K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Konference ČAST proběhla v sobotu v Praze


Přítomno bylo čtyřicet delegátů, tedy 95,2 % všech pozvaných

V sídle České asociace stolního tenisu se v sobotu 27. června 2020 konala odložená konference ČAST, které se zúčastnilo 95,2 % pozvaných delegátů.

Konference vzala na vědomí zprávu předsedy ČAST Zbyňka Špačka o činnosti za uplynulé období od minulé konference, kde hovořil, mimo jiné, o významných změnách v českého sportu, vzniku Národní sportovní agentury a novém Zákoně o podpoře sportu. Vysvětloval nutná opatření v chodu ČAST během pandemie a během vyhlášení nouzového stavu.

Konference pak vzala na vědomí i zprávu odborných komisí a také zprávu místopředsedy VV ČAST Jana Brothánka o plnění rozpočtu za rok 2019 a návrhu rozpočtu na rok 2020, včetně informace o hospodaření 100% dceřiné společnosti TT Marketing, s.r.o. Dobrou zprávou je fakt, že v konsolidaci byly obě společnosti opět ve výrazném zisku i díky velice úspěšným dvěma akcím na území České republiky v roce 2019 (MEJ v Ostravě a WT v Olomouci). Konference dále vzala na vědomí zprávu zprávy dozorčí rady a arbitrážní komise.

Konference schválila čerpání rozpočtu ČAST za rok 2019, předložený návrh rozpočtu na rok 2020, kvótu delegátů s hlasem rozhodujícím pro konferenci v roce 2021 a také řadu návrhů změn Řádů asociace.

Setkání delegátů ze všech částí České republiky bylo ideální příležitostí k předání několika ocenění. Předseda ČAST Zbyněk Špaček předal poháry a medaile zástupcům nejlepších tří týmů obou nedokončených nejvyšších domácích soutěží, tedy Extraligy mužů a Extraligy žen (mistři České republiky se nevyhlašovali), dále pak předal pamětní plaketu Václavu Drozdovi za celoživotní práci pro český stolní tenis. Nechybělo ani ocenění za skvěle uspořádané letošní mistrovství republiky jednotlivců v Plzni. To převzal za organizační výbor jeho předseda Roman Čech. Delegáti mohli také shlédnout krátká videa z Czech Open v Olomouci i mistrovství republiky dospělých v Plzni.

Foto Michal Janík

Související novinky

Všechny novinky