K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Markéta Ševčíková vybojovala svůj první titul ve dvouhře v kariéře


Hodonínská obranářka ve finále dvouhry juniorek do 21 let porazila Annu Matějovskou

Mistrovství republiky mužů a žen v Teplicích vstupuje do své závěrečné fáze. Známí jsou všichni medailisté soutěží dospělých a také mistři republiky ve dvouhře juniorů a juniorek do 21 let.

Vůbec první, kdo se na severu Čech radoval ze zisku mistrovského titulu, byla hodonínská obranářka Markéta Ševčíková, která ve finále dvouhry juniorek do 21 let porazila Annu Matějovskou z Vlašimi. Přestože po vítězném míčku pouze unaveně zvedla ruce nad hlavu, po několika minutách přiznala, že má z vítězství obrovskou radost. „Je to můj vůbec první titul ve dvouhře v mé kariéře. A kdo ví, jestli není poslední,“ usmívala se spokojeně. „Byl to náročný turnaj, byla jsem v hale od rána a finále se hrálo až v podvečer. Asi nejtěžší zápas jsem sehrála s Janou Vašendovou, ona dobře změnila oproti poslednímu vzájemnému zápasu taktiku a měla jsem namále. Ve finále už hrála velikou roli únava,“ řekla k turnaji.

Dodala, že šampionát byl skvělou prověrkou před mistrovstvím Evropy do 21 let v Portu, kam už ve středu brzy ráno odlétá. „Cítím se v dobré herní pohodě, takže bych se ráda probojovala alespoň mezi šestnáct nejlepších. Ale to bude hodně záležet také na losu.“

Roli favorita ve dvouhře juniorů do 21 let potvrdil také nejvýše nasazený Jiří Martinko z Ostravy. Ve finále si poradil se svým bývalým oddílovým kolegou Patrikem Klosem a po finále se podobně jako Markéta Ševčíková cítil unavený. Přiznal, že cestu za zlatem mu pochopitelně ulehčil Tomáš Polanský. „Tím, že Poliš tuto kategorii nehrál, zbyla na mne úloha největšího favorita. A to není vůbec jednoduché, protože každý se chce proti mně vytáhnout. V pátek jsem v zápase s Rozínkem utíkal ze dvou mečbolů, takže i v tomto směru to bylo hodně těžké. Ale jsem rád, mám titul z dvouhry v žácích, dorostu a teď i v jedenadvacítkách. To je skvělé.“

Do semifinále dvou nejsledovanějších kategoriích se probojovali hlavní favorité. Ve dvouhře mužů budou poslední den turnaje hrát o finále Lubomír Jančařík s Tomášem Polanským a Pavel Širuček s Tomášem Konečným. V ženách pak proti sobě nastoupí Hana Matelová a Zdena Blašková, ve druhém semifinále pak Renáta Štrbíková a Dana Čechová.

 

Mistrovství České republiky jednotlivců, Teplice

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen) – Dmitrij PROKOPCOV (SF SKK El Niňo Praha) 4:2 (8,-8,-9,59,6), Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken) – David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha) 4:1 (4,-8,7,5,7), Tomáš KONEČNÝ (PKS KOLPING FRAC Jarosław) – Petr HUSNÍK (TTC Wöschbach) 4:0 (7,10,5,3), Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) 4:0 (7,4,7,1).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Hana MATELOVÁ (ASRTT Etival) – Tamara TOMANOVÁ (CDU Sport – Stolní tenis Ostrava) 4:0 (9,10,3,8), Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Karin ADÁMKOVÁ (MSK Gumotex Břeclav) 4:2 (7,-8,-8,9,9,5), Renata ŠTRBÍKOVÁ (Corte Maggiore) – Kateřina TOMANOVSKÁ (TuS Fürstenfeldbruck) 4:1 (5,8,-9,7,2), Dana ČECHOVÁ (MSK Gumotex Břeclav) – Aneta KUČEROVÁ (SK Dobré) 4:1 (-6,7,9,8,9).

Dvouhra juniorů do 21 let, finále: Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST) – Patrik KLOS (SV Union Velbert) 4:0 (9,6,6,10).

Dvouhra juniorek do 21 let, semifinále: Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín) – Anna MATĚJOVSKÁ (SKST Vlašim) 4:1 (8,-9,9,10,5).

Čtyřhra mužů, 2. kolo: Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen), David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha) – Marek OBEŠLO (SF SKK El Niňo Praha), Matěj STACH (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (5,7,7), Martin KOBLÍŽEK, Miloš ŠLAPÁK (DTJ Hradec Králové) – Jan GÓRECKI, Michal MIKOLAŠÍK (SKST Baník Havířov) 3:1 (6,8,-10,4), Tomáš HORT, Martin PAVLICA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Petr KAUCKÝ, Stanislav KUČERA (SF SKK El Niňo Praha) 3:2 (-8,4,8,-9,7), Tomáš KONEČNÝ (PKS KOLPING FRAC Jarosław), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) – Tomáš KOLDAS (DTJ Hradec Králové), Šimon BĚLÍK (TTC Ostrava 2016) 3:0 (2,7,4), Jakub KLEPRLÍK, Dmitrij PROKOPCOV (SF SKK El Niňo Praha) – Jakub BORŮVKA (ST EUROMASTER Kolín), Lukáš FOFF (DTJ Hradec Králové) 3:0 (7,9,6), Patrik KLOS (SV Union Velbert), Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST) – Ondřej KVĚTON (SK Jiskra Domažlice), Adam ŠTALZER (TJ Ostrava KST) 3:1 (-8,4,5,10), Petr HUSNÍK (TTC Wöschbach), Michal VÁVRA (TV 1860 Nassau) – Vlastimil BUBEN, Jakub CRHA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:2 (6,-9,6,-7,9), Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken), Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – František ONDERKA (TJ Ostrava KST), Radek SKÁLA (TTC MS Brno) 3:1 (6,9,-8,3), čtvrtfinále: Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen), David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha) – Martin KOBLÍŽEK, Miloš ŠLAPÁK (DTJ Hradec Králové) 3:0 (8,6,5), Tomáš KONEČNÝ (PKS KOLPING FRAC Jarosław), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) – Tomáš HORT, Martin PAVLICA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 w.o., Jakub KLEPRLÍK, Dmitrij PROKOPCOV (SF SKK El Niňo Praha) – Patrik KLOS (SV Union Velbert), Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST) 3:1 (12,10,-7,2), Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken), Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Petr HUSNÍK (TTC Wöschbach), Michal VÁVRA (TV 1860 Nassau) 3:0 (10,7,4).

Kompletní výsledky najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky