K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Martinko s Blaškovou obhájili dorostenecké tituly


Hráčka SK Dobré byla neúspěšnější účastnicí šampionátu se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí

Domácí šampionát jednotlivců dorostu v Havířově nepřinesl žádnou senzaci. Nasazené jedničky, konkrétně Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST a Zdena Blašková z SK Dobré ve dvouhrách obhájili tituly, stejně jako se podařilo navázat na loňské vítězství deblovému páru Radek Skála, Linda Záděrová.

Ve dvouhře neměl ostravský dorostenec Tomáš Martinko konkurenci. Šel sebevědomě za vítězstvím a v semifinále i finále si poradil se svými oddílovými kolegy Adamem Štalzerem a následně pak s Františkem Onderkou. „Zápasy se spoluhráči z klubu jsou vždycky nevyzpytatelné. Těžko se hledá nějaké překvapení, moment, kterým soupeře zaskočíte. Mně se ale od začátku dařilo, takže to bylo dobré. Mnohem těžší chvilky jsem zažil ve druhém kole s Adamem Soukupem, kdy jsem se necítil úplně v pohodě. V šestém setu jsem měl za stavu 8:9 trochu štěstí a nakonec jsem zvládl koncovku. Ovšem tohle byl asi nejtěžší zápas na turnaji,“ řekl po vítězství dvojnásobný dorostenecký mistr. Na stupních vítězů se kromě ostravských hráčů ve dvouhře objevil také liberecký Michal Blinka, který ve čtvrtfinále přehrál domácího Radima Baka a zaslouženě se radoval z medaile.

Také ve dvouhře dorostenek si šla za vítězstvím největší favoritka naprosto jednoznačně. V semifinále ještě Zdena Blašková z SK Dobré ztratila dva sety s Eliškou Šedovou z Ústí nad Orlicí, ovšem ve finále přehrála jasně svoji dlouholetou reprezentační kolegyni Gabrielu Štěpánovou z Havířova. „Celý šampionát bych shrnula velmi jednoduše slovy, hlavně, že jsem to přežila ve zdraví. Měla jsem obavy, abych lehce poraněné koleno nějak nezlikvidovala. To by pak byl velký problém. Mám obrovskou radost z toho, že vše dopadlo dobře, koleno drží a já mám tři medaile,“ smála se před slavnostním vyhlašováním výsledků.

Ke zlatu z dvouhry totiž přidala ještě titul ve čtyřhře a stříbro v mixu. „Tohle jsou opravdu cenné medaile, protože partnery do obou deblů jsem sháněla na poslední chvíli. Původní plán byl jiný. Měla jsem hrál čtyřhry s Honzou Valentou a Lindou Záděrovou. Ale dopadlo to jinak a dopadlo to nad očekávání dobře,“ dodala. Titul ve čtyřhře vybojovala s Helenou Sommerovou z pražské Kotlářky, když ve finále porazily nasazené jedničky Terezu Pytlíkovou z Vlašimi a Gabrielu Štěpánovou z Havířova. V mixu se pak společně s havířovským Alešem Rusnákem museli sklonit pouze před uměním sehraného deblového páru Radek Skála, Linda Záděrová.

Brněnská dvojice měla vůbec skvělé čtyřhry. Radek Skála ke zlatu z mixu přidal i titul ve čtyřhře dorostenců s Františkem Onderkou. Ve finále porazili Tomáš Martinka s Adamem Štalzerem po tuhém boji 3:2. Brňané si odvezli společně celkem čtyři medaile. Nejúspěšnějšími kluby na šampionátu byla TJ Ostrava KST se sedmi medailemi a stejný počet medailí vybojovali i hráči a hráčky Baníku Havířov. Ti však bohužel nedosáhli ani na jeden titul.

 

Mistrovství ČR jednotlivců dorostu 2019, Havířov

Závěrečné výsledky

Dvouhra dorostenců, semifinále: Tomáš MARTINKO – Adam ŠTALZER (oba TJ Ostrava KST) 4:0 (4,6,9,5), František ONDERKA (TJ Ostrava KST) – Michal BLINKA (SKST Liberec) 4:0 (14,6,6,8), finále: Tomáš MARTINKO – František ONDERKA 4:1 (8,-9,5,4,4).

Dvouhra dorostenek, semifinále: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Eliška ŠEDOVÁ TTC Ústí nad Orlicí) 4:2 (8,8,-11,8,-6,5), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ (SKST Baník Havířov) – Linda ZÁDĚROVÁ (TTC MS Brno) 4:3 (-4,4,-7,13,7,-9,11), finále: Zdena BLAŠKOVÁ – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:0 (9,9,11,5).

Čtyřhra dorostenců, semifinále: František ONDERKA (TJ Ostrava KST), Radek SKÁLA (TTC MS Brno) – Radim BAKO (SKST Baník Havířov), Matěj STACH (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (4,3,9), Tomáš MARTINKO, Adam ŠTALZER (TJ Ostrava KST) – Vojtěch MYNÁŘ, Aleš RUSNÁK (SKST Baník Havířov) 3:1 (8,2,-6,8), finále: František ONDERKA, Radek SKÁLA – Tomáš MARTINKO, Adam ŠTALZER 3:2 (9,-10,-9,9,8).

Čtyřhra dorostenek, semifinále: Tereza PYTLÍKOVÁ (SKST Vlašim), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ (SKST Baník Havířov) – Anna STRÁNSKÁ (SKST Liberec), Linda ZÁDĚROVÁ (TTC MS Brno) 3:1 (10,-8,6,9), Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré), Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Klára HRABICOVÁ (SKST Baník Havířov), Jana VAŠENDOVÁ (TJ Ostrava KST) 3:2 (6,-10,-8,6,5), finále: Zdena BLAŠKOVÁ, Helena SOMMEROVÁ – Tereza PYTLÍKOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:2 (6,-8,9,-5,7).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Aleš RUSNÁK (SKST Baník Havířov), Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Vojtěch MYNÁŘ, Nela HANÁKOVÁ (SKST Baník Havířov) 3:1 (-6,5,6,9), Radek SKÁLA, Linda ZÁDĚROVÁ (TTC MS Brno) – František ONDERKA (TJ Ostrava KST), Niamh Štricová (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (7,7,1), finále: Radek SKÁLA, Linda ZÁDĚROVÁ – Aleš RUSNÁK, Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (4,7,6).

Kompletní informace a výsledky MČR dorostu najdete ZDE