K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mezi šestnáctku se v Hodoníně probojovala jen Zdena Blašková


Česká juniorka si pochvalovala zejména dobrou pohodu a z ní vyplývající herní jistotu

Dopolední program druhého hracího dne turnaje Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně obstaraly zápasy ve dvouhře juniorů a juniorek. Na jeho začátku bylo ve hře devět českých nadějí, po dvou kolech zůstala jediná.

Mezi šestnáct nejlepších hráček dvouhry juniorek postoupila podobně jako v loňském roce pouze Zdena Blašková. Nejprve si poradila s Polkou Natalií Szymczykovou a pak přehrála také Francouzku Camile Lutzovou. „Jsem dobře psychicky naladěná a daří se i za stolem,“ řekla po postupu mezi šestnáct nejlepších česká reprezentantka, která v Hodoníně oslavila ve středu své osmnácté narozeniny. „Ve druhém kole jsem čekala trochu těžší zápas, protože jsem s Lutzovou hrála poprvé v životě. Musela jsem se soustředit hlavně na její servis, když byl příjem v pořádku, byla jsem lepší,“ dodala.

Tereza Pytlíková ve druhém kole s další Francouzkou Isou Cokovou držela krok, ale nakonec prohrála 1:4. „Mám velikou radost z toho, že jsem se  kvalifikace probojovala až do druhého kola, ale teď jsem samozřejmě zklamaná. Myslím, že jsem zápas s Cokovou mohla klidně i vyhrát,“ hodnotila stručně. Oba zápasy hlavní soutěže odehrála Tereza Pytlíková v menší hale, kde se normálně hrají extraligová utkání. „Tohle mi vůbec nevadilo. Bylo to trochu rychlejší, než ve velké, kde jsem hrála kvalifikaci, ale cítila jsem se tam v pohodě.“

Zbylé dvě české hráčky, které se představily v hlavní soutěži, vypadly v prvním kole. Gabriela Štěpánová prohrála koncovku prvního setu s Ukrajinkou Anastasii Dymytrenkovou a pak už se nedostala do hry, pro Helenu Sommerovou byla Goi Rui Xuan ze Singapuru nad její síly.

Ve dvouhře juniorů hned v prvním kole vypadli František Onderka a Radim Bako. Trojice Filip Černota, Tomáš Martinko a Radek Skála skončila o kolo později. Veliký boj s Rakušanem Kolodziejczykem svedl Radek Skála, ale prohrál 2:4. Stejně jako Filip Černota s Francouzem Johanem Deritem. Nezopakoval fantastický obrat, jako v zápase prvního kola. V něm prohrával s Maďarem Oliverem Bothem 0:3, ale nakonec vyhrál 4:3.

Po vyřazení v turnaji přiznal, že zápasy byly hodně podobné. „V tom prvním jsem prohrál úvodní sety v koncovkách a pak mi trenér řekl, že mám trochu změnit taktiku. Hrát delší servis, dostat míček více do hry, a to se mi vyplatilo. V tom dalším zápase jsem pak zbytečně prohrál druhý set, opět jsem musel dohánět ztrátu, což se mi tentokrát nepovedlo. Škoda, že jsem neproměnil setbol šestého setu, soupeř po mém servisu zahrál kant a byl konec,“ shrnul dva zápasy v hlavní soutěži Filip Černota.

Z Hodonína se ovšem nebude vracet smutný. Právě naopak, postup do čtvrtfinále ve čtyřhře a druhé kolo ve dvouhře jsou dobrým výsledkem. „Určitě, jsem docela spokojený. Mám hlavně radost, že jsem po delší době dostal šanci zahrát si na tak kvalitním turnaji a myslím, že jsem ji docela využil,“ dodal.

 

2019 ITTF Junior Circuit , Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Olav Kosolosky (Bel.) – František ONDERKA 4:1 (7,-7,5,6,4), Filip ČERNOTA – Oliver Both (Maď.) 4:3 (-9,-7,-13,9,7,8,8), Tomáš MARTINKO – Jakub Witkowski (Pol.) 4:1 (8,8,-6,7,3), Radek SKÁLA – Jakov Jakelič (Chor.) 4:1 (6,4,10,-10,7), Maksim Bokov (Rus.) – Radim BAKO 4:2 (7,5,-7,-9,7,9), 2. kolo: Vladislav Ursu (Mold.) – Tomáš MARTINKO 4:1 (-2,14,3,6,8), Maciej Kolodziejczyk (Rak.) – Radek SKÁLA 4:2 (9,-11,6,9,-6,8), Johan Derit (Fr.) – Filip ČERNOTA 4:2 (7,10,7,-9,-7,10).

Dvouhra juniorek, 1. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Natalia Szymczyková (Pol.) 4:0 (5,5,8,6), Anastasiya Dymytrenková (Ukr.) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:0 (14,2,8,2), Goi Rui Xuan (Sing.) – Helena SOMMEROVÁ 4:0 (6,5,3,9), Tereza PYTLÍKOVÁ – Oleksandra Tsiupko (Ukr.) 4:2 (9,7,4,-8,-7,7), 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Camille Lutzová (Fr.) 4:2 (-9,6,3,-7,8,4), Isa Coková (Fr.) – Tereza PYTLÍKOVÁ 4:1 (3,-12,9,9,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

https://www.ittf.com/tournament/5032/Czech-junior-cadet-open-ittf-Premium-junior-circuit/