K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mladí hráči a hráčky se dočkali, startuje WTT Youth Series


Jediným českým zástupcem na turnaji v Portugalsku bude Šimon Bělík

Po více než roční přestávce se mladí stolní tenisté a tenistky po celém světě dočkali restartu mezinárodní sezony. Pod hlavičkou World Table Tennis startuje letošní seriál turnajů, určených pro kategorie od 11 do 19 let. První zastávkou je portugalský Vila Real, kde se od 11. do 17. května bude bojovat o medaile a body do světového žebříčku.

Na první důležité prověrce pro evropské talenty před červencovým evropským šampionátem se představí také jeden český hráč. Šimon Bělík bude hrát hned dvě soutěže. Dvouhru juniorů U17 a také dvouhru juniorů U19. Už zná své soupeře v základních skupinách a jeho prvním postupným cílem bude kvalifikovat se do play off.

Právě nové rozdělení do jednotlivých kategorií je jednou z největších novinek v letošní mládežnické sezoně. Turnaje WTT Youth Series se budou hrát ve dvouhře kategoriích U11, U13, U15, U17 a U19. Není to však jediná změna. Seriál startuje stále ještě v době, kdy musí organizátoři dbát na dodržování přísných hygienických pravidel. Hrát se bude v tzv. bublině, bez přítomnosti diváků a soutěže chlapců a děvčat budou odděleny. Na programu je pouze dvouhra, chlapci hrají první tři dny, po dni volna pak přijdou na řadu děvčata.

 

WTT Youth Contender, Vila Real

Soupeři českého hráče v kvalifikaci

Dvouhra juniorů U17, skupina 7: Šimon BĚLÍK, Balasz Lei (Maď.), Andre Carreiras (Portug.).

Dvouhra juniorů U19, skupina 14: Tal Israeli (Izr.), Šimon BĚLÍK, Ivan Martin (Šp.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE