K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Lubomír Jančařík na German Open pokračuje dál


Český reprezentant zůstal ve dvouhře už poslední českou nadějí

Na German Open v Brémách začala kvalifikace soutěží ve dvouhře a jediným českým zástupcem, který postoupil do dalšího kola, je Lubomír Jančařík. Postoupil bez boje, když jeho egyptský soupeř Ahmed Saleh nenastoupil. V dalším kole ho čeká Portugalec Marcos Freitas.

Bohužel ostatním českým hráčům a hráčkám se kvalifikace příliš nevyvedla. Pouze Tomáš Polanský dokázal vyhrát svůj první zápas prvního kola dvouhry mužů. Porazil Američana Zhang Kai 4:1 a postoupil do druhého kola. V něm svedl mimořádně vyrovnaný souboj s Bělorusem Vladimírem Samsonovem. Nad bývalým vicemistrem světa vedl 2:0 na sety a za stavu 3:2 byl dva míčky od postupu do dalšího kola. Bohužel, v klíčových momentech Samsonov naplno předvedl své mistrovství. Zvládl nejen koncovku šestého setu, ale za stolem úřadoval rovněž v tom rozhodujícím a českého reprezentanta vyřadil.

Pavel Širuček prohrál se svým oddílovým kolegou Markem Badowskim, na své soupeřky nestačily ani české ženy. Dva sety uhrála proti Polce Natalii Partykové Karin Adámková, ostatní zápasy byly poměrně jasně v režii soupeřek.

Na turnaji se tak už kromě Jančaříka ve dvouhře představí pouze ve čtyřhře mužů česko-slovenská dvojice Pavel Širuček, Lubomír Pištěj a také nasazený pár Hana Matelová, Barbora Balážová.

 

2019 ITTF World Tour Platinum, German Open

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Zhang Kai (USA) 4:1 (-16,10,6,7,6), 2. kolo: Marek Badowski (Pol.) – Pavel ŠIRUČEK 4:2 (8,7,-11,-5,9,7), Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh (Egypt) 4:0 w.o, Vladimír Samsonov (Běl.) – Tomáš POLANSKÝ 4:3 (-7,-5,1,8,-10,9,8).

Dvouhra žen, 2. kolo: Haruna Ojiová (Jap.) – Hana MATELOVÁ 4:1 (6,-6,2,7,7), Natalia Partyková (Pol.) – Karin ADÁMKOVÁ 4:2 (7,-9,6,9,-9,10), Nina Mittelhamová (Něm.) – Aneta ŠIRUČKOVÁ 4:1 (9,-6,7,5,16), Lee Zion (Kor.) – Dana ČECHOVÁ 4:0 (12,4,5,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky