K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Muži Číny v olympijském finále udolali Japonsko, bronz berou Němci


Timo Boll připustil, že Rio byla možná jeho poslední olympiáda

Ani v soutěži družstev mužů se žádné překvapení v boji o zlato nekonalo. Čína sice ztratila první bod v turnaji, když Jun Mizutani porazil Xu Xina, ale jinak největší favorit nezaváhal a Japonsko ve finále porazil 3:1.

Po stříbru z Londýna si tentokrát pro bronz došli hráči Německa, kteří v boji o 3. místo porazili Koreu rovněž 3:1. Na rozdíl od soutěže žen se do čtvrtfinále probojovalo hned několik dalších evropských zemí. Velká Británie prohrála v boji o postup do semifinále s Čínou, Švédsko s Koreou a Rakousko s Německem.

Finálový duel začal podle předpokladů, když Ma Long porazil Koki Niwu 3:0. Pak si ale vyšlápl Jun Mizutani na Xu Xina, čínskou trojku, která se neprobojovala do soutěže jednotlivců. „Prohrál jsem s ním v minulosti už mnohokrát a rozhodně s ním nemám aktivní bilanci. Tohle však tentokrát neplatilo. Jsem šťastný, že jsem Xu Xina porazil na největším turnaji na světě,“ radoval se z dílčího úspěchu japonský reprezentant.

Oba čínské body ve dvouhře zařídil Ma Long, který ocenil sílu soupeře. „Japonci mají velmi silný tým a myslím, že budou ještě silnější. Jednička družstva Jun Mizutani má sedmadvacet let a jeho spoluhráči jsou ještě hodně mladí. Myslím, že už na příští olympiádě v Tokiu to bude soupeř, který bude i pro nás velmi nebezpečný.“

V boji o bronz postavil do úvodní dvouhry německý trenér Jörg Rosskopf překvapivě Bastiana Stegera, který po dramatické bitvě prohrál s Jeoung Youngsikem. Pak se ale jediný evropský zástupce v bojích o medaile vzchopil, vyhrál následující dva zápasy a rozhodující bod zařídil pětatřicetiletý Timo Boll. Jeho radost po vítězném míčku byl pochopitelná. „Ach, můj bože, takový thriller. Bylo to vzrušující a nebylo snadné udržet koncentraci. Při čtyřhře jsem se lehce zranil a před duelem s Joo Saehyukem jsem dokonce dostal injekci proti bolesti. Myslel jsem chvílemi jen na to, abych udržel míček na stole. Naše vítězství je výsledkem skvělé práce celého týmu. Měli jsme velkého ducha,“ prohlásil po utkání a připustil, že to byla možná jeho poslední olympijská medaile. „Je to nádherný pocit, protože nikdy nevíte, jestli tohle není váš poslední olympijský zápas. Nevím, co bude dál, Tokio za čtyři roky, to je totiž pro mne v tuto chvíli hodně daleko.“

 

Olympijské hry Rio de Janeiro

Finálové výsledky, družstva muži

Semifinále: Čína – Korea 3:0, Japonsko – Německo 3:1.

Finále: Čína – Japonsko 3:1. Ma Long – Koki Niwa 3:0 (6,9,6), Xu Xin – Jun Mizutani 2:3 (-10,-9,3,7,-12), Xu Xin, Zhang Jike – Koki Niwa, Maharu Yoshimura 3:1 (-4,6,9,5), Ma Long – Maharu Yoshimura 3:0 (1,4,4).

O 3. místo: Německo – Korea 3:1. Bastian Steger – Jeoung Youngsik 2:3 (-12,6,-6,6,-11), Dimitrij Ovtcharov – Joo Saehyuk 3:2 (5,9,-8,-2,6), Timo Boll, Bastian Steger – Jeoung Youngsik, Lee Sangsu 3:2 (-9,6,7,-9,9), Timo Boll – Joo Saehyuk 3:0 (8,9,6).