K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Minikadetky skončily druhé na turnaji ve Vilniusu


Kateřina Pisárová a Adéla Sazimová prohrály v soutěži družstev až ve finále s Ukrajinou

Ve dnech 15. – 17.června se ve Vilniusu uskutečnil již 8.ročník mezinárodního turnaje kategorie kadetů a minikadetů Lithuanian Cadet&Mini Cadet Open. Turnaje se zúčastnilo 124 hráčů a hráček z 10 zemí. Českou republiku reprezentovali Nela Hanáková (SKST Baník Havířov), Monika Pařízková (SKST Liberec), Kateřina Pisárová (KST Rakovník), Adéla Sazimová (SK Dobré), Matyáš Lebeda a Dan Janovský (oba TJ Sokol PP Hradec Králové 2).

V soutěži družstev se nejvíce českým děvčatům v kategorii minikadetek (ročník 2006 a mladší – Kateřina Pisárová, Adéla Sazimová), která obsadila výborné 2. místo. V semifinále naše děvčata porazila po téměř dvouhodinové bitvě družstvo Ruska 3:0, když všechny zápasy skončily 3:2. Ve finále již nestačila na velmi dobře hrající družstvo Ukrajiny a prohrála 0:3. Starším kolegyním v kategorii kadetek (Nela Hanáková, Monika Pařízková) nevyšel úvodní den turnaje, kdy si zvykaly nejen na hru soupeřek, ale také na míčky Joola – Prime a po porážkách 0:3 s družstvy Litvy 3 a Ukrajiny obsadily 3. místo ve skupině. Vše si však vynahradily v soutěži útěchy, když po vítězstvích nad družstvy Ruska 3 a Lotyšska 3:0 vybojovaly 1. místo. Podobně si vedli i naši kadeti (Matyáš Lebeda, Dan Janovský), kteří obsadili podobně jako jejich kolegyně 3. místo v základní skupině. V útěše rovněž nenalezli přemožitele a po vítězství 3:2 nad družstvem Litvy 2 vybojovali 1.místo.

V soutěžích jednotlivců čeští hráči a hráčky úspěšně zvládli základní skupiny. Pouze Monika Pařízková obsadila ve dvouhře kadetek 3. místo ve skupině, když porazila Ukrajinku Pentiukovou 3:1 a o postup prohrála s obranářkou Gainullinovou z Ruska. V soutěži útěchy nejprve již podruhé porazila Rusku Shigapovou, tentokrát 3:2, když vedla již 2:0 na sety a prohrávala 3:6 v pátém setu. V semifinále nestačila na Estonku Melnikovou, se kterou prohrála 0:3. Nela Hanáková narazila ve dvouhrách pouze na soupeřky z Ruska, když ve skupině nejprve prohrála se čtvrtou hráčkou ruského žebříčku K. Khurtsilavovou 0:3 a poté porazila Kazakovou ze St. Peterburgu 3:0. V 1. kole hlavní soutěže narazila na další Rusku, pozdější finalistku A. Kovriginovou, se kterou po bojovném výkonu prohrála 0:3.

V kategorii kadetů postoupil Matyáš Lebeda z druhého místa, když ve skupině prohrál s pozdějším čtvrtfinalistů Rusem Vasilevem 2:3. V 1. kole prohrál opět po boji 2:3 s Litevcem Rimkusem. Dan Janovský vyhrál svoji skupinu, když porazil nasazeného Inda A. Ananda 3:1. Do hlavní soutěže byl nasazen do 2. kola, kde prohrál s Rusem Vasilevem 1:3.

Obě naše minikadetky vyhrály svou základní skupinu, pouze Adéla Sazimová se trochu trápila při svém třetím zápase s Litevkou Mortunaiteovou, kdy se nedokázala vypořádat se sendvičem na bekhendu soupeřky. Tuto překážku nakonec zvládla a zvítězila 3:2. Bohužel v 1.kole narazila na další materiálovou hráčku, později stříbrnou Rusku Annu Burtsevovou. Soupeřka hrála s trávou na bekhendu, Adélka se nedokázala přizpůsobit její nepříjemné hře a prohrála 0:3. Kačka Pisárová v 1. kole narazila na Bělorusku Tsimashkovou, v prvním setu sice nechala soupeřku hrát a prohrála 4:11, ale od druhého setu převzala iniciativu, zlepšila podání a především aktivní hrou zvítězila 3:1 a postoupila do čtvrtfinále. V boji o medaili narazila na pozdější vítězku Ukrajinku Matiuninovou. S touto soupeřkou se utkala již loni v srpnu na turnaji Eurominichamps ve Štrasburku, a podobně jako Francii i tentokrát prohrála 0:3.

Celkově bych chtěl hodnotit  naše vystoupení kladně, hráči a hráčky zde sehráli velké množství kvalitních zápasů a doufám, že zkušenosti z tohoto turnaje budou pro všechny zúčastněné motivací k dalšímu tréninkovému úsilí. Závěrem bych chtěl všem našim mladým nadějím poděkovat za podané výkony a za vzornou reprezentaci České republiky.

Martin Linert