K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ma Long potřetí za sebou mistrem světa ve dvouhře


Legendární Číňan porazil ve finále překvapivého vicemistra světa Mattiase Falcka ze Švédska

Světový šampionát v Budapešti skončil podle očekávání jasnou nadvládou čínských hráčů a hráček, ovšem na nedostatek překvapení si fanoušci v Maďarsku stěžovat nemohli. Padaly i na vrub největších legend a čtyři medaile pro evropský stolní tenis jsou rozhodně milým překvapením. Naopak vůbec žádným překvapením nebylo vítězství Ma Longa ve dvouhře mužů, který se stal mistrem světa potřetí za sebou. Zlato mezi ženami vybojovala Liu Shiwen.

Asi vůbec prvním šokujícím výsledkem bylo vyřazení světové dvojky Číňana Xu Xina, když ve třetím kole prohrál s Francouzem Simonem Gauzym. V dolní části pavouka se tak naskytla možnost dojít až do finále bez dalšího souboje s čínským hráčem. Toho naplno využil skvěle hrající Švéd Mattias Falck. Nasazená šestnáctka vyřadila Korejce Lee Sansu, pak právě Simona Gauzyho a v semifinále po sedmisetové bitvě dalšího Korejce An Jaehyuna. Až ve finále pak Seveřan nestačil na Ma Longa. Stříbrnou medailí se postaral o jednu z největších senzací šampionátu.

Tou druhou byla bezesporu finálová účast rumunsko-španělské dvojice Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles ve čtyřhře mužů. Také oni měli kromě skvělé aktuální formy veliké štěstí na los. Dva čínské páry totiž byly v opačné části pavouka a narazily na sebe v semifinále. Ionescu s Roblesem si však museli poradit s mimořádně kvalitními evropskými páry. Vyřadili Švédy Falcka a Karlssonem, v semifinále Portugalce Apoloniu s Monteirem a ve finále prohráli s Číňany Ma Longem a Wang Chuqinem.

Další evropskou medaili vybojovali ve smíšené čtyřhře Němci Patrick Franziska s Petrissií Soljaovou. V semifinále prohráli s japonským párem Maharu Yoshimura, Kasumi Ishikawová a brali bronz. Z titulu se radovali Číňané Xu Xin a Liu Shiwen.

Číňanka Liu Shiwen si z Budapeště odvezla dva tituly. Kromě zlata z mixu se radovala především z vítězství ve dvouhře. V semifinále totiž porazila obhájkyni titulu Ding Ning, ve finále přehrála další krajanku Chen Meng a poprvé v kariéře vystoupala na světovém šampionátu ve dvouhře až na vrchol.

Úplně posledním zápasem šampionátu bylo finále čtyřhry žen. V něm sice Japonky Nina Hayatová a Mima Itoová dobře začaly, jenže po dvou prohraných setech se Číňanky Sun Yingsha a Wang Manyu nadechly k mohutnému finiši. Vyhrály čtyři sety za sebou a společně tak vybojovaly pátý titul pro svoji zemi.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Ma Long – Liang Jingkun (oba Čína) 4:1 (8,-6,9,9,12), Mattias Falck (Švéd.) – An Jaehyun (Kor.) 4:3 (-8,7,-3,4,9,-2,5). Finále: Ma Long – Mattias Falck 4:1 (5,7,-7,9,5)

Dvouhra žen, semifinále: Liu Shiwen – Ding Ning (obě Čína) 4:2 (-6,-9,5,5,0,2), Chen Meng – Wang Manyu (obě Čína) 4:0 (5,7,5,8). Finále: Liu Shiwen – Chen Meng 4:2 (-9,7,7,-7,0,9).

Čtyřhra mužů, semifinále: Ma Long, Wang Chuqin – Liang Jingkun, Lin Gaoyuan (všichni Čína) 4:0 (10,7,7,5), Ovidiu Ionescu (Rum.), Alvaro Robles (Šp.) – Tiago Apolonia, Joao Monteiro (Portug.) 4:3 (6,-3,-10,7,7,-9,8). Finále: Ma Long, Wang Chuqin – Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles 4:1 (3,-8,7,3,5).

Čtyřhra žen, semifinále: Nina Hayatová, Mima Itoová – Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová (všechny Jap.) 4:2 (9,-10,-14,5,5,7), Sun Yingsha, Wang Manyu – Chen Meng, Zhu Yuling (všechny Čína) 4:3 (3,9,-9,-6,6,-9,5). Finále: Sun Yingsha, Wang Manyu – Nina Hayatová, Mima Itoová 4:2 (-8,-3,8,3,10,8).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Xu Xin, Liu Shiwen – Fan Zhendong, Ding Ning (všichni Čína) 4:0 (5,8,11,14), Maharu Yoshimura, Kasumi Ishikawová (Jap.) – Patrick Franziska, Petrissa Soljaová (Něm.) 4:1 (9,6,6,-5,6). Finále: Xu Xin, Liu Shiwen – Maharu Yoshimura, Kasumi Ishikawová

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE