K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mládežnický WTT Contender v Havířově startuje zítra


První den turnaje se představí dvanáct českých hráček

Soutěžemi děvčat U13 a U17 začne v pondělí 7. června turnaj WTT Youth Contender v Havířově. Soutěžit se bude v pěti věkových kategoriích a pouze ve dvouhrách. Kvůli epidemickým nařízením je turnaj rozdělen na dvě části. Nejprve rozehrají soutěže děvčata a po jednodenní přestávce pak budou následovat chlapci.

Akce se zúčastní 250 hráčů a hráček z 22 zemí. Mezi nimi 52 mladých hráčů a hráček z České republiky. Podle slov ředitele turnaje Nikolase Endala by areál kolem Národního tréninkového centra unesl i větší zátěž, jenže v současné době je i účast přes dvě stovky hráčů a hráček docela úspěch. Hygienické předpisy jsou velmi striktní a všechny je organizátoři dodrží. „Máme k dispozici přes čtyři tisíce metrů čtverečních, takže jsme si mohli dovolit věci, které nikde jinde na turnajích nejsou. V hlavní hale je devět hracích stolů, včetně jednoho centrkurtu. Zápasy na něm bude po celou dobu turnaje živě streamovat WTT na svém YouTube kanálu. Vedlejší tenisová hala, která je součástí jednoho objektu, nabízí třiadvacet tréninkových stolů, je v ní odpočinková zóna pro hráče a také Call Area. WTT Supervisor Tiago Viegas ocenil, že hráči každé ze zúčastněných zemí mají k dispozici svůj konkrétní stůl nebo stoly. Tohle nikde jinde na mládežnických turnajích nebývá. Stejně tak má každá výprava svůj konkrétní stůl v jídelně, kterou jsme vybudovali v další tenisové hale přímo naproti hlavnímu vchodu,“ vysvětluje Nikolas Endal.

Komfortní je pro účastníky turnaje také nezbytné testování. V tomto ohledu nabídla pomocnou ruku Nemocnice Havířov. „Musíme vedení nemocnice za tuto pomoc poděkovat. Přímo u hlavního vchodu je odběrové místo pro antigenní i PCR testy, takže účastníci turnaje nikam nemusí jezdit. A co se turnaje samotného týče, další specialitou je on line systém zadávání výsledků. Použili jsme ho již na MEJ v Ostravě 2019, rozhodčí mají před sebou LCD monitor, výsledky zadávají přímo do systému a fanoušci tak mají on line výsledky ze všech devíti hracích stolů. Tohle je běžné ma mistrovství světa nebo Evropy, ale ne na mládežnických turnajích,“ dodává ředitel turnaje.

Vůbec jako první rozehrají soutěže děvčata U17. Nasazenou jedničkou je Ruska Vláda Voroninová, která vyhrála v minulém týdnu turnaj v Tunisu v kategorii U19. Její největší soupeřkou by měla být dvojnásobná mistryně Evropy U15 Rumunka Jelena Zahariová. Největší českou nadějí je Helena Sommerová, která je jedenáctou nasazenou hráčkou. Celkem se v této kategorii představí šedesát šest juniorek.

První den turnaje rozehrají soutěž také děvčata U13. V této kategorii je přihlášeno šestnáct hráček, mezi nimi šest českých reprezentantek. Nejvýše nasazenou z nich je turnajová čtyřka Veronika Poláková.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Los českých hráček

Dvouhra děvčat U13

Skupina 1: Leana Hochartová (Fr.), Tereza KOVAŘÍČKOVÁ, Diana Kolienniková (Ukr.), Anežka TRUNEČKOVÁ

Skupina 2: Faustyna Stefanská (Něm.), Carolina Chelsea Korfová (Sloven.), Hanka KODETOVÁ, Celine Anubis Panholzerová (Rak.)

Skupina 3: Josephina Neumannová (Něm.), Daria Kovalová (Ukr.), Elena Schinková (Rak.), Anna HOLEJŠOVSKÁ

Skupina 4: Veronika POLÁKOVÁ, Sára Habarová (Sloven.), Andrea SLÁMOVÁ, Gaetane Bledová (Fr.)

Dvouhra děvčat U17

Skupina 3: Charlotte Lutzová (Fr.), Zrinka Rebičová (Chorv.), Adéla SAZIMOVÁ

Skupina 8: Veranika Varabyová (Běl.), Monika PAŘÍZKOVÁ, Michaela Bitoová (Sloven.)

Skupina 10: Sophie Earleyová (Ir.), Juliia Pugovkinová (Rus.), Vendula ŠICHANOVÁ

Skupina 11: Helena SOMMEROVÁ, Enisa Sadikovičová (Luc.), Nora Polonyiová (Maď.)

Skupina 20: Evelyn Ungvariová (Rum.), Tereza BÁRTOVÁ, Nina Darovcová (Sloven.)

Skupina 22: Clea de Stoppeleireová (Fr.), Nela HANÁKOVÁ, Dziyana Lichartovičová (Běl.)

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE