K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Los Ligy mistryň, Hodonín začíná až v pátek


Japonka Sakura Moriová posílila český klub a zvýšila naděje na postup do semifinále

V rakouském Linzi se už od zítřka bude bojovat o vítězství v prestižní Lize mistryň. Letošní ročník je specifický tím, že se bude hrát turnajovým způsobem a do soutěže se z původně kvalifikovaných šestnácti týmů přihlásilo pouze jedenáct. Finále je na programu 8. prosince.

Mezi účastníky turnaje je také SKST Stavoimpex Hodonín, kterého los poslal do skupiny C společně s francouzským TT Saint-Quentinois a rakouským TTC „CarinthiaWinds“ Villach.

Kvůli nižšímu počtu družstev došlo také k úpravě systému. Jedenáct účastníků je rozděleno do tří skupin. Dvě jsou čtyřčlenné a jedna tříčlenná. Ve skupinách se hraje systémem každý s každým a vítězové si zajistí tři místa v semifinále. O to čtvrté se v nadstavbové části utkají týmy na druhých místech.

Český klub odcestoval do Rakouska v nejsilnějším možném složení. Kromě tradiční opory Polky Natalie Partykové může trenér Jaroslav Mikeska počítat také s Ukrajinkou Solomiyou Brateykovou, Lindou Záděrovou, Markétou Ševčíkovou a především japonskou posilou Sakurou Moriovou. Ta přiletěla do České republiky před několika dny a měla by být jedničkou týmu. Českým fanouškům není neznámou hráčkou. V roce 2017 startovala na Czech Open v Olomouci. V prvním kole kuriózně porazila svoji současnou klubovou spoluhráčku Natalii Partykovou a prohrála až ve druhém kole s krajankou Yui Hamamotovou. V minulém roce v Olomouci vypadla v kvalifikaci. Nejvýše byla na světovém žebříčku v únoru 2017, a to na 17. místě. Aktuálně je tato čtyřiadvacetiletá hráčka 65.

Trenér Jaroslav Mikeska je s losem základních skupin spokojený. Mrzí ho snad jen to, že jeho tým hraje v tříčlenné skupině. „První utkání po dlouhé přestávce budeme hrát až v pátek, a pokud nedojde k překvapení, hned s nasazenými jedničkami ve skupině se Saint-Quentinois. Jinak jsem ale určitě spokojen a věřím, že se popereme o postup. Kdyby se nám nepodařilo skupinu vyhrát, určitě máme na to skončit druzí a bojovat v nadstavbové části o poslední postupové místo.“

Na téma japonské posily pak dodal, že Sakura Moriová je nejen velmi kvalitní hráčkou, ale také po několikadenní zkušenosti se projevuje velmi dobře i v kolektivu. „Je to pohodový člověk, nemá žádné neobvyklé nároky například na stravu, jak to u Japonek bývá. Uvidíme, jak se jí po přesunu do Evropy bude dařit za stolem. Na tréninku bylo vidět, že je v dobré formě.“

Japonku bude muset trenér Mikeska připravit nejen na kvalitní soupeřky, jakými budou například v týmu Saint-Quentinois ruská obranářka Polina Michajlovová nebo Rumunka Andreea Dragomanová, ale také na několik novinek v pravidlech. „My jsme se na pár těch novinek připravovali už déle. Víme například, že po prvním a třetím setu nebudou mít hráčky přestávku a rovnou zahájí další sety. Ještě důležitější pravidlo je však zkrácený rozhodující pátý set. V něm se hraje do šesti vítězných bodů, podání se střídají po jednom a není nutné vyhrát o dva body. Za stavu 5:5 tedy o vítězce rozhodne jediný míček,“ dodává Jaroslav Mikeska

Vedení hodonínského klubu přišlo v souvislosti s účastí v prestižní klubové soutěž s charitativním projektem.

MÍČKEM PROTI COVIDU

Cílem akce je pomoci Nemocnici TGM Hodonín v této nelehké době. Pomozte také podpořit tento projekt zasláním libovolně vysokého daru na transparentní účet číslo 1647570287 / 0100, účet umožňuje všem dárcům kontrolu nad zaslanými prostředky.

Váš dar, „zakoupení virtuálního míčku“, bude použit v plné výši na pořízení plicního ventilátoru pro oddělení ARO hodonínské nemocnice. Dárce, který přispěje částkou 500 Kč nebo vyšší, bude navíc odměněn originálním míčkem pro letošní Ligu mistrů s popisem naší opory Natalie Partykové, jednou z nejlepších hráček Evropy a aktuální vítězkou dvouhry na paralympiádě v Riu 2018. A závěrem bude dárci, který přispěje částkou vůbec nejvyšší, věnován klubem na oplátku oficiální dres našeho týmu opatřený podpisy všech našich hráček.

Každý míček pomáhá, přispívat na dobrou věc je možné až do 22. 12. 2020 a po skončení akce zveřejníme seznam všech dárců na webových stránkách a sociálních sítích našeho klubu!

Utkání prestižní Ligy mistryň bude vysílat živě ETTU TV a sledovat živě je můžete ZDE

 

Liga mistryň 2020/2021, Linz

Los základních skupin

Skupina A: TTC Berlin eastside (Něm.), UCAM Cartagena T.M (Šp.), CP Lyssois Lille Métropole (Fr.), GDCS Do Juncal (Portug.).

Skupina B: Linz AG Froschberg (Rak.), Metz TT (Fr.), Girbau-Vic TT (Šp.), Budarörsi 21 SC (Maď.).

Skupina C: TT Saint-Quentinois (Fr.), SKST Stavoimpex Hodonín, TTC „CarinthiaWinds“ Villach (Rak.).

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE