K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Liberec v domácím prostředí porazil Ostravu


Klíčovou postavou Severočechů byl Michal Blinka, vyhrál obě dvouhry a pomohl i v deblu

Tradičně velmi dramatický souboj viděli diváci v rámci čtvrteční předehrávky extraligového kola mužů. Tentokrát se bojovalo o mistrovské body na severu Čech a SKST EUROMASTER Liberec v utkání 11. kola vyzval TJ Ostrava KST. Po vyrovnaném průběhu domácí vyhráli 4:3.

Hned úvodní duel nabídl velmi zajímavý souboj účastníka letošního juniorského mistrovství Evropy Michala Blinky se zkušeným Miroslavem Bindačem. Domácí hráč vyhrál 3:1 a poslal svůj tým do vedení. Po zápase přiznal, že se zejména na obávaný Bindačův servis intenzivně připravoval. „Koukal jsem na videa, snažil jsem se servis rozpoznat, což se mi nakonec dařilo. Byl jsem z toho až překvapený. Sice jsem byl zpočátku nervózní, klepala se mi ruka, ale pak už bylo dobré,“ komentoval zřejmě klíčovou herní činnost duelu s bývalým českým reprezentantem Michal Blinka.

Druhý bod domácího družstva přidal Egypťan Mohamed Shouman, který porazil Františka Onderku 3:2 na sety. Pak ale hosté potvrdili, že ne náhodou jsou v horní polovině tabulky. Tomáš Sadílek bez ztráty setu porazil Jakuba Seiberta a pak Miroslav Bindač vyhrál v důležitém zápase nad Shoumanem. „Je to pro mne hodně složité, po dlouhé cestě autem se dostat rychle do správného tempa. V prvním zápase to bylo znát, teď už to ale bylo přece jen o něco lepší. Se Shoumanem jsem doma prohrál, to jsem si uvědomil, takže jsem rád, že to teď bylo naopak. Na druhou stranu, jednou jsem s ním prohrál, ale čtyřikrát jsem ho porazil. Nemůžu říct, že by mi herně neseděl. Ale nebylo to lehké, tahle herna je děsně rychlá, ono to tady lítá jako granát,“ usmíval se po zápase spokojeně Miroslav Bindač.

Pak ještě jednou poslal do vedení domácí družstvo skvělý Michal Blinka, ale v další pětisetové bitvě srovnal František Onderka. Z výhry nad Jakubem Seibertem měl pochopitelně obrovskou radost. „V posledních dvou zápasech jsem ho porazil, ale teď to opět bylo jiné. Myslím, že to byl hezký zápas, lítalo to na obě strany a jsem moc rád, že se mi podařilo vyhrát,“ řekl těsně před tím, než se připravil společně s Tomášem Sadílkem k závěrečné čtyřhře. V ní svedli další urputnou bitvu s domácí dvojicí, ovšem Mohamed Shouman s Michalem Blinkou měli pevnější nervy a dotáhli utkání do vítězného konce.

V předehrávce 12. kola porazili hráči El Niňa Praha nováčka soutěže z Chebu 4:1. Favorit utkání se nadechnul k velkému výkonu ve chvíli, kdy Stanislav Kučera porazil 3:0 Tomáše Treglera. Pak už to byla poměrně snadná záležitost. Jakub Kleprlík sice porazil Stepana Šapošnikova až po pětisetové bitvě a Dmitrij Prokopcov prohrál s Tomášem Treglerem, zápasová matematika ovšem byla jasná. Ž8dný další bod už hráči Chebu neudělali a domácí opět neztratili ani bod. Suverénně tak vévodí celé soutěži.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Výsledek utkání 11. kola

SKST EUROMASTER Liberec – TJ Ostrava KST 4:3

Michal BLINKA – Miroslav BINDAČ 3:1 (7,2,-9,9), Mohamed SHOUMAN – František ONDERKA 3:2 (11,-9,3,-7,7), Jakub SEIBERT – Tomáš SADÍLEK 0:3 (-9,-5,-8), Mohamed SHOUMAN – Miroslav BINDAČ 1:3 (5,-1,-3,-14), Michal BLINKA – Tomáš SADÍLEK 3:2 (6,-12,8,-8,5), Jakub SEIBERT – František ONDERKA 2:3 (-7,6,-6,9,-6), Michal BLINKA, Mohamed SHOUMAN – Tomáš SADÍLEK, František ONDERKA 3:2 (9,-9,-3,8,8).

Předehrávka 12. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST Cheb 4:1

Stanislav KUČERA – Tomáš TREGLER 3:0 (10,7,4), Dmitrij PROKOPCOV – Jan ŽALOUDÍK 3:0 (4,8,4), Jakub KLEPRLÍK – Stepan ŠAPOŠNIKOV 3:2 (-8,7,8,-11,11), Dmitrij PROKOPCOV – Tomáš TREGLER 1:3 (11,-9,-10,-7), Stanislav KUČERA – Stepan ŠAPOŠNIKOV 3:0 (14,4,13).

Další program 11. kola

Pátek 6. prosince

KT Praha – SKST Charvát Baník Havířov (17)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE