K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mistrovství světa družstev v Koreji bylo kvůli koronaviru odloženo


ITTF si prozatím vyhradila termín na konci června, situaci bude dál monitorovat

Světová federace stolního tenisu ITTF na svých stránkách zveřejnila zprávu o tom, že letošní světový šampionát družstev se neuskuteční v původně plánovaném termínu na konci března. S ohledem na šířící se koronavirus v oblasti kolem Busanu je to pro všechny sportovce, funkcionáře i fanoušky zcela jistě naprosto pochopitelný krok. Termín na konci června byl v nabitém kalendáři původně určen pro turnaj ITTF World Tour Korea Open. Kdy se tato rovněž prestižní akce uskuteční, zatím není známo.

V tiskovém prohlášení ITTF se uvádí:

„V souvislosti se situací v Korejské republice a s cílem co nejlépe chránit zdraví a bezpečnost hráčů, funkcionářů a fanoušků bylo Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu Hana Bank 2020 v Busanu odloženo na 21. až 28. června.

Po zprávách z minulého pátku o prvních potvrzených případech COVID-19 v Korejské provincii Busan se uskutečnilo krizové pohotovostní setkání mezi vrcholným managementem ITTF, korejskou asociací stolního tenisu (KTTA) a zástupci města Busan za účelem projednání stavu. Po schůzce byla následně rozhodnutí Výkonného výboru ITTF a všech zúčastněných stran v Busanu potvrzena a schválena tato rozhodnutí:

Odložení akce, původně plánované na 22. – 29. března 2020

Prozatímně si vyhradit datum od 21. do 28. června 2020 a sledovat situaci v následujících týdnech.“

Více na stránkách ITTF ZDE