K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Medaile z Hungarian U11, U13 a U15 Open 2020


Členové české výpravy stáli hned dvakrát v Budapešti na stupních vítězů

Ve dnech 2. – 5. ledna 2020 se v Budapešti uskutečnil tradiční mezinárodní turnaj mládeže, tentokrát pro kategorie nejmladšího, mladšího a staršího žactva Hungarian U11, U13 a U15 Open 2020. Turnaje se stejně jako v loňském roce zúčastnila také oficiální výprava České republiky, a to v kategorii nejmladšího žactva. Mladší žáci Petr Hodina (TTC Libín Prachatice) a Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem) na turnaji startovali jako samoplátci.

Ve výběru nejmladších žáků byli Jan Škalda (SK Dobré), Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem), Oliver Balvar (SKST Baník Havířov) a Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem). Tým nejmladších žákyň tvořily Elena Kuchařová (SK Dobré), Tereza Kovaříčková (SK Dobré), Eliška Novotná (SKST Hodonín) a Simona Holubová (SKST Hodonín). Výpravu mladých talentů doprovázeli trenéři Martin Bajger, Martin Merker, Martin Linert a Břetislav Štieber (SK Dobré).

Ve velmi silné konkurenci více než 250 hráčů ze 17 zemí (v rámci všech kategorií) se čeští stolní tenisté neztratili. První část turnaje byla věnována soutěžím družstev, ve kterých se hrála společná soutěž mladšího a nejmladšího žactva. V soutěži žáků se nejlépe dařilo A družstvu ve složení Petr Hodina a Karel Jedlička, kteří se probojovali až do čtvrtfinále.

V osmifinále dokázali obrátit vývoj utkání s druhým nasazeným týmem soutěže Ile de France. Naši kluci prohrávali již 0:2 na zápasy a nakonec zvítězili 3:2. Ve čtvrtfinále narazili na rumunský výběr ACS Dobolyi Aladar, kdy po čtyřhře sice vedli 2:1 na body, ale nakonec prohráli po boji 2:3. V kategorii žákyň se rovněž dařilo našemu A družstvu ve složení Elena Kuchařová a Tereza Kovaříčková. Česká dvojice se probojovala do osmifinále, kde prohrála ve vyrovnaném utkání s družstvem Maďarska C 0:3, když všechny zápasy skončily 2:3.

Druhá část turnaje byla věnována soutěžím jednotlivců, kde již nejmladší a mladší žactvo hrálo své soutěže samostatně. Vynikajícího úspěchu dosáhl ve dvouhře nejmladšího žactva Honza Škalda, který sice ze základní skupiny postupoval z druhého místa, ale v dalších bojích se po velmi dobrých výkonech probojoval až do finále V něm podlehl 1:3 Axelu Bossisovi z Francie a obsadil tak výborné 2. místo. Honza podal ve finále velmi dobrý výkon, v prvním setu vedl již 10:7 a prohrál 10:12, druhý set vyhrál 11:8, ve třetím setu vedl 5:1 a prohrál 9:11 a ve čtvrtém setu vedl tentokrát 9:7 a nakonec prohrál 11:13.

Z dalších českých hráčů, kteří postoupili ze základních skupin, se Tadeáš Vršovský probojoval do čtvrtfinále a Jakub Kabelka do osmifinále. Pěkného výsledku též dosáhl Oliver Balvar, který v soutěži útěchy obsadil 2. místo, když ve finále vedl nad Julianem Meierem z Rakouska již 2:0 na sety a 9:7 a nakonec prohrál 2:3.

Petr Hodina v soutěži mladších žáků postoupil až do čtvrtfinále, kde vedl nad Romainem Allairem z francouzského výběru Pays de Loire 2:1 na sety a 9:7, set prohrál 9:11 a stejným poměrem podlehl i v pátém setu. Karel Jedlička postoupil ze základní skupiny a probojoval se do osmifinále.

V soutěžích nejmladších žákyň dosáhla velmi pěkného výsledku Tereza Kovaříčková, když ve čtvrtfinále narazila na Emilii Schorrovou z Bavorska. Soupeřka hrála s trávou na bekhendové straně pálky, ale Terka využila zkušeností s hrou do obrany a trpělivou hrou vybojovala vítězství 3:1 na sety. Po semifinálové porážce s Nórou Dohóczkiovou z Maďarska obsadila konečné 3. místo. Elena Kuchařová postoupila ze skupiny do osmifinále. Zbývající členky výpravy Eliška Novotná a Simona Holubová na turnaji získávaly spíše zkušenosti a skončily v soutěži útěchy.

 

Hungarian U11, U13 a U15 Open, Budapešť

Výsledky českých hráčů a hráček v hlavní soutěži

Nejmladší žáci

Předkolo: Jakub KABELKA – Oleksandr Heleta (UKR) 3:0, Jan ŠKALDA – Benjamin Girlinger (Rakousko) 3:2, osmifinále: Jakub KABELKA – Pavol Kokavec (Slovensko) 0:3, Tadeáš VRŠOVSKÝ – Bilel Zouitene (Ile de France) 3:1, Jan ŠKALDA – Sandro Cavaille (Francie) 3:1, čtvrtfinále: Tadeáš VRŠOVSKÝ – Noah Vitel (Ile de France) 1:3, Jan ŠKALDA – Anton Derliuk (UKR) 3:1, semifinále: Jan ŠKALDA – Noah Vitel (Ile de France) 3:0, finále: Jan ŠKALDA – Axel Bossis (Francie) 1:3.

Nejmladší žákyně:

Osmifinále: Tereza KOVAŘÍČKOVÁ – Angela Noureová (OS AS Chios – GRE) 3:1, Elena KUCHAŘOVÁ – Csenge Kissová (Ajkai ASE) 0:3, čtvrtfinále: Tereza KOVAŘÍČKOVÁ – Emilia Schorrová (Bavorsko) 3:1, semifinále: Tereza KOVAŘÍČKOVÁ – Nóra Dohóczkiová (Maďarsko) 0:3.

Mladší žáci:

Předkolo: Karel JEDLIČKA – Balázs Poór (ZAK – HUN) 3:2, Petr HODINA – Nathan Pilard (Pays de Loire) 3:1, osmifinále: Karel JEDLIČKA – Ylann Cortet (Pays de Loire) 1:3, Petr HODINA – Ádám Cseri (Maďarsko) 3:1, čtvrtfinále: Petr HODINA – Romaine Allaire (Pays de Loire) 2:3.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Martin Linert