K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Maďarky vyhrály v Havířově po boji 3:1


Jedinou českou hráčkou, která vybojovala bod, byla Hana Matelová

České reprezentantky nevstoupily do bojů o postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy družstev 2019 úspěšně. V Havířově podlehly ve skupině A4 Maďarkám 1:3. V květnu je ovšem čeká další duel na stolech Španělska.

V prvním zápase se v pozici české jedničky představila Dana Čechová, která nastoupila proti Doře Madaraszové. Po dvou celkem jednoznačných setech už česká reprezentantka prohrávala ve třetí sadě 1:6 a nevypadalo to vůbec dobře. Jenže Čechová už neměla co ztratit, postupně náskok soupeřky snižovala a dotáhla se na 7:7. Pak odvracela za stavu 7:10 tři mečboly, i s trochou štěstí se jí to povedlo a set nakonec získala ve svůj prospěch. V dalším dějství byl až do stavu 7:7 stav vyrovnaný, jenže pak získala tři míčky ve svůj prospěch Maďarka a zápas dotáhla do vítězného konce.

Renáta Štrbíková letos v Lize mistryň už maďarskou hvězdu Georginu Potaovou porazila a určitě si představovala, že jejich vzájemný zápas v Havířově, městě, kde se stolním tenisem začínala,  bude opět hodně vyrovnaný. Bohužel, nenašla ani v jednom setu na Potaovou účinnou zbraň a prohrála velmi hladce 0:3. „Tahle sestava byla úplně v pohodě, určil ji trenér podle naší aktuální formy. Já jsem za stavu 0:1 nastoupila proti Georgině Potaové, což je hráčka, která mi absolutně nesedí. Její styl je atypický a moje výhra nad ní v Lize mistryň byla víc náhoda, než nějaké vyjádření formy. Tentokrát jsem šanci neměla,“ řekla po zápase Renáta Štrbíková.

Naději na zvrat v utkání vykřesala Hana Matelová. Souboj se Szandrou Pergelovou výborně rozehrála a vedla velmi rychle 2:0 na sety. Ve třetím dějství jí levoruká Maďarka dělala větší problémy a snížila, ovšem nejlepší česká hráčka současnosti si vítězství vzít nedala. Vyhrála 3:1 a snížila nepříznivý stav utkání. „Povedlo se mi to po všech stránkách. Hrála jsem dobře takticky a jsem s tím výkonem spokojená. Nastupovat za stavu 0:2 není jednoduché, takže jsem ráda, že se to povedlo,“ hodnotila svoje vystoupení Hana Matelová.

Nejdramatičtější souboj svedla Dana Čechová s Georginou Potaovou. Prohrála sice 1:3, ovšem všechny sety byly v koncovkách a česká reprezentantka po vyhraném první setu nevyužila dvou setbolů za stavu 10:8 ve druhém dějství. Není divu, že byla po zápase velmi smutná a hodnocení se proto ujal trenér Peter Engel. „Dana hrála výborně, ale neměla zkrátka svůj den. Prohrála důležitý souboj v koncovkách proti hráčce světové extratřídy. Bylo to až do konce otevřené a za stavu 2:2 by byly naše šance na celkové vítězství vyrovnané. Prohráli jsme s favoritem skupiny, to není žádná tragedie. Kvalifikace je teprve na začátku a pro nás bude mnohem důležitější květnový souboj ve Španělsku,“ uzavřel vystoupení českých hráček reprezentační kouč.

 

Kvalifikace ME družstev žen, Havířov

 

Skupina A4: ČESKÁ REPUBLIKA – Maďarsko 1:3

Dana ČECHOVÁ – Dora Madaraszová 1:3 (-7,-7,10,-8), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Georgina Potaová 0:3 (-4,-4,-6), Hana MATELOVÁ – Szandra PERGELOVÁ 3:1 (7,3,-7,6), Dana ČECHOVÁ – Georgina Potaová 1:3 (10,-11,-10,-10).

Kompletní informace o kvalifikaci ME družstev najdete ZDE