K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Monika Pařízková vyhrála turnaj minikadetek v Budapešti


Na Olympic Hopes Tournament startovala šestice mladých českých talentů

Ve dnech 10. – 11. listopadu se v Budapešti v Ormai Laszlo Sport Hall uskutečnil čtvrtý ročník turnaje kategorie minikadetů Olympic Hopes Tournament for Visegrad Countries 2018. Tento turnaj se konal pod patronací Maďarského Olympijského výboru za účasti výprav zemí Višegradské skupiny, tj. Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky.

Turnaj byl určen pro hráče a hráčky ročníků 2005 a mladších a Českou republiku reprezentovali pod vedením trenérů Martina Bajgera a Martina Linerta Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Monika Pařízková (SKST Liberec), Kateřina Pisárová (KST Rakovník), Jaroslav Bača, Antonín Baroš (oba SKST Baník Havířov) a Martin Šíp (SK DDM Kotlářka Praha).

V sobotu byly odehrány soutěže družstev. Děvčata v úvodním utkání zvítězila nad domácím družstvem Maďarska 3:0. Ve druhém utkání holky svedly bitvu s družstvem Polska. O výsledku se rozhodovalo za stavu 2:2 v závěrečné dvouhře, ke které nastoupila Monika Pařízková proti Lilianě Przybylové. Za stavu 2:1 na sety vybojovala Monča jeden mečbol za stavu 10:9, kdy vítězství by znamenalo i celkové vítězství v turnaji. Soupeřka však koncovku zvládla lépe a srovnala na 2:2 na sety. V pátém setu ještě Monča vedla 8:6, ale soupeřka opět zvrátila stav a po vítězství 8:11 vybojovala rozhodující bod pro družstvo Polska.

O celkovém pořadí se tak rozhodovalo v posledních utkáních. Naše děvčata nastoupila proti soupeřkám ze Slovenska. Opět šlo o dramatické utkání, naše dva body vybojovala Monča Pařízková a za stavu 2:2 nastoupila k rozhodující dvouhře Terka Bártová s Monikou Šinkárovou. Terka již prohrávala 1:2 na sety, ale dokázala zvrátit vývoj zápasu a po setech 11:6 a 11:4 vybojovala rozhodující bod v utkání. Družstvo našich děvčat tak obsadilo velmi pěkné 2. místo za vítěznými Polkami.

V kategorii chlapců se soutěž vyvíjela podobně. Kluci zvítězili v úvodním utkání nad domácími Maďary 3:1, ve druhém utkání podobně jako naše děvčata prohráli 2:3 s družstvem Polska. V rozhodujícím utkání nastoupili proti družstvu Slovenska. V průběhu utkání vznikla kuriózní situace, kdy by v případě porážky 1:3, vzhledem ke shodnému poměru setů, rozhodoval o umístění na 2. – 4.místě poměr míčků. Naši chlapci nenechali nic náhodě a zvítězili 3:2, čímž vybojovali stejně jako děvčata velmi pěkné 2. místo. Oporou družstva byl Martin Šíp, který v soutěži družstev nepoznal porážku (s bilancí 6:0).

Soutěž jednotlivců byla zahájena v sobotu odpoledne a dohrána v neděli dopoledne. Byla hrána v obou kategoriích vždy ve dvou skupinách po šesti hráčích. V kategorii chlapců byl Martin Šíp pasován na favorita soutěže. V základní skupině zvítězil bez větších potíží a postoupil do semifinále. Zde narazil na Poláka Marcela Blaszczyka, kterého v soutěži družstev porazil 3:0. V semifinále však soupeř podal velmi kvalitní výkon, Martina držel pod tlakem a oplatil tak Martinovi porážku 1:3. V zápase o třetí místo Martin porazil Slováka Nikolase Kubalu 3:0 a obsadil tak velmi pěkné 3. místo. Tonda Baroš zvládl velmi dobře vstup do základní skupiny, kdy vyhrál úvodní dvě dvouhry. Druhý den se mu již tolik nedařilo, přesto nechybělo málo a mohl porazit později stříbrného Poláka Blaszczyka, když prohrál 9:11 v pátém setu. Nakonec obsadil celkově 7. místo. Jarda Bača nepostoupil do bojů o 5. – 8. místo pouze kvůli horšímu poměru setů a nakonec obsadil konečné 10. místo.

V soutěži děvčat se nám dařilo více. Všechna tři naše děvčata postoupila do semifinále. Kačce Pisárové se nepodařil vstup do základní skupiny, když prohrála s Mončou Pařízkovou a především s Maďarkou Fanni Hanustyákovou, kterou dopoledne porazila v soutěži družstev 3:1, když tentokrát prohrála 9:11 v pátém setu. Zbývající zápasy ve skupině však zvládla bez problémů a postoupila z druhého místa do semifinále. V semifinále narazila na Slovenku Lauru Vinczeovou a postoupila po výhře 3:2 do finále.

Monika Pařízková vyhrála svoji základní skupinu a postoupila bez větších problémů do semifinále, kde ji čekala Terka Bártová, která postoupila ze základní skupiny díky lepšímu poměru setů. V semifinále byla úspěšnější Monča Pařízková, která po vítězství 3:1 postoupila do finále. Terku Bártovou čekal zápas o 3. místo, ve kterém již potřetí narazila na Slovenku Lauru Vinczeovou. V prvním setu Terka vedla 5:1 a 6:3, ale nepodařilo se jí dotáhnout set do vítězného konce. V dalším průběhu zápasu měla již soupeřka hru zcela pod kontrolou a po porážce 0:3 tak Terka obsadila pěkné 4. místo. Ve finále tak na sebe narazily Monča Pařízková s Kačkou Pisárovou. Monča vedla 2:1 na sety a 10:7, Kačka dokázala ještě srovnat na 10:10, ale v koncovce byla úspěšnější Monča a stala se tak zaslouženou celkovou vítězkou turnaje s celkovou bilancí 11 vítězství a 1 porážky, čímž dosáhla vynikajícího úspěchu. Kačka obsadila výborné 2. místo.

Celkově bych chtěl hodnotit naše vystoupení kladně, hráči a hráčky zde sehráli velké množství kvalitních a těžkých zápasů a dosáhli zde v kvalitní konkurenci velmi pěkných výsledků. Doufám, že zkušenosti z tohoto turnaje budou pro všechny zúčastněné motivací k dalšímu tréninkovému úsilí. Závěrem bych chtěl všem našim mladým nadějím poděkovat za podané výkony a za vzornou reprezentaci České republiky.

Kompletní výsledky turnaje naleznete ZDE

Martin Linert