K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mladší žactvo válčí v Praze o mistrovské tituly


Turnajová dvojka Vít Kadlec potřebovala na postup do čtvrtfinále pět setů

V pražské sportovní hale Jedenáctka VS v sobotu odstartovalo Generali mistrovství České republiky mladšího žactva. Dosavadní zápasy určily medailisty v deblových disciplínách, ve dvouhrách zůstalo v pavouku osm nejlepších. Favorité vesměs své úlohy zvládali, i když to ve vyrovnané kokurenci mnohdy neměli jednoduché.

Štěpán Brhel, nasazená jednička dvouhry mladších žáků, v obou svých sobotních zápasech zvítězil 3:0, spolufavorité Daniel Košťál, Matyáš Lebeda, Martin Šíp či Martin Černý si počínali podobně suverénně. Druhý hráč turnaje Vít Kadlec potřeboval na zdolání Jaroslava Bači pět setů, mezi elitní osmičku se však i přes potíže probojoval. Jediným překvapivým čtvrtfinalistou je Michael Kopecký, který vyřadil Antonína Baroše.

Ve dvouhře mladších žákyň se žebříčkovému postavení vzepřely dvě hráčky. Magdaléna Ščibraniová zdolala hned dvě papírově silnější soupeřky, v osmifinále ukončila naděje turnajové osmičky Michaely Botkové. Překvapila rovněž Zuzana Furchová, která si vyšlápla na sedmou hráčku národního pořadí Báru Strakovou. Republikovým šampionátem prozatím bez potíží postupují Helena Sommerová, Monika Pařízková, Kateřina Pisárová i Michaela Doseďělová.

Na pódiu čtyřhry mladších žáků bude chybět nejvýše nasazený pár Štěpán Brhel, Vít Kadlec. Hodonínsko-ostravská dvojice nestačila na pár Jaroslav Bača, Antonín Baroš. Bača tak oplatil Kadlecovi těsné vyřazení ze dvouhry. Přemožitelé nasazených jedniček v semifinále narazí na Martina Šípa a Michaela Kopeckého, druhou dvojici tvoří Matyáš Lebeda a Luboš Šorm proti Danielu Košťálovi a Václavu Podrazilovi.

V horní části pavouka čtyřhry mladších žákyň dokráčely mezi čtyři nejlepší páry Monika Pařízková, Kateřina Pisárová a Adéla Sazimová, Kateřina Ďuláková. O postup do finále se utkají i dvojice Tereza Bártová, Michaela Botková a Michaela Dosedělová, Bára Straková.

Smíšenou čtyřhru po první dni opouštějí dva páry, se kterými se na pódiu počítalo. Matyáš Lebeda a Tereza Bártová skončili na raketách Michaela Kopeckého a Heleny Sommerové, Martina Šípa a Kateřinu Pisárovou zastavili Jaroslav Bača a Michaela Dosedělová. Semfinále doplňují Štěpán Brhel, Monika Pařízková a Daniel Košťál, Bára Straková.

Rozuzlení republikového šampionátu mladšího žactva přinese nedělní program, jehož finálový blok začne ve 13:10.

 

Kompletní informace o turnaji nalezente zde