K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Liga mistrů mužů a žen se bude se hrát v prosinci turnajovým způsobem


Kluby se jména všech soupeřů se dozví v průběhu tohoto měsíce

Evropská Liga mistrů mužů a žen se bude hrát letos v prosinci. Uzavřené turnaje proběhnou na dvou místech a hostitelskými městy budou rakouský Linz a německý Düsseldorf. Do bojů zasáhnou také tři české kluby.

Ženy SKST Stavoimpex Hodonín a TT Moravský Krumlov se představí v Linzi ve dnech 2. – 8. prosince, muži TTC ENFIREEX Ostrava pak nastoupí ve dnech 11. – 18. prosince v Düsseldorfu. „Je to velmi obtížné období a jsem vděčný za to, že Düsseldorf a Linz přijaly výzvu uspořádat akce. Navzdory mnoha překážkám pevně věřím, že se nám letos podaří Ligu mistrů odehrát,“ uvedl po telekonferenci na konci minulého týdne prezident ETTU Igor Levitin.

Obě akce se budou hrát v tzv. bublině, jako je to běžné v případě mezinárodních akcí v některých jiných sportech. Byl rovněž změněn hrací systém, který všem účastníkům dává jistotu tří odehraných utkání. Šestnáct družstev obou soutěží bude rozděleno do čtyř skupin po čtyřech týmech, kde budou hrát systémem každý s každým. Dva nejlepší postoupí do čtvrtfinále, zbylé dva celky v každé skupině pak budou mít možnost hrát v Evropském poháru (dříve pod názvem Pohár ETTU).

Los základních skupin, včetně plánovaného předkola, proběhl už v červenci, nyní je vše ale trochu jinak. Jisté je pouze původní rozdělení osmi nasazených týmů. Druhou polovinu účastníků čeká další losování na třetí a čtvrtou pozici v jednotlivých skupinách. Jednoho soupeře tak znají pouze ženy SKST Stavoimpex Hodonín. Ve skupině D budou hrát s německým TTC Berlin Eastside. „Jména dalších bychom se měli dozvědět někdy v průběhu listopadu. Vše se může pochopitelně měnit s ohledem na hygienická opatření v jednotlivých zemích a případné absence. Může se stát, že některé kluby se ze soutěže kvůli pandemii koronaviru odhlásí. My bychom ale rádi turnaj hráli. Je samozřejmě škoda, že naši fanoušci budou ochuzeni o domácí utkání, je to pro nás vždy obrovský svátek,“ říká trenér Jaroslav Mikeska.

Do bojů s evropskou klubovou elitou by do Linze chtěl vyrazit v nejsilnější možné sestavě. Tedy alespoň s jednou ze dvou asijských hráček, které má Hodonín na soupisce. Zda se ale podaří zajistit přílet Wing Nam Ng z Hongkongu nebo Sakury Moriové z Japonska, to v tuto chvíli netuší. „Šance jsou padesát na padesát. Pokud by to klaplo, určitě bychom chtěli bojovat o postup do čtvrtfinále. Je to ale ještě měsíc daleko, nikdo v tuto chvíli netuší, jaká bude situace.“

Další dva české kluby měly původně hrát předkolo, nyní ovšem mají účast v základních skupinách rovněž zajištěnu. Ženy TT Moravský Krumlov tak mají šanci hrát v Lize mistryň poprvé v historii klubu, pro muže TTC ENFIREEX Ostrava už půjde o pátý start. Petr Korbel je ovšem i po telekonferenci s vedením ETTU a zástupci ostatních klubů směrem k ambicím opatrný. „Když to půjde, hrát určitě chceme. Celou záležitost kolem Ligy mistrů ale nechávám otevřenou, protože kdykoliv může dojít k dalším změnám. V tuto chvíli není důležitý los, víme, že by nás každopádně čekaly tři velmi kvalitní utkání proti špičkovým evropským klubům,“ dodává šéf ostravského TTC.

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE