K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na Austria Open zůstala ve hře jen čtyřhra Matelová, Balážová


Česká ženská jednička se ve dvouhře dostala nejdál, stopku ji vystavila Japonka Minami Andoová

Mimořádně silně obsazený turnaj Seamaster 2018 World Tour Platinum v Linzi v kvalifikaci českým barvám nesvědčil. Ve dvouhře se nejdál dostala až do posledního kola Hana Matelová, stejná hráčka pak před branami hlavní soutěže skončila i ve smíšené čtyřhře s Pavlem Širučkem.

Česká ženská jednička neprolomila proklatí kvalifikačních bojů ani tentokrát. V posledním kole kvalifikace skončila letos už na turnajích kategorie Platinum v Kataru a Německu, stejně jako na prestižním Japan Open. Opět to bude sice slušná dávka bodů do světového žebříčku, ale postup mezi dvaatřicet nejlepších Matelové zkrátka unikl i tentokrát. Ve druhém kole kvalifikace přitom vyřadila světovou šestadvacítku Matildu Ekholmovou, jenže pak prohrála s Japonkou Minami Andoovou.

Ještě o jeden stupínek níž skončili David Reitšpies (mužská kvalifikace se hrála na čtyři kola) a Dana Čechová. Oba vypadli se silnými soupeři z Asie.

Velmi nadějně se naopak vyvíjel zápas o postup do hlavní soutěže ve smíšené čtyřhře. Pavel Širuček s Hanou Matelovou v něm v pětisetové bitvě bojovali s polským párem Jakub Dyjas, Natalia Partyková. Za stavu 2:1 vedli ve čtvrtém setu 9:8, jenže koncovku nedotáhli do vítězného konce. Polská dvojice nakonec zápas otočila a radovala se z postupu.

Hana Matelová se tak v Linzi představí už jen v jediné soutěži, společně se Slovenkou Barborou Balážovou jsou nasazené ve čtyřhře žen. V prvním kole je čeká siný indický pár Manika Batraová, Archana Girish Kamathová.

 

Seamaster 2018 World Tour Platinum, Austria Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 3. kolo: Zhou Qihao (Čína) – David REITŠPIES 4:0 (8,5,4,9).

Dvouhra žen, 2. kolo: Hana MATELOVÁ – Matilda Ekholmová (Šv.) 4:2 (9,7,-8,8,-6,9), Yu Mengyu (Singapur) – Dana ČECHOVÁ 4:0 (5,5,9,6), 3. kolo: Minami Andoová (Jap.) – Hana MATELOVÁ 4:1 (9,10,7,-9,3).

Smíšená čtyřhra: Jakub Dyjas, Natalia Partyková (Pol.) – Pavel ŠIRUČEK, Hana MATELOVÁ 3:2 (8,-9,-2,10,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE