K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mistrovství světa v Busanu zrušeno, kvalifikace ME odložena


Pandemie koronaviru bohužel komplikuje kalendář akcí i na rok 2021

Aktuální situace pandemie koronaviru ve světě nutí organizátory významných akcí rušit či odkládat plánované akce i na začátku příštího roku. Poslední dvě aktuální tiskové zprávy ITTF a ETTU jsou toho příkladem.

Světový šampionát družstev v korejském Busanu, který se měl původně konat na jaře tohoto roku, byl už dvakrát odložen. Nyní byla Mezinárodní federace stolního tenisu tuto akci, plánovanou na přelom února a přezna 2021, definitivně zrušit. Vzhledem ke zhoršující se situaci v Koreji a řadě dalších plánovaných akcí v roce 2021 dospělo vedení ITTF k závěru tento šampionát zrušit. Podrobnosti k mistrovství světa jednotlivců v roce 2021, které by se mělo uskutečnit na pozdim po olympijských hrách v Tokiu, plánuje vydat v lednu příštího roku.

Výkonný výbor ITTF rovněž schválil světový žebříček pro rok 2021 a koncem tohoto týdne ho zveřejní i s patřičnou dokumentací. Stejně tak by měl být představen kalendář akcí pro první část roku 2021.

Před několika dny zasedalo také vedení Evropské unie stolního tenisu, které odložilo plánované kolo první fáze mistrovství Evropy družstev. To se mělo konat ve dnech 23. a 24. ledna 2021. Důvodem je rovněž komplikovaná situace v Evropě ohledně koronaviru. O nových termínech rozhodne Executive Board v nejbližší době.