K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Matelová postupuje dál, Adámková končí


Rozběhla se závěrečná fáze kvalifikace v Guimarãesi, ve hře pět letenek do Tokia

První čtyři místa na olympijské hry do Tokia jsou na evropské kvalifikaci vybojována. Ve dvouhře mužů se z postupu radovali Španěl Alvaro Robles a Ukrajinec Kou Lie, v ženách pak Francouzky Prithika Pavadeová a Yuan Jian Nan.

O dalších pět míst (tři muži a dvě ženy) se bojuje ve 3. fázi turnaje, do níž postoupili také všichni tři čeští zástupci. Pavel Širuček byl nasazen mezi šestnáct nejlepších a jeho prvním soupeřem bude Belgičan Cédric Nuytinck. Hana Matelová i Karin Adámková musely absolvovat už 1. kolo. Dál pokračuje jen jedna z nich.

Švýcarka Rachel Moretová si díky divoké kartě už třikrát zahrála na prestižním turnaji TOP 16 v Montreux, ovšem její výkonnost rozhodně pozici mezi nejlepšími Evropankami neodpovídá. Přesvědčila ji o tom Hana Matelová, která zápas zvládla bez sebemenších potíží. Porazila Moretovou 4:0 a večer ji čeká ve druhém kole Sibel Altinkayová z Turecka. „Jsem ráda, že jsem vyhrála. Včerejší prohra s Prithikou Pavadeovou mě dost vzala a nevěděla jsem, v jaké budu pohodě. Sice tam bylo pár slabších momentů, ale jinak jsem měla celý zápas pod kontrolou. Hrála jsem proti ní před pár týdny ve francouzské lize a taky jsem ji porazila. Takže jsem si věřila,“ řekla po zápase česká reprezentantka.

Souboj Karin Adámkové s Mie Skovovou už tolik radosti českým barvám nepřinesl. Zkušená Dánka působí za stolem hodně živě, neustále poskakuje a hecuje se po každém vítězném míčku. Svojí postavou i oblečením připomíná spíše atletku, ale postoupila do dalšího kola naprosto zaslouženě. Adámková naopak na turnaji definitivně končí. „Karin dostala pořádnou školu podání a příjmu. Soupeřka nebyla ničím speciálně nebezpečná, ovšem minimálně kazila a neustále se držela ve vysokém tempu. Karin vůbec nepustila do hry a naše hráčka pak nebyla schopna dostat se k účinnému zakončení. Je to velká škoda, protože přesně na tento typ hry jsem ji připravoval a myslím, že ten zápas Karin mohla vyhrát,“ okomentoval vystoupení Karin Adámkové trenér Petr Nedoma.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 3. fáze turnaje

Dvouhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ – Rachel Moretová (Švýc.) 4:0 (9,6,6,7), Mie Skovová (Dán.) – Karin ADÁMKOVÁ 4:1 (8,6,7,-13,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE