K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na juniorský TOP10 míří dvojice českých nadějí


Kadet Šimon Bělík rád překonává papírové předpoklady a chtěl by zopakovat úspěch z Kluže

V portugalském Vila Realu se o víkendu uskuteční letošní mládežnický turnaj TOP10, na němž se představí deset nejlepších evropských hráčů a hráček v kategoriích juniorů a kadetů. Startovat na něm bude i česká dvojice Zdena Blašková a Šimon Bělík.

Nejlepší česká juniorka (na aktuálním juniorském evropském žebříčku osmá) bude nasazená jako osmička, což podle žebříčkových předpokladů znamená, že na turnaji bude každé vítězství úspěchem. Zdena Blašková to moc dobře ví, vždyť před dvěma lety startovala ještě jako kadetka na tomto prestižním turnaji v Praze a obsadila šesté místo. Pamatuje si, jak náročný systém každý s každým je. Čeká ji devět zápasů proti nejlepším Evropankám, ovšem žádné konkrétní cíle si před turnajem nedává. „Nemám předturnajové úvahy moc ráda, já prostě poletím do Portugalska odehrát co nejlepší turnaj a předvést maximální výkon.“

Před dvěma vrcholy podzimní části sezony (tím druhým budou říjnové olympijské hry mládeže v Buenos Aires) Zdena Blašková prakticky celý srpen strávila v Číně na kempu. Jak trochu s humorem poznamenala, byl to kemp v Číně, ale bez Číňanek. „Organizace a podmínky byly jako vždy perfektní, jen si myslím, že sparring mohl být trochu kvalitnější. Ale cítím se dobře připravená a na sezonu se moc těším,“ dodává sedmnáctiletá hráčka.

Bronzový medailista z MEJ v Kluži Šimon Bělík bude na měření sil nejlepších Evropanů startovat poprvé (je pátým nasazeným hráčem) a pochopitelně se moc těší. Po juniorském šampionátu si užil dva týdny volna, ovšem pak začala jako obvykle tvrdá příprava na novou sezonu. „Začal jsem trénoval 6. srpna, kdy jsem se připojil k mládeži v TTC Ostrava a s nimi jsem trénoval hlavně kondici, pod vedením našich dvou kondičních trenérů. Postupně jsme zapojili i stolní tenis, pod vedením trenéra Tomáše Demka. Na konci srpna jsem byl opět pozván na kemp do Lucemburska, kde jsem již trávil mnohem více času za stoly,“ shrnul letní přípravu ostravský talent.

Model turnaje TOP10 se mu zamlouvá a věří, že při své premiéře nebude rozhodně pouze do počtu. Právě naopak. „Je to spravedlivý model, ale bude to na začátku sezony náročné. Tři zápasy denně na čtyři vítězné sety, to je velká porce. Já bych na turnaji rád potvrdil své nasazení, ale ještě raději bych ho vylepšil. Mám rád, když překonávám papírové předpoklady. Prostě jako na juniorském mistrovství Evropy v Kluži,“ nastínil své ambice.

 

Turnaj TOP 10 juniorů, Vila Real

2018_T10_logo_

Nominace v jednotlivých kategoriích (podle nasazení)

Junioři: Truls Moregard (Šv.), Rares Sipos (Rum.), Ioannis Scouropoulos Řec.), Cristian Pletea (Rum.), Bastien Rembert, Irvin Bertrand, Leo de Nodrest (všichni Fr.), Matteo Mutti (It.), Lev Katsman (Rus.), Tiago Li (Port.)

Juniorky: Sabina Surjanová (Srb.), Anna Wegrzynová (Pol.), Franziska Schreinerová (Něm.), Anastasia Kolishová (Rur.), Andreea Dragomanová, Tania Plaianová (obě Rum.), Lucio Gauthierová (Fr.), Zdena BLAŠKOVÁ, Andrea Pavlovičová (Chor.), Celia Silvaová (Port.)

Kadeti: Maciej Kubik (Pol.), Myshaal Sabhi (Fr.), Mike Hollo (Něm.), Adrien Rassenfosse (Bel.), Šimon BĚLÍK, Andrea Puppo (Ita), Atnau Pons (Šp.), Fabio Rakotoarimanana (Fr.), Ivor Ban (Chor.), David Bessa (Port.)

Kadetky: Elena Zahariová (Rum.), Elizabet Abraamianová (Rus.), Kornelika Riliskyteová (Lit.), Radmila Tominjaková (Srb.), Prithika Pavadeová (Fr.), Hana Arapovičová (Chor.), Sophia Kleeová (Něm.), Arina Slautinová (Rus.), Anna Hurseyová (Wales), Ines Matosová (Port.).

Další informace o turnaji najdete ZDE