K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kontrolní turnaj vyhráli Lubomír Jančařík a Karin Adámková


Po nepřesvědčivém vstupu do turnaje se Lubomír Jančařík rozehrál ke skvělému výkonu

Pouze jediná hráčka ze všech sedmnácti pozvaných reprezentantů a reprezentantek na kontrolním turnaji v Olomouci neprohrála. Karin Adámková zvládla všech sedm duelů se svými soupeřkami a zajistila si v turnaji žen nejen první místo, ale především letenku na ME jednotlivců do Alicante.

Muži o tento bonus nehráli, ovšem to neznamená, že někdo vypustil byť jen jediný zápas. Naopak, reprezentační kouč Josef Plachý velmi pozorně své svěřence sledoval a ti se snažili v bojích o cenné vítězství. Nakonec se z něj radoval Lubomír Jančařík. První den ve skupině sice dvakrát prohrál, ale pak porazil v zápase o postup do semifinále Tomáše Konečného a následně vyřadil v play off i své dva další soupeře. V semifinále 4:2 Pavla Širučka a ve finále pak 4:1 Tomáše Treglera. „Úvodní duel s Tondou Gavlasem byla daň za herní start do sezony. Chybělo mi trochu víc nasazení, nebyl jsem správně nažhavený, ale říkal jsem si, že tohle se stává. Jenže pak přišla i porážka od obranáře Standy Kučery. Jeho hra mi normálně sedí, jenže za stavu 1:0 na sety a 9:5 jsem se bouchnul do ruky a v oblasti lokte se mi udělala okamžitě nějaké boule. Trochu jsem znejistěl, netušil jsem, co to je a zda třeba má cenu vůbec pokračovat. Zápas jsem dohrál, byl jsem však nervózní a prohrál jsem,“ popsal nevydařený vstup do turnaje Lubomír Jančařík.

Ruku měl naštěstí v pořádku a druhý den turnaje nastoupil proti Tomáši Konečnému v zápase o postup. Vyhrál po boji 4:3 a nadechl se k mohutnému výkonu. Ze skupiny totiž díky lepšímu vzájemnému poměru zápasů s Konečným a Reitšpisem postoupil mezi čtyři nejlepší právě on. „Byl jsem v zápase proti Konymu asi trochu lepší. Ona měl skvělé některé fáze, ale v rozhodujících momentech jsem si to pohlídal. Pak jsem porazil v semifinále Pavla Širučka a asi v nejhezčím souboji ve finále Tomáše Treglera. Tam už jsem hrál opravdu ve velké pohodě a mám z toho výkonu dobrý pocit. Turnaj byl perfektní přípravou před začátkem sezony. Vždyť my už za týden začínáme v Bulharsku hrát World Tour a tyhle těžké zápasy se budou hodit. Hala dobrá, bydlení super a nakonec i se stravováním jsme se domluvili,“ shrnul dvoudenní akci.

Také trenér Josef Plachý si kontrolní turnaj pochvaloval. Byl rád, že přijeli všichni pozvaní hráči (s výjimkou Obešla, který se řádně omluvil). Mohl tak v klidu sledovat, jak jsou jeho svěřenci v závěru přípravy na novou sezonu. „Můj plán byl jasný, potřebovali jsme závěrečnou herní přípravu před prvním mezinárodním turnajem. Aby hráči chytli zápasový rytmus. V tomto směru hodnotím akci velmi pozitivně. Podmínky byly vynikající, hala dostatečně velká, takže si myslím, že kontrolní turnaj jako závěrečná část přípravy splnil účel.“

