K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Liberec poskočil v extralize na druhou příčku


Radek Košťál řídil bezproblémovou výhru nad posledním Hodonínem

Velmi vyrovnaná situace je v tabulce extraligy mužů před posledním kolem. Ve zbylých dvou utkáních 17. kola totiž domácí týmy nezaváhaly a dramatický finiš tak čeká týmy nejen v horních patrech, ale také dolních patrech tabulky.

Hráči Liberce splnili roli favorita a poradili si s posledním Hodonínem 4:0. Dva body zařídil Radek Košťál, další přidal Jakub Seibert a také Michal Blinka, pro něhož to bylo premiérové vítězství v extralize. Porazil Michala Kadlčka s přehledem 3:0. Severočeši se tak bodově dotáhli na Sokol Hradec Králové a jsou aktuálně na druhém místě tabulky. V posledním kole je čeká KT Praha a stačí jim jakékoliv vítězství k udržení této příčky.

Pražané se o boj v elitní trojici připravili prohrou na stolech DTJ Hradec Králové 1:4. Bodově tentokrát vyšel naprázdno nejen hrající trenér Milan Orlowski, ale také Bohumil Vožický. Aktuálně pátou příčku už KT Praha v posledním kole příliš vylepšit nemůže a do play off půjde nejlépe ze čtvrté pozice. Naopak Východočeši se vítězstvím definitivně zbavili teoretické hrozbě, že skončí po základní části osmí a budou muset ve čtvrtfinále vyzvat suveréna soutěže pražské El Niňo. Osmou příčku stále drží Baník Havířov, ten ovšem za předpokladu, že v závěrečném kole porazí nejhůře 4:2 DTJ Hradec Králové a součastně mistrovská Ostrava v městském derby nezaváhá, může skončit sedmý. První dubnový víkend se na závěr dlouhodobé části fanoušci mají zkrátka na co těšit.

 

Extraliga mužů 2018/2019

Výsledky 17. kola

SKST EUROMASTER Liberec – SKST Hodonín – STAVOIMPEX 4:0

Jakub SEIBERT – Vsevolod BOJAKOVSKIJ 3:1 (-11,12,15,6), Radek KOŠŤÁL – Olenksandr TYMOFJEJEV 3:1 (5,8,-4,5), Michal BLINKA – Michal KADLČEK 3:0 (8,6,14), Radek KOŠŤÁL – Vsevolod BOJAKOVSKIJ 3:1 (-8,9,9,6).

DTJ Hradec Králové – KT Praha 4:1

Martin OLEJNÍK – Tomáš PAVELKA 3:2 (-11,9,-5,9,7), David PALKOVSKÝ – Milan ORLOWSKI 3:0 (5,6,6), Martin KOBLÍŽEK – Bohumil VOŽICKÝ 3:0 (7,9,4), David PALKOVSKÝ – Tomáš PAVELKA 0:3 (8,2,8), Martin OLEJNÍK – Bohumil VOŽICKÝ 3:1 (6,6,-6,12).

Kompletní informace o extralize mužů najdete ZDE