempu. Všichni účastníci byli s podmínkami a s připraveným programem velmi spokojeni.

Účast na kempu byla pro naše hráče a hráčky velkým přínosem, jelikož měli možnost společného tréninku s vybranými hráči v rámci projektu ETTU a doufám, že pro ně bude též motivací v jejich dalším tréninkovém úsilí.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim hráčům, hráčkám a trenérům za přístup a nasazení v průběhu kempu, TTC Ostrava 2016 a trenérskému týmu za výborně připravenou a zorganizovanou akci a ETTU a Nevenu Cegnarovi za možnost účasti našich hráčů na tomto kempu.

Martin Linert

Foto: TTC Ostrava 2016