Osmička pozvaných hráček v turnaji viděla ještě něco víc, než kvalitní herní přípravu na novou sezonu. V propozicích jasně stálo, že vítězka si zajistí letenku na ME jednotlivců v Alicante. Suverénním způsobem turnaj ovládla Karin Adámková, když neprohrála ani jeden zápas. Hned v úvodu sice měla namále, když otočila v duelu s Markétou Ševčíkovou nepříznivý stav 0:3, ale pak už byla jasně nejlepší hráčkou turnaje. „Ten úvodní souboj asi rozhodl o všem. Vlil mi do žil tolik energie a chuti, že jsem hrála velmi dobře. Přitom tvrdím, že takový turnaj není vůbec nic jednoduchého. Zvlášť, když cítíte roli favorita. Všechny holky se velmi dobře známe z extraligy, víme o svých slabinách a těžko se dá vymyslet něco nového. Nevím, jestli jsem hrála nejlíp, přece jen, máme za sebou jeden a půl měsíce přípravy. Ale podařilo se mi vše vyhrát, takže jsem velmi spokojená,“ řekla po poslední vyhrané bitvě nad Kateřinou Tomanovskou.

Z místa v reprezentačním kádru na evropský šampionát měla také radost. Je to už její třetí velká akce v řadě za sebou. „Moc jsem chtěla dostat se do nominace a věřím, že v Alicante udělám nějaký dobrý výsledek,“ dodala s úsměvem. Velmi dobře si totiž pamatuje na loňské MS jednotlivců v Düsseldorfu, kde se z kvalifikace probojovala mezi 64 nejlepších hráček ve dvouhře. A tom byl úspěch jako hrom.

 

Kontrolní turnaj reprezentace mužů a žen v Olomouci

 

MUŽI

Skupina A, 5. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Tomáš TREGLER 4:0 (9,4,11,6).

Konečné pořadí ve skupině: 1. Pavel ŠIRUČEK 3 vítězství/0 porážek, 2. Tomáš TREGLER 2/1, 3. Ondřej BAJGER 1/2, 4. Jiří MARTINKO 0/3.

Skupina B, 5. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Tomáš KONEČNÝ 4:3 (10,-11,7,11,-4,-8,10), Antonín GAVLAS – Stanislav KUČERA 4:1 (-7,6,8,9,5).

Konečné pořadí ve skupině: 1. Antonín GAVLAS 3/1, 2. Lubomír JANČAŘÍK 2/2, 3. Tomáš KONEČNÝ 2/2, 4. David REITŠPIES 2/2, 5. Stanislav KUČERA 1/3.

Semifinále: Lubomír JANČAŘÍK – Pavel ŠIRUČEK 4:2 (9,10,-9,-9,7,4), Tomáš TREGLER – Antonín GAVLAS 4:0 (8,6,13,11). Finále: Lubomír JANČAŘÍK – Tomáš TREGLER 4:1 (6,10,5,-6,7). Utkání o 3. místo: Pavel ŠIRUČEK – Antonín GAVLAS 4:3 (-11,3,8,8,-5,-9,6).

ŽENY

5. kolo: Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 4:1 (-8,8,10,7,9), Kristýna MIKULCOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 4:2 (7,-9,9,8,-9,7), Karin ADÁMKOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 4:2 (7,4,-13,-8,7,6), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:3 (-7,9,-5,5,-5,8,7).

6. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ 4:0 (6,10,5,8), Nikita PETROVOVÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 4:3 (6,-6,-7,-8,9,6,10), Aneta KUČEROVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 4:0 (8,10,5,5), Kateřina TOMANOVSKÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 4:0 (9,11,8,5).

7. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (5,10,-12,5,-5,18), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 4:0 (6,10,5,13), Aneta KUČEROVÁ – Nikita PETROVOVÁ 4:3 (-7,-9,6,3,-9,7,9), Linda ZÁDĚROVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 4:1 (9,9,5,-9,10).

Konečné pořadí: 1. Karin ADÁMKOVÁ 7 vítězství/0 porážek, 2. Aneta KUČEROVÁ 5/2, 3. Kristýna ŠTEFCOVÁ 5/2, 4. Kateřina TOMANOVSKÁ 4/3, 5. Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3/4, 6. Nikita PETROVOVÁ 2/5, 7. Kristýna MIKULCOVÁ 1/6, 8. Linda ZÁDĚROVÁ 1/6.