K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na Czech Junior & Cadet Open vyvrcholily soutěže juniorů


Jedenáctiletá Japonka Miwa Harimotová vyhrála suverénním způsobem dvouhru

Celkem čtrnáct českých juniorů a juniorek postoupilo do hlavní soutěže ve dvouhře na Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně. Výrazně více jich bylo v chlapecké kategorii a výrazně více se jim také dařilo. Mezi šestnáct nejlepších ovšem postoupil pouze František Onderka. V osmifinále prohrál po boji s turnajovou jedničkou Polákem Samuelem Kulczyckim.

V prvním kole dvouhry juniorek uspěla pouze Linda Záděrová. Měla původně nastoupit na stole číslo 1, jenže vinou ostrého ranního sluníčka nakonec se Slovinkou Anou Kovacecovou hrály v malé hale. „Slunce vrhalo na stůl docela velký stín. Rozhodčí se nás ptali, zda nám to vadí, já řekla, že ano. Soupeřka můj názor podpořila, takže jsme se stěhovaly. Tohle mi ale vůbec nevadilo, protože v malé hale denně trénuji,“ vysvětlovala po zápase česká reprezentantka.

Se svým výkonem ovšem příliš spokojená nebyla, potěšil ji snad jen samotný postup. Hrála nervózně a nedůrazně. „Byla jsem příliš nervózní, tohle mívám pokaždé na úvod turnaje v Hodoníně. Chci hrát co nejlíp, ale ono to nejde. Jsem proto ráda, že jsem postoupila, teď už to bude lepší,“ dodala.

Zbylé tři české juniorky skončily v prvním kole. Kristýna Pěnkavová a Klára Hrabicová nestačily na běloruské obranářky, Tereza Ajdini prohrála se Švédkou Nomin Baasanovou.

V prvním kole dvouhry juniorů měl volný los čtvrtý nasazený hráč Tomáš Martinko. Dalších devět českých nadějí se s nástrahami kola popralo se střídavými úspěchy. Postup do druhého kola si zajistili čtyři hráči. Jako první to byl František Onderka, který porazil Filipa Raduloviče z Černé Hory. „Tohle nebyl vůbec špatný los. Já jsem s ním vloni hrál poměrně vyrovnaně, ale dneska jsem hrál opravdu dobře. Takže to bylo jednodušší. Včera jsme se večer nechali ve čtyřhře v závěru trochu unést emocemi. Štvalo nás to, dostali jsme červenou kartu v závěru zápasu. Ale hodil jsem to za hlavu a dnes už jsem byl plně soustředěný,“ řekl po zápase František Onderka.

Postoupil také Ondřej Květon a z výhry nad izraelským obranářem Jonathanem Kouchlym měl obrovskou radost. „Byl to hodně nepříjemný soupeř. Dával tam hodně čopu, což se v této věkové kategorii moc nevidí. Chvílemi jsem měl opravdu problém číst faleš, ale věřil jsem si. Byly tam momenty, kdy měnil taktiku, získal dva sety, ale celkově jsem byl lepší. Stálo mě to ale hodně sil,“ přiznal Ondřej Květon.

Mezi dvaatřicet nejlepších se probojovali také Jan Mokrejš po výhře 4:2 nad Italem Marcem Cappucciem a Radek Skála. Ten přehrál stejným poměrem Chorvata Lovro Zovkova.

Naopak, Šimon Bělík sváděl marný boj s ruským reprezentantem Sergejem Ryžovem. Vedl v zápase 2:1 na sety, pak ještě 3:2, ovšem poslední dvě dějství patřila jeho soupeři. Radim Morávek s Rumunem Istratem rovněž svedl vyrovnaný souboj. Prohrál sice 0:4, ovšem všechny sety nejtěsnějším rozdílem v koncovce. A totéž platí o Adamu Štalzerovi. I jeho duel s Maksimem Bokovem se rozhodoval v koncovkách. Se soutěží se rozloučili také Matěj Stach a Šimon Jadrný.

Druhé kolo znamenalo až na jednu výjimku pro české barvy konečnou. Mezi šestnáct nejlepších se podařilo postoupit pouze Františku Onderkovi, který porazil Australana Nicholase Lum 4:3. Svedl s ním velmi dramatický souboj, v němž se šance obou hráčů na postup rychle měnily. „Byl to moc těžký soupeř, navíc jsem si to docela komplikoval sám. Chvíli jsem hrál jako bůh, chvíli úplně blbě. Zbytečně jsem si to kazil,“ řekl po zápase. Přiznal, že velikou roli hrála taktika. „On začal třeba až někdy ve třetím setu dávat dlouhé servisy, což mi dost vadilo. Do té doby servíroval krátce. Ale vypořádal jsem se s tím. Jsem rád, že se mi podařilo potvrdit moje nasazení. Teď mě čeká nejlepší hráč na turnaji Polák Kulczycki. Nedám mu nic zadarmo, ale postoupit bude těžké.“

Další sedmisetové bitvy čeští junioři prohráli. Nejsmutnější byl Radek Skála, který nad Švýcarem Eliasem Hardmeierem vedl už 3:0 na sety a nakonec prohrál. Tomáš Martinko naopak s Rusem Vladislavem Bannikovem nezačal dobře. Tři sety prohrál, pak dokázal vyrovnat, jenže poslední krok už neudělal. I on na turnaji skončil. Ondřej Květon se s Italem Johnem Oyebodem tahal o každý míček, i v jeho případě bylo k postupu velmi blízko. To snad jen Jan Mokrejš nemusel mít špatný pocit z promarněné šance. Se Sergejem Ryžkovem sice odehrál vyrovnaný souboj, ale tahal stále za kratší konec. A totéž platí o poslední české zástupkyni ve dvouhře juniorek. Linda Záděrová opět nebyla se svým výkonem příliš spokojená, podobně jako v prvním kole. Anna Hurseyová z Walesu byla ovšem silnější než Kovaceová, takže toho náležitě využila. Českou jedničku vyřadila.

Do bojů o medaile nakonec žádný z českých hráčů nezasáhl. František Onderka v osmifinále proti turnajové jedničce Samuelu Kulczyckému z Polska předvedl skvělý výkon. Držel s favorizovaným soupeřem krok a prohrál s ním až v sedmi setech.

Ve finále dvouhry juniorů se podle očekávání prosadil Polák Samulel Kulczycki. Se svým krajanem Maciejem Kubikem neměl zdaleka tolik práce, jako například s Františkem Onderkou. Vyhrál hladce 4:0. A stejně tak si vedla v boji o zlato ve dvouhře juniorek Japonka Miwa Harimotová. Teprve jedenáctiletá hráčka porazila Rusku Arinu Slatinovou.

 

2020 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky českých juniorů a juniorek

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Andrea Puppo (It.) – Matěj STACH 4:2 (-8,7,3,-9,13,9), František ONDERKA – Filip Radulovič (Černá Hora) 4:1 (5,4,7,-5,4), Maksim Bokov (Rus.) – Adam ŠTALZER 4:0 (10,9,9,9), Napat Thanmathikom (Thajsko) – Šimon JADRNÝ 4:0 (7,8,4,5), Radek SKÁLA – Lovro Zovko (Chorv.) 4:2 (9,-3,3,-7,9,7), Ondřej KVĚTON – Jonathan Kouchly (Izr.) 4:2 (-8,7,-8,7,10,8), Andrei Teodor Istrate (Rum.) – Radim MORÁVEK 4:0 (9,10,12,10), Jan MOKREJŠ – Marco Cappuccio (It.) 4:2 (9,-7,4,7,-9,9), Sergej Ryžov (Rus.) – Šimon BĚLÍK 4:3 (8,-8,-9,10,-9,6,6), 2. kolo: Vladislav Bannikov (Rus.) – Tomáš MARTINKO 4:3 (9,9,3,-7,-7,-7,6), František ONDERKA – Nicholas Lum (Austr.) 4:3 (9,-11,-3,3,7,-9,10), Elias Hardmeier (Švýc.) – Radek SKÁLA 4:3 (-7,-7,-8,11,9,10,5), John Oyebode (It.) – Ondřej KVĚTON 4:3 (-6,-10,6,9,6,-11,8), Sergej Ryžov (Rus.) – Jan MOKREJŠ 4:1 (6,-9,8,8,9), 3. kolo: Samuel Kulczycki (Pol.) – František ONDERKA 4:3 (6,-10,5,-9,9,-9,6).

Dvouhra juniorek, 1. kolo: Linda ZÁDĚROVÁ – Ana Kovacecová (Slovin.) 4:2 (-10,5,5,-7,6,9), Nomin Baasanová (Švéd.) – Tereza AJDINI 4:1 (8,-10,5,2,7), Darya Kiselová (Běl.) – Kristýna PĚNKAVOVÁ 4:0 (11,3,8,10), Ulyana Alkhouskaya (Běl.) – Klára HRABICOVÁ 4:0 (5,6,10,12), 2. kolo: Anna Hurseyová (Wal.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (6,6,5,-8,9).

Finálové výsledky

Dvouhra juniorů: Samuel Kulczycki – Maciej Kubik (oba Pol.) 4:0 (16,10,6,11).

Dvouhra juniorek: Miwa Harimotová (Jap.) – Arina Slaitinová (Rus.) 4:0 (9,8,8,7).

Čtyřhra juniorů: Milosz Redzimski, Lukasz Sokolowski (Pol.) – Marco Cappuccio, Andrea Puppo (It.) 3:1 (-9,8,6,10).

Čtyřhra juniorek: Darya Kiselová (Běl.), Jamila Laurentiová (It.) – Sophie Earleyová (Ir.), Anna Husreyová (Wal.) 3:1 (4,-10,10,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE