K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Linda Záděrová má stříbro deblu, Šimon Bělík prohrál s Číňanem


Chorvatka Hana Arapovičová si s českou kadetkou ve čtyřhře ohromně sedly

Mladí čeští stolní tenisté a tenistky nevyšli na letošním ročníku Czech Junior & Cadet Open naprázdno. Linda Záděrová společně s chorvatskou spoluhráčkou Hanou Arapovičovou prošly až do finále čtyřhry a po prohře s japonskou dvojicí Honami Nakamoriová, Sakura Yoroiová nakonec berou skvělou stříbrnou medaili.

Jediným českým zástupcem v závěrečných bojích ve dvouhře Šimon Bělík bohužel na medaili nedosáhl. Ve druhém kole porazil velmi nepříjemného Inda Deva Shroffa a v boji o postup do čtvrtfinále pak Maďara Mate Ocsaie. „Byly to oba těžké zápasy. Musel jsem se soustředit na každý míček, jakmile jsem chvilku polevil v koncentraci, hned jsem doháněl nějakou ztrátu. Ale zvládl jsem to, což mě těší. Hraji v Hodoníně v dobré formě a moc rád bych ještě jedno kolo vyhrál a získal medaili,“ řekl po výhře nad Maďarem český kadet. Ve čtvrtfinále ho však čeká čínský reprezentant Zhu Jiaqi. „Budu muset hrát víc na riziko. Jinak, než se hrává proti Evropanům. Ale věřím si, jinak by to ani nemělo smysl.“ Bělík opravdu začal velmi odvážně a vyhrál první set. Pak ale byl přece jen o něco jistější ve výměnách čínský hráč, který otočil vývoj zápasu a vyhrál 3:1

Ve čtyřhře kadetek to dopadlo podstatně lépe. Linda Záděrová společně s Chorvatkou Hanou Arapovičovou ve čtvrtfinále porazily velmi kvalitní indickou dvojici Diya Parag Chitaleová, Munmun Kunduová 3:0 a pak v semifinále nejvýše nasazený pár Luciana Mitrofanová, Elena Zahariová z Rumunska. „Proti Indkám se nám hrálo dobře. Ony jsou sice hodně rychlé, ale tento styl nám nevadil a zvládly jsme to,“ řekla k boji o medaile Linda Záděrová.

V semifinále pak společně se svojí spoluhráčkou rozehrála velmi zajímavou partii. Nejprve vadly na Rumunkami 2:0 na sety, pak ve čtvrté sadě měly dokonce první mečbol. Rozhodnout ovšem musel až pátý set. V něm nejprve měly výhodu dvou mečbolů Rumunky, ale pak se přece jen z vítězství radoval česko-chorvatský pár. „Byly to nasazené jedničky, takže tohle vítězství je neskutečně cenné. Základem byla krátká hra, když se nám je pak podařilo rozpohybovat, byly jsme lepší. To se nám skvěle dařilo první dva sety, pak už to bylo složitější. Já jsem ale pořád věřila, že vyhrajeme,“ dodala česká reprezentantka.

Ve finále už ale kouzlo česko-chorvatského páru nefungovalo. Japonky Honami Nakamoriová a Sakura Yokoiová potvrdily roli favoritek a vybojovaly zlato. Záděrová s Arapovičovou se sice neustále zlepšovaly a od druhého setu s nimi držely krok, ale nakonec prohrály 0:3.

Druhá česká reprezentantka, která se probojovala do čtvrtfinále, už neuspěla. Helena Sommerová se spoluhráčkou Annou Hurseyovou z Walesu prohrály s francouzskou dvojicí Cloe Chomisová, Prithika Pavadeová 1:3.

 

Czech Junior & Cadet Open 2018, Hodonín

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra kadetů, 1. kolo: Felix Ivanco (Sloven.) – Štěpán BRHEL 3:1 (-10,7,9,8), Semen Shevnin (Rus.) – Matěj STACH 3:1 (-5,8,7,4), Valentyn Yunchyk (Ukr.) – Ondřej KVĚTON 3:2 (-4,9,4,-11,8), Theo Abrahamsson (Šv.) – Radim MORÁVEK 3:1 (-8,6,8,3), Filip Delinčák (Sloven.) – Adam ŠTALZER 3:1 (9,2,-5,8). 2. kolo: Šimon BĚLÍK – Dev Shroff (Ind.) 3:0 (14,8,10). 3. kolo: Šimon BĚLÍK – Mate Ocsai (Maď.) 3:1 (-10,2,4,9), čtvrtfinále: Zhu Jiaqi (Čína) – Šimon BĚLÍK 3:1 (-7,7,5,7).

Dvouhra kadetek, 1. kolo: Martine Toftakerová (Nor.) – Klára HRABICOVÁ 3:0 (8,9,8), Anna KLEMPEREROVÁ – Sarvinoz Mirkadirovová (Kaz.) 3:0 (5,7,5), Yang Yiyun (Čína) – Barbora BŘEZINOVÁ 3:0 (4,2,5), Helena SOMMEROVÁ – Natalia Szymczyková (Pol.) 3:2 (6,8,-4,-8,2). 2. kolo: Ulyana Alkhouskaya (Běl.) – Anna KLEMPEREROVÁ 3:0 (6,7,6), Chen Yi (Čína) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (10,9,5), Diya Parag Chitaleová (Ind.) – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (9,7,9).

Čtyřhra kadetek, čtvrtfinále: Hana Arapovičová (Chor.), Linda ZÁDĚROVÁ – Diya Parag Chitaleová, Munmun Kunduová (Ind.) 3:0 (5,9,5), Cloe Chomisová, Prithika Pavadeová (Fr.) – Anna Hurseyová (Wal.), Helena SOMMEROVÁ 3:1 (9,-10,6,12), semifinále: Hana Arapovičová (Chor.), Linda ZÁDĚROVÁ – Luciana Mitrofanová, Elena Zahariová (Rum.) 3:2 (7,9,-9,-9,-12), finále: Honami Nakamoriová, Sakura Yokoiová (Jap.) – Hana Arapovičová (Chor.), Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (2,9,8).

 

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE