K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kvarteto českých mužů na Portugal Open


Michal Obešlo se po delší době opět představí na mezinárodní scéně

V portugalském Lisabonu začne ve středu další ze seriálu turnajů světového okruhu. Na Portugal Open, který je zařazen do kategorie ITTF Challenge Plus, bude startovat kvarteto českých hráčů, včetně Tomáše Polanského. Ten na jihu Evropy bojoval před několika týdny na olympijské kvalifikaci družstev.

Společně s ním se v portugalském hlavním městě představí Jiří Martinko, Stanislav Kučera a také Michal Obešlo. Hráč švédského BTK Rekord se na mezinárodní scénu vrací po roce a půl. Naposledy hrál na turnaji Word Tour v srpnu 2018 na Czech Open v Olomouci.

Na turnaji sice z pochopitelných důvodů chybí čínští hráči a hráčky, ovšem startovní listina i tak nabízí spoustu známých jmen. Ve dvouhře mužů je nasazenou jedničkou Egypťan Omar Assar, aktuálně 29. hráč světa. Ke spolufavoritům patří také Rakušan Robert Gardos či exmistr Evropy Francouz Emmanuel Lebesson. Jedničkou dvouhry žen, v níž nestartuje žádná česká hráčka, je Japonka Kasumi Ishikawová.

Kromě turnaje ve dvouhře se někteří čeští zástupci představí i v dalších soutěžích. Jiří Martinko startuje ve čtyřhře s moldavským spoluhráčem Andreiem Putunticou, Tomáš Polanský s Maďarem Nandorem Ecsekim jsou dokonce ve čtyřhře zasazeni jako druhý pár. Jiřího Martinka čeká navíc i soutěž mužů do 21 let. Turnaj vyvrcholí v neděli 16. února.

 

2020 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Soupeři českých hráčů

Kvalifikace dvouhry mužů, 1. kolo: Stanislav KUČERA – Dean Shu (Nový Zéland), Michal OBEŠLO – Sahed Idowu (Kongo), Jiří MARTINKO – Daniel Gonzales (Portor.), Tomáš POLANSKÝ – Vladislav Rukljatsov (Běl.)

Kvalifikace čtyřhry mužů, 1. kolo: Jiří MARTINKO, Andrei Putuntica (Mold.) – Matthew Daish, Samuel Mabey (Angl.)

Dvouhra mužů do 21 let, 1. kolo: Jiří MARTINKO – Vladislav Rukljatsov (Běl.)

Kompletní informace najdete ZDE