K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Komentátoři Ping-pong TV prošli Akademií s profesionály z ČT


Lukáš Foff a Josef Šimončík společně s rozšířeným týmem expertů budou komentovat sezonu 2020/21

Nová sezóna začne už 3. září duelem mezi  TTC Enfireex Ostrava a SF SKK El Niňo Praha, který bude vysílán kromě Ping-pong TV také nově na televizních obrazovkách na kanálu Arena Sport. Hlavními komentátory pro sezonu 2020/21 budou Lukáš Foff a Josef Šimončík, kteří během léta usilovně pracovali na tom, aby se posunuli na co nejvyšší úroveň za komentátorským monitorem.

Svaz zejména pro nové hlavní komentátory uspořádal Akademii s pěticí moderátorů a komentátorů z České televize. Tomáš Lachman, Petr Kubásek, Ondřej Tomek, Jiří Hölzel a Tomáš Jílek předali cenné rady a zkušenosti a nedílnou součástí byla také logopedická průprava a práce na neverbální komunikaci, kterou měli na starosti Jan Kadeřábek a Veronika Poláčková. „Akademie komentátorů měla za úkol naučit bývalé a současné stolní tenisty komentovat po formální, obsahové i logopedické stránce tak, jak to dělají profesionálové třeba u nás v České televizi. Cílem bylo předat jim hlavně praktické tipy a ne jen strohou teorii,“ řekl v reportáži pro sociální sítě Českého ping-pongu Tomáš Lachman, který sám byl součástí týmu Ping-pong TV v uplynulých sezonách.

Pětidenní intenzivní kurz probíhal v Brně a v Praze a kromě hlavních komentátorů se jej zúčastnilo také několik nových expertů. Celý tým se totiž rozšířil o zvučná jména, jako jsou Petr Korbel, Jindřich Panský či Petr David. Ti všichni s chutí poslouchali a učili se, jak se to má správně dělat. „Komentování stolního tenisu je něco úplně odlišného oproti třeba míčovým sportům. Má jiné náležitosti a standardy a to mě na tom moc baví. Noví hlavní komentátoři Lukáš s Pepou mají oproti mně výhodu, že tomu sportu perfektně rozumí, ale zase jsou do něj možná až příliš vtažení. My jsme se je snažili naučit tomu, aby si dokázali vytvořit odstup,“ vypíchl základní náležitosti úspěšný televizní komentátor.

Na kompletní reportáž o akademii komentátorů se můžete podívat ZDE.