K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Metodický web v roce 2020


Připomenutí nejzajímavějších příspěvků z končícího roku

Metodický web ČAST, který je pod patronací Trenérsko-metodické komise ČAST, se podařilo restartovat v druhé polovině roku 2019. Významným způsobem byla modernizována grafika a postupně byly zařazovány a zveřejňovány nové rubriky a materiály. Rostoucí návštěvnost vypovídá o tom, že si web postupně nachází své čtenáře nejen z řad odborné trenérské veřejnosti. Pojďme si společně připomenout to nejzajímavější z právě končícího roku.

V roce 2020 bylo na metodickém webu zveřejněno téměř 100 příspěvků. Kromě praktických informací pro trenéry (školení, doškolování, pozvánky na semináře, záznamy z přednášek a webinářů, informace k trenérským licencím, směrnice apod.) se jednalo zejména o původní materiály, na kterých se podílel tým spolupracovníků v čele s Martinem Merkerem –správcem a koordinátorem metodického webu, Martou Novotnou-garantem webu, Ivetou Vacenovskou a Romanem Čechem. Tento tým byl pro jednotlivé projekty rozšiřován o další členy (například Stanislav Kučera, Tomáš Polanský, Dana Čechová, Josef Plachý). Webmasterem stránek je Tomáš Režný. Všem patří velký dík za úsilí a energii, kterou práci na webu věnovali.

Mezi nejsledovanější a nejpopulárnější rubriky patřily rozhovory s významnými osobnostmi českého stolního tenisu. V průběhu roku 2020 bylo zveřejněno 9 původních rozhovorů (Jana Dobešová, Vladimír Brhel, Tomáš Vrňák, Lara Broich, Josef Braun, Kamil Koutný, Miroslav Cecava, Pavel Špaček). Největší pozornost a reakce veřejnosti zaznamenal rozhovor s Petrem Korbelem – Musíme naskočit do Šinkansenu.

Letošní rok byl mimořádně ovlivněn pandemií koronaviru. Omezení možnosti trénovat a hrát stolní tenis nás přivedlo k myšlence na projekt Domácí kondiční trénink. Tematicky se jednalo o kondiční cvičení doplněné o práci s pálkou a míčkem. Hlavní postavou desetidílného seriálu byl mistr ČR pro rok 2020 Tomáš Polanský, kterého ochotně doplnili další čeští reprezentanti.

V průběhu jara a léta byly postupně zveřejňovány hlavní výstupy v rámci Jednotného tréninkového systému ve stolním tenise. Jednalo se o společný „koronavirový“ projekt Komise vrcholového sportu, Komise mládeže a Trenérsko-metodické komise ČAST. Na zpracování se podíleli reprezentační a střediskoví trenéři.

Mezi oblíbené rubriky se zařadil pravidelný Komentář Marka Kláska či originální Zápisníky z Číny Dany Čechové. Průběžně byly doplňovány rubriky Oblíbené kombinace a Karty hráčů. Protože stolní tenis je jedním z deseti sportovních odvětví, které se prezentuje v časopisu COACH, mohli jsme v závěru roku zveřejnit převzatý rozhovor s vynikajícím trenérem Jarkem Kolodziejczykem.

Zveřejněných materiálů bylo daleko více. Věříme, že vás inspirovaly a pobavily. Do nového roku chystáme několik nových projektů, které vám budeme v příštích dnech a týdnech postupně představovat. Snad se budou líbit.

Za celý tým metodického webu vám přeji vše dobré v roce 2021.

Martin Merker