K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Úvod turnajové sezóny obstarali veteráni v Týně

Druhou zářijovou sobotu přijelo do ČEZ Sportovní haly v Týně 47 hráčů stolního tenisu ve věku nad 40 let. Hrál se 4. ČEZ Veterán CUP, který v rámci akcí Vltavotýnského Oranžového roku uspořádal SKST Týn za podpory ČEZ Jaderné elektrárny Temelín. Pro turnaj byly vypsány čtyři věkové kategorie, a to 40+, 50+, 60+ a 70+. Soutěž ve čtyřhře se hrála bez věkového rozdělení.

Čtvrtým ročníkem týnští pořadatelé navázali na tři povedené předchozí turnaje ČEZ Veterán CUP. „Opět se do Týna na úvod sezóny sjela početná a kvalitní účast. Máme radost, že ČEZ Veterán CUP, který měl svou premiéru v září 2012 si mezi jihočeskými stolními tenisty udělal výborné jméno a hráči se k nám pravidelně a rádi vracejí. I proto již nyní připravujeme pátý ročník na duben 2015,“ pochvaluje si předseda SKST Týn Josef Skalák.

Ještě před zahájením zápasů si všichni účastnici minutou ticha připomenuli památku ing. Petra Jaroše, který se na svou poslední cestu vydal v minulých dnech. „Petr hrál ligu za Slovan České Budějovice a opustil nás v dožitých sedmdesáti letech,“ vzpomíná na kamaráda Pavel Smolík z Pedagogu Č. Budějovice.

V Týně nad Vltavou se poprvé hrálo na devíti stolech a bylo to znát, protože maratón desítek zápasů ve dvouhře a čtyřhře skončil krátce pře 16 hodinou. „Od roku 2012 se nám podařilo z grantů Jihočeského kraje a grantu Nadace ČEZ koupit pět nových stolů, doplnit ohrádky a počítadla a dnes tedy postavit do ČEZ Sportovní haly devět stolů,“ chválí si předseda SKST Týn Josef Skalák. Garantem zaměstnaneckého grantu Nadace ČEZ byl tiskový mluvčí elektrárny Temelín Václav Brom. „V roce 2010 jsem po třiceti letech pauzy od stolního tenisu našel v týnském klubu kamarády i šikovné děti. Chybělo materiální vybavení a mám velkou radost, že s pomocí kamarádů na Temelíně jsme letos pro Týnské stolní tenisty získali třicet tisíc korun a mohlo být doplněno materiální vybavení klubu,“ říká Václav Brom.

Turnaj si velmi užila i osmička nejstarších hráčů v kategorii 70+. „Už si do svého diáře píšu duben 2015, Týn a účast na pátém ČEZ Veterán CUP,“ říká českobudějovický Pavel Smolík, který v nejstarší kategorii potřetí obhájil třetí místo.

Pamětní plaketu si z Týna odvezl nejstarší hráč turnaje Jaroslav Novák ze Studené (ročník 1939). „Je to vždy radost si zahrát a tady v Týně se hraje pěkně. Zatím jsem nevynechal žádný ze čtyř ročníků,“ říká nejstarší hráč turnaje 4. ČEZ Veterán CUP.  „Myslím, že veteránské turnaje má význam pořádat. Panuje při nich vždy přátelská atmosféra a zkušení hráči si každou vteřinu u stolu umí opravdu užít,“ pochvaluje si atmosféru turnaje Josef Skalák.

Výsledky 3. ČEZ Veterán CUP Týn 2014:

Kategorie 40+ (14 hráčů):

Semifinále: Jašek (Orel Č.B.)-Borovka (Vodňany) 3:1, Soucha (Hluboká)-Mastný (Studená) 3:1. Finále: Jašek-Soucha 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Pavel Hrůza (Týn)

Kategorie 50+ (14 hráčů):

Semifinále: Smola (Studená)-Schwarz (Studená) 3:1, Vejda (Týn)-Mareš (Protivín) 3:0. Finále: Smola-Vejda 3:0. Soutěž útěchy vyhrál Pavel Vařečka (Protivín).

Kategorie 60+ (10 hráčů):

Semifinále: Pražák (Soběslav)-Bečvář (Týn) 3:1, Kučera (Týn)-Šimek (Zliv) 3:0. Finále: Pražák-Kučera 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Ivan Emil (Pojbuky)

Kategorie 70+ (9 hráčů):

Semifinále: Prskavec (Pedagog ČB)-Smolík (Pedagog ČB) 3:1, Šoukal (Ševětín)-Larisch (Č. Dub) 3:2. Finále: Šoukal-Prskavec 3:0 Soutěž útěchy vyhrál Zdeněk Hovorka (Zliv).

Čtyřhra (22 dvojic):

Semifinále: Jašek, Borovka-Vejda, Brom 3:0, Kučera, Soucha-Nitranský, Smola 3:2, Finále: Jašek, Borovka-Kučera, Soucha 3:0.