K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Lubomír Jančařík vstoupil do turnaje v Tokiu parádně


Český reprezentant nepovolil Ali Alkhadrawimu ani jeden set

Tím nejlepším možným způsobem vstoupil do olympijského turnaje v Tokiu český reprezentant Lubomír Jančařík. Po velmi náročných dnech v izolaci přímo v dějišti her se dokázal skvěle připravit a úvodní kolo turnaje vyhrál 4:0. Ve druhém kole ho v neděli čeká Kazach Kirill Gerassimenko (46. hráč světového řebříčku).

Od nedělního příletu stihl pouze dva plnohodnotné tréninky, pak musel kvůli pozitivnímu nálezu na COVID-19 svého parťáka z národního týmu Pavla Širučka do izolace a jediným sparingpartnerem mu byl kouč Josef Plachý. Na 185. hráče světa však vlétl jako uragán a v první setu vedl už 7:1. Alkhadrawi, který má zkušenosti z rakouské nejvyšší soutěže, se však nevzdal a postupně srovnal až na 9:9. V nejkrásnější výměně zápasu však vykročil za setbolem Jančařík, a nakonec úvodní dějství vyhrál.

Posílené sebevědomí se projevilo ve větší jistotě za stolem. Český hráč, který po postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy poskočil na 85. místo světového žebříčku, skvěle servíroval a pokaždé si hned v úvodu dalších setů získal dostatečný náskok. Ani jednou už nepustil svého soupeře na dosah a zápas dotáhl do vítězného konce. „Nervozita samozřejmě byla. Každý první zápas na olympiádě je něco unikátního, takže bych byl asi nervózní, i kdybych neměl tu přípravu tak složitou. Teď jsem úplně nevěděl, jak na tom budu. Ale cítil jsem se dobře, takže takhle jsem se i nastavil do samotného zápasu. A teď věřím, že to bude ještě lepší,“ řekl po utkání Lubomír Jančařík.

Směrem k druhému kolu hledí optimisticky. Gerassimenka porazil na světové olympijské kvalifikaci a rád by podobný výkon předvedl i ve druhém kole turnaje. „Určitě se dá porazil, to se mi ostatně podařilo i v Dauhá. S tímto vědomím do zápasu půjdu a děkuji všem fanouškům za podporu.“

Svoji soupeřku ve druhém kole už zná také Hana Matelová. Bude jí Thajka Orawan Paranangová, která porazila Melanie Diazovou z Portorika 4:0. V Tokiu byl také poprvé v historii rozehrán turnaj smíšených dvojic. Nekvalifikoval se na něj žádný český pár, ale mezi šestnácti dvojicemi byli také slovenští reprezentanti Lubomír Pištěj a Barbora Balážová. V prvním kole bohužel prohráli s rumunským párem Ovidiu Ionescu, Bernadette Szocsová 1:4.

 

Olympijské hry, Tokio 2021

Výsledky českých hráčů

Dvouhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČARÍK – Ali Alkhadrawi (Saudská Arábie) 4:0 (9,5,4,4).

Kompletní výsledky olympijského turnaje najdete ZDE