K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mládežnické šampionáty už mají nové termíny


V srpnu se bude v Ostravě bojovat o mistrovské tituly družstev dorostu a staršího žactva

Bojů o mistrovské tituly v řádných termínech se mladí čeští hráči a hráči nedočkali, své medailové sbírky však budou moci ti nejlepší přesto rozšířit. Výkonný výbor ČAST schválil nové termíny a nové mistry republiky v kategoriích dorostu, staršího i mladšího žactva budeme znát do konce tohoto roku.

Prvním šampionátem bude mistrovství republiky družstev dorostu a staršího žactva, které se uskuteční 22. a 23. srpna 2020 v Ostravě. „Jsme rádi, že se podařilo u všech čtyř šampionátů zajistit haly v původně schválených městech i v nových termínech. Měli jsme z toho zejména v Praze trochu obavy. Ale dopadlo to dobře, jiné změny, než termínové, nebudou,“ říká ředitel soutěží ČAST Miroslav Henžel.

Pro další šampionáty našel vhodné termíny až na podzim a v zimě. Mistrovství republiky jednotlivců dorostu se bude hrát 10. a 11. října 2020 v Havířově, šampionát mladšího žactva se uskuteční 5. a 6. prosince 2020 ve Světlé nad Sázavou a starší žactvo bude o tituly hrát v Praze 19. a 20. prosince 2020. „Mistrovství republiky se sice budou konat v nové sezoně, ale samozřejmě hráči a hráčky budou do jednotlivých kategorií zařazeni podle jejich příslušnosti v nedokončené sezoně 2019/2020. Od chvíle, kdy bylo zřejmé, že se šampionáty nebudou hrát před prázdninami, bylo naším cílem najít náhradní termíny a neochudit tak mladé stolní tenisty a tenistky o možnost zahrát si na vrcholech domácí sezony,“ připomíná Miroslav Henžel.

Pokud nedojde k nějakým zásadním změnám ve společnosti, bude tedy šampionát družstev v Ostravě jedním z prvních oficiálních turnajů ve stolním tenise. Ještě před ním by se měl uskutečnit tradiční seriál mezinárodních turnajů mládeže Satellite Tour, který letos hostí slovenský Senec (9. – 10. srpen), Havířov (12. – 13. srpen) a Hluk (15. – 16. srpen).

Seniorská kategorie, zejména pak nejlepší čeští hráči a hráčky, stále ještě přesně neví, kdy nová sezona začne pro ně. Poslední srpnový týden je v plánu turnaj ITTF World Tour Czech Open v Olomouci, ve stejném termínu je stále v kalendáři i Memoriál Milana Hrachového ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Co se nejvyšších domácích soutěží týče, je start plánovaný prozatím na začátek září. Definitivně budeme termíny vědět po uzávěrkách přihlášek a schůzce vedení extraligových klubů. Tedy někdy na přelomu června a července,“ dodává Miroslav Henžel